Herculesopa
Athens

Τραγική εμπειρία

Κριτική για: Ismaros Hotel
1,0 από 5 κύκλουςΗ κριτική γράφτηκε 9 Αυγ 2018
Κλείσαμε διαμονή για 7 βραδιές στο ξενοδοχείο στα bungalows και ξεκινήσαμε από Αθήνα 10ωρο ταξίδι για να φτάσουμε. Μόλις φτάσαμε, μετά από 10 ωρο ταξίδι επαναλαμβάνω, η ρεσεψιόν ήθελε οπωσδήποτε ταυτότητες από όλους (4μελης οικογένεια συν Παππούς και Γιαγιά) για να μας αφήσει να πάμε στο δωμάτιο παρά τις εκκλήσεις μας να πάνε τουλάχιστον οι μεγαλύτεροι σε ηλικία και τα παιδιά στο δωμάτιο και μετά με ησυχία να τις προσκομίσουμε (τις ταυτοτητες) στη ρεσεψιόν. Το αίτημά μας δεν έγινε δεκτό και μετά από 20λεπτο αναμονής και γραφειοκρατίας πήγαμε στα δωμάτια. Τα δωμάτια είναι όπως στις φωτογραφίες, καθαρά και περιποιημένα, πραγματικά όμορφα. Για να χαλαρώσουμε από το ταξίδι φορέσαμε μαγιό και κατευθείαν πήγαμε στη θάλασσα. Σημειωτέον για να πάει κάποιος στη θάλασσα περνάει με τα πόδια επαρχιακό δρόμο (ταχείας) κυκλοφορίας. Μόλις κατεβήκαμε στην παραλία ήρθε ένας νεαρός από το beach bar και μας ρώτησε αν θέλουμε κάτι. 2 μπουκαλάκια νερό απαντήσαμε και μπήκαμε για την 1η βουτιά. Δεν περάσανε 5 λεπτά και ακούσαμε μια φωνή να φωνάζει στην παραλία το αμίμητο: "Για ελάτε έξω εσείς οι δύο". Κάτι κακό θεωρήσαμε ότι κάναμε και βγήκαμε. Τα 2 μικρά νερά κόστιζαν 1.60 ευρώ και τα δύο (ας πούμε οκ με αυτό) αλλά δεν υπάρχει σύστημα χρέωσης στο δωμάτιο και τα θέλανε εκείνη την ώρα μετρητά. Φυσικά μετρητά δεν είχαμε και τους είπαμε να τα πάρουνε πίσω. 15 λεπτά συζήτηση (ενώ είχαμε βγει από την θάλασσα) να εξηγούμε ότι ήρθαμε να περάσουμε 7 μέρες, αν δεν υπάρχει εμπιστοσύνη για 1.60, πάρτε τα πίσω. Τελικά καλέσανε στη ρεσεψιόν και αποφάσισαν να μας τα αφήσουν με πίστωση (!). Η θάλασσα είναι καθαρή αλλά βαθαίνει στα 2-3 μέτρα από την παραλία και έχει πέτρες, δείχνει μαύρη, δεν μπορείς εύκολα να δεις βυθό επειδή βαθαίνει απότομα. Η θέα όταν είσαι μέσα στη θάλασσα προς την παραλία απογοήτευση. Μια χαλασμένη από την υγρασία μάντρα ενός γείτονα και καθόλου πράσινο. Τα παιδιά δεν ξαναμπήκανε στη θάλασσα αφού το να μην βλέπεις το βυθό δεν βοηθάει στο αίσθημα ασφάλειά τους και την επόμενη μέρα την βγάλανε στην πισίνα. Βγήκαμε από την θάλασσα και ετοιμαστήκαμε για το βραδυνό. Μια λέξη μπορεί να περιγράψει την κατάσταση που αντιμετωπίσαμε. Τραγικό και κανένας σεβασμός στον πελάτη. Συγκεκριμένα: παλιά ξύλινα, χτυπημένα τραπέζια και καρέκλες. Υπάρχει ένα μεγάλο βαρέλι-παγούρι που από έξω γράφει cold water και το νερό που βγάζει κυριολεκτικά βράζει. Ο μπουφές είχε καλαμάκια που πρέπει να είχανε ψηθεί πρώτη φορά τουλάχιστον πριν 3-4 μέρες. Μακαρόνια κρύα που πρέπει να ήταν χθεσινά τουλάχιστον. Σούπα φασόλια άβραστη. Το σοκ συμπληρώθηκε την επόμενη μέρα στο πρωινό όταν διαπιστώσαμε ότι τα βραστά αυγά τα σερβίρανε από ψυγείο ή κατάψυξη, δεν ήταν ημέρας (πραγματικά απίστευτο αυτό). Δεν υπήρχε στιμμένος χυμός πορτοκάλι. Ενώ η προσφορά μας έλεγε όλοι οι καφέδες δωρεάν, μας χρεώνανε 3 ευρώ για κάθε διπλό εσπρέσο στο πρωινό. Με λίγα λόγια το φαγητό και οι υπηρεσίες που προσφέρει στην τραπεζαρία το ξενοδοχείο τραγικά χωρίς καμία αμφιβολία. Ενημερώσαμε μετά την 1η κιόλας βραδιά ότι την μεθεπόμενη μέρα θα αναχωρήσουμε και πληρώσαμε και τους καφέδες (ενώ δεν έπρεπε) και ότι άλλο έξτρα πήραμε από τα ψυγεία των δωματίων. Στη συζήτηση για την πρόωρη αναχώρηση μας ζητήθηκε επίμονα να πληρώσουμε το 50% των χρημάτων όλης της διαμονής γεγονός το οποίο φυσικά αρνηθήκαμε και το οποίο εν τέλει δεχθήκανε να μην πληρωθεί αφού και οι ίδιοι ξέρουν ότι δεν μπορεί να σταθεί αυτό το φαγητό για φαγητό 4στερου ξενοδοχείου. Εν ολίγοις: καθόλου επαγγελματική προσέγγιση στα πράγματα και ανύπαρκτος σεβασμός στον πελάτη.
Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2018
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδεψε με την οικογένεια
1,0 από 5 κύκλουςΠοιότητα
4,0 από 5 κύκλουςΔωμάτια
2,0 από 5 κύκλουςΕξυπηρέτηση
Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτή την κριτική;
182 €
  • Trip.com
    85 €
4.0 χλμ. από Ismaros Hotel
Δωρεάν πάρκινγκ
Ο καλύτερος τρόπος για να γνωρίσεις έναν τόπο είναι να μάθεις την παράδοση και τη λαογραφία του.

Στην Ξυλαγανή Ροδόπης, ο παραδοσιακός ξενώνας Ρωμυλία προσφέρει μοναδική ποιότητα και διαμονή σε ένα εξαιρετικό περιβάλλον που μυρίζει παράδοση.

Σας περιμένουμε, κοπιάστε!
68 €
    68 €
11.0 χλμ. από Ismaros Hotel
66 €
Όχι χρεώσεις, μόνο εξαιρετικές προσφορές
  • Booking.com
      61 €
    27.4 χλμ. από Ismaros Hotel
    Πλατανίτης: Δείτε περισσότερα ξενοδοχεία
    Η κριτική έγινε: 17 Ιουλίου 2018

Το ξενοδοχείο προσφέρει ενα εξαιρετικό περιβάλλον για ηρεμία και ξεκούραση. Πολύ κατάλληλο επίσης για οικογένειες με παιδιά. Η τοποθεσία του δεν βοηθάει κάποιον που ενδιαφέρεται για περιηγήσεις ή νυχτερινή ζωή.

Συμβουλή για το δωμάτιο: Διάφοροι τύποι δωματίων. Επιλέξτε σύμφωνα με το γούστο και τις ανάγκες σας.
    Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2018
    Η κριτική συλλέχθηκε σε συνεργασία με αυτό το ξενοδοχείο
    Ευχαριστούμε, mvasso
    Ο/η FilosXenia_Hotels, Guest Relations Manager του Ismaros Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 25 Ιουνίου 2019

Αγαπητέ επισκέπτη,
    Θα θέλαμε αρχικά να σας ευχαριστήσουμε για τη προτίμηση σας στο ξενοδοχείο μας, FilosXenia Ismaros, μέλος του ομίλου FilosXenia Ξενοδοχεία. Χαιρόμαστε ιδιαιτέρως που ευχαριστηθήκατε την διαμονή σας στο ξενοδοχείο μας και απολαύσατε τη φυσική ομορφιά της περιοχής. Όσον αφορά το σχόλιο σας σχετικά με την τοποθεσία του ξενοδοχείου, η αλήθεια είναι ότι το μέρος είναι ακόμα παρθένο και όχι ακόμα τόσο καλά αναπτυγμένο τουριστικά, γι' αυτόν τον λόγο προσπαθούμε να παρέχουμε στους επισκέπτες μας όσο το δυνατόν περισσότερες υπηρεσίες. Είναι πολύ σημαντικά για εμάς τα σχόλια των επισκεπτών μας, ειδικά όταν πρόκειται για καλοπροαίρετα σχόλια που έχουν στόχο την βελτίωση μας. Θα είναι χαρά μας λοιπόν να μας δώσετε την ευκαιρία να σας φιλοξενήσουμε ξανά στο ξενοδοχείο μας, προκειμένου να σας προσφέρουμε αναβαθμισμένη υπηρεσία.
    Η ομάδα του FilosXenia Ismaros ξενοδοχείου

Η κριτική έγινε: 16 Ιουνίου 2018

Πολύ όμορφη τοποθεσία συνδυάζει θάλασσα βουνό και σε συνδυασμό με την πισίνα σου παρέχει τα πάντα. Το βραδινό ήταν υπερπλήρες και οι εργαζόμενοι χαμογελαστοί. Η υποδοχή έκανε τα πάντα για να μην μας λείψει τιποτα

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2018
    Η κριτική συλλέχθηκε σε συνεργασία με αυτό το ξενοδοχείο
    1  Ευχαριστούμε, vasilis761

Αγαπητέ επισκέπτη,
    Θα θέλαμε αρχικά να σας ευχαριστήσουμε για την προτίμηση σας στο ξενοδοχείο μας, FilosXenia Ismaros, μέλος του ομίλου FilosXenia ξενοδοχεία. Χαιρόμαστε ιδιαιτέρως που ευχαριστηθήκατε τη διαμονή σας στο ξενοδοχείο μας και απολαύσατε τη φυσική ομορφιά της περιοχής. Ευχαριστούμε ακόμα μια φορά για τα καλά σας σχόλια σχετικά με το προσωπικό. Για εμάς αποτελεί μία από τις προτεραιότητες μας ο επισκεπτής και η ικανοποίηση του. Γι' αυτό και είναι πολύ σημαντικά για εμάς τα σχόλια των επισκεπτών μας, ειδικά όταν πρόκειται για καλοπροαίρετα σχόλια που έχουν στόχο την βελτίωση μας. Θα είναι χαρά μας, λοιπόν, να μας δώσετε την ευκαιρία να σας φιλοξενήσουμε ξανά στο ξενοδοχείο μας προκειμένου να σας προσφέρουμε αναβαθμισμένη υπηρεσία.
    Η ομάδα του FilosXenia Ismaros ξενοδοχείο

Η κριτική έγινε: 11 Μαΐου 2018

Μια υπέροχη εμπειρία! Το προσωπικό ευγενέστατο και εξυπηρετικότατο καθόλη τη διάρκεια της παραμονής μας, το ξενοδοχείο είναι 2 λεπτά από την παραλία (με τα πόδια). Προσφέρει φανταστική θέα τόσο από το δωμάτιο όσο και από τους κοινόχρηστους χώρους (πισίνα, εστιατόριο), το φαγητό εξαιρετικό και το πιο καθαρό ξενοδοχείο που έχω δει! Το συνιστώ ανεπιφύλακτα!

Wonderful experience! The staff was extremly kind and helpful. The hotel is a 2' walk from the beach. The view from the room and from the common areas(swimming pool, restaurant) is amazing and I can say for sure that it's the cleanest hotel I've seen! I highly recommend it!

Ημερομηνία διαμονής: Μάιος 2018
    Ευχαριστούμε, anastasiadk8
    Ο/η FilosXenia_Hotels, Guest Relations Manager του Ismaros Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 27 Ιουνίου 2019

Αγαπητέ επισκέπτη,
    Θα θέλαμε αρχικά να σας ευχαριστήσουμε για την προτίμηση σας στο ξενοδοχείο μας Ίσμαρος, μέλος του ομίλου FilosXenia ξενοδοχεία. Ευχαριστούμε ακόμα μια φορά για το χρόνο που διαθέσατε να γράψετε αυτό το σχόλιο, μέσα στο οποίο φαίνεται ότι ευχαριστηθήκατε τη διαμονή σας στο ξενοδοχείο μας και απολαύσατε τη φυσική ομορφιά της περιοχής. Χαιρόμαστε ιδιαιτέρως για αυτό, καθώς είναι πολύ σημαντικά για εμάς τα σχόλια των επισκεπτών μας, ειδικά όταν πρόκειται για καλοπροαίρετα σχόλια που έχουν ως στόχο την βελτίωση μας. Θα είναι χαρά μας, λοιπόν, να μας δώσετε την ευκαιρία να σας φιλοξενήσουμε ξανά στο ξενοδοχείο μας προκειμένου να σας προσφέρουμε αναβαθμισμένη υπηρεσία.
    Η ομάδα του FilosXenia Ismaros Hotel

Η κριτική έγινε: 1 Αυγούστου 2017

ΕΙΝΑΙ σε ένα μέρος εξαιρετικά ομορφο μπροστά στην θάλασσα με ομπρελες στην παραλία εξαιρετικο πρωινο ωραία πισίνα για μεγάλους και μικρή πισίνα για τα παιδιά.
    Επίσης το προσωπικό είναι εξαιρετικά φιλικό στους πελάτες και πεντακάθαρα δωμάτια.
    Υπάρχουν πολλές παραλίες για μπάνιο με καθαρά νερά, είναι κοντα στο ορεινο γραφικό χωρίο Μαρώνεια με την πανέμορφη πλατεία του χωριου.
    περάσαμε μια βδομάδα μακρυα από τα συνηθισμένα και ξεπερασμένα γνωστα παραθεριστικά κέντρα σε έναν ήρεμο αλλα κοσμικό προορισμό ο οποιος θα μας μείνει αξέχαστος

Συμβουλή για το δωμάτιο: τα μπανγκαλοους ειναι σε πανεμορφο περιβάλον
    Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2017
    Ευχαριστούμε, escosama