“Εξαιρετικό φαγητό”
Κριτική για: Ου Μπλέξεις

Ου Μπλέξεις
Περιγραφή: Σε κοντινή απόσταση από την Δημητσάνα, στην κεντρική πλατεία του χωριού της Ζάτουνας, θα βρείτε ένα φιλόξενο ζεστό και παραδοσιακό μαγαζί, με συντροφιά την σόμπα τον χειμώνα και την δροσιά των καστανιών στον υπαίθριο χώρο το καλοκαίρι.Στο μικρό μας κουτούκι θα γευθείτε παραδοσιακές και gurme συνταγές, φτιαγμένες από αγνά και φρέσκα υλικά του τόπου μας.Σας προτείνουμε να δοκιμάσετε την σαλάτα του μαγαζιού, σπιτικές πίτες, λαζάνια καψαλιστά, κόκορα με βιογραφικό, ακόμη και τα ζουμερά παϊδάκια μας, παρέα με καλό κρασί,τοπικό τσίπουρο και παγωμένες μπύρες. Θα απολαύσετε την φιλοξενία μας σε συνοδεία με μουσική της αρεσκείας σας.Λίγη καλή θέληση και το μπλέξιμο ξεκίνα.Έτσι συνδυάσαμε το όνομα του μαγαζιού.

Ζεστό περιβάλλον, πολύ ωραίο φαγητό! Αξίζει να το επισκεφθείτε. Πεντανόστιμη η χοιρινή πλεξούδα και το τυροπιταρι!! Μην παραλείψετε να τα δοκιμάσετε!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Νοέμβριος 2020
Ευχαριστούμε, Georgiarml

Η κριτική γράφτηκε πριν από 4 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Μικρός και ζεστός χώρος με ελάχιστα τραπέζια και υπέροχες μυρωδιές!!Τσιπουράκι για το καλωσόρισμα και εξαιρετική εξυπηρέτηση!!Ό,τι δοκιμάσαμε ήταν τέλειο!! Αξίζει να έρθετε στο όμορφο αυτο χωριό για την χοιρινή πλεξούδα και μόνο! Κανταιφακι-ονειρο κερασμα για το τέλος!

Ευχαριστούμε, xristinas2017
Η κριτική γράφτηκε 17 Οκτωβρίου 2020

Πολύ Κακο service- με πολύ αργούς ρυθμους όλα!Δεν θα το πρότεινα σε κάποιον! Γι αυτό που προσφέρει πολύ ακριβό!

Ευχαριστούμε, Eirinispeg
Η κριτική γράφτηκε 12 Οκτωβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετικό το φαγητό , πολύ καλές τιμές , μοναδικός ο ιδιαίτερα επικοινωνιακός ιδιοκτητης της ταβέρνας ... συγχαρητήρια για όλα !!! Ο λόγος για να πας στο χωριό Ζάτουνα ...

Ευχαριστούμε, manthosd2015
Η κριτική γράφτηκε 22 Αυγούστου 2020

Μένοντας στο χωριο ζατουνα αναπόφευκτα θα επισκεφτεις το συγκεκριμένο μαγαζι. Ο ιδιοκτήτης τρελος και περιφανος για το τσιπουρο του, οι γευσεις των πιατων πολυ ωραίες και οι μεριδες ικανοποιητικες. Θεωρω βέβαια οτι γενικα στα χωρια της αρκαδιας οι τιμες ειναι λιγο τσιμπημενες, αλλα στο συγκεκριμένο αξιζε το κόπο

Ευχαριστούμε, Ηρω Γ

Ου Μπλέξεις: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Δημητσάνα, Περιοχή Αρκαδίας

Ου Μπλέξεις: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

$USD
Ελλάδα
© 2020 TripAdvisor LLC Με την επιφύλαξη όλων των νόμιμων δικαιωμάτων.