“ΜΟΝΑΔΙΚΟ ”
Κριτική για: Ου Μπλέξεις

Ου Μπλέξεις
Περιγραφή: Σε κοντινή απόσταση από την Δημητσάνα, στην κεντρική πλατεία του χωριού της Ζάτουνας, θα βρείτε ένα φιλόξενο ζεστό και παραδοσιακό μαγαζί, με συντροφιά την σόμπα τον χειμώνα και την δροσιά των καστανιών στον υπαίθριο χώρο το καλοκαίρι.Στο μικρό μας κουτούκι θα γευθείτε παραδοσιακές και gurme συνταγές, φτιαγμένες από αγνά και φρέσκα υλικά του τόπου μας.Σας προτείνουμε να δοκιμάσετε την σαλάτα του μαγαζιού, σπιτικές πίτες, λαζάνια καψαλιστά, κόκορα με βιογραφικό, ακόμη και τα ζουμερά παϊδάκια μας, παρέα με καλό κρασί,τοπικό τσίπουρο και παγωμένες μπύρες. Θα απολαύσετε την φιλοξενία μας σε συνοδεία με μουσική της αρεσκείας σας.Λίγη καλή θέληση και το μπλέξιμο ξεκίνα.Έτσι συνδυάσαμε το όνομα του μαγαζιού.
Η κριτική γράφτηκε 9 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Καταπληκτικό μαγαζί μικρό με μοναδικό χρώμα και πεντανόστιμα φαγητά. Οί τιμές του δε είναι ευχάριστη έκπληξη.

Ευχαριστούμε, Γιάννης Κ

Η κριτική γράφτηκε 22 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Μικρός χώρος, τεράστια αγκαλιά. Ολοι οι καλοί χωράνε. Πεντανόστιμο Φαγητό. Όλοι μιά παρέα. Αξιζε η αναμονή.

1  Ευχαριστούμε, ΝΕΚΤΑΡΙΑ Κ
Η κριτική γράφτηκε 11 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ένας ωραίος χώρος με μόλις 6 τραπέζια σε ένα μικρό χωριό και με φιλοξενους και ευχαριστους ιδιοκτήτες, οι οποίοι μας κερνουσαν ρακι, έκαναν χαβαλέ μαζί μας και παράλληλα ήταν πολύ εξυπηρετικοι. Όσο για τα φαγητά, οτι καλύτερο. Ποιότητα, μεγάλες μερίδες και πολυ οικονομικά. Μια (1) χοιρινη πλεξουδα, μια (1) μερίδα χυλοπιτες με τριμενο τυρί και λιωμενο βούτυρο, μια (1) σαλάτα μαρούλι με διαφορά υλικά, ένα (1) τυροπιταρι, μια (1) φέτα στο πηλινο, ενα (1) τζατζικι και μια (1) μελιτζανοσαλατα για 43 ευρώ.. Οι εικόνες μιλάνε απο μόνες τους.

Ευχαριστούμε, George M
Η κριτική γράφτηκε 11 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Τέλειο μικρό μαγαζάκι με 6-7 τραπέζια. Ο σερβιτόρος ήταν όλα τα λεφτά. Το φαγητό ήταν τέλειο. Πήραμε πλεξούδα χοιρινή, τζατζίκι, τυροπιτάρι με μέλι και κάτι μακαρόνια με τυρί και βούτηρο. Όλα εξαιρετικά, πολύ ωραίο ροζέ κρασί και πάρα πολύ καλές τιμές.

Ευχαριστούμε, ΑΓΓΕΛΟΣ Α
Η κριτική γράφτηκε 2 Φεβρουαρίου 2018

Όλα ήταν υπέροχα!Το φαγητό, η εξυπηρέτηση, η μουσική, η ατμόσφαιρα του μαγαζιού σου φτιάχνει τη διάθεση!Μικρός και ζεστός χώρος με πραγματικά νόστιμο και προσεγμένο σπιτικό φαγητό!Από τη σαλάτα "ου μπλέξεις", το τυροπιτάρι με μέλι και σουσάμι μέχρι το απίστευτο μελωμένο κότσι και φυσικά για τελείωμα γιαούρτι με γλυκό βύσσινο...Αν βρεθείτε εκεί μην παραλείψετε να το επισκεφτείτε!Αξίζει πραγματικά να μπλέξετε!

Ευχαριστούμε, STAVTZOUM

Ου Μπλέξεις: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Δημητσάνα, Περιοχή Αρκαδίας

Ου Μπλέξεις: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!