Η κριτική έγινε: 3 Οκτωβρίου 2020

Βρέθηκα σε αυτό το ξενοδοχείο μετά από παρότρυνση φίλων που είχαν περάσει υπέροχα και όντως είχαν δίκιο. Ένα υπέροχο ξενοδοχείο σε ένα πολύ όμορφο τοπίο. Μαγευτικό. Η φιλοξενία πέρα των προσδοκιών μας. Εγώ και ο σύζυγος μου περάσαμε τέλεια. Το συστήνω ανεπιφύλακτα σε όσους θέλουν να έχουν υπέροχες αναμνήσεις

Ευχαριστούμε, D2001XZ_
Ο/η Danai Asoni, General Manager του San Antonio Corfu Resort - Adults Only Escape, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 4 Οκτωβρίου 2020

Αγαπητή D2001XZ_,

Είμαστε ευτυχείς που προσφέραμε σε εσάς και τον σύζυγό σας μία τόσο ευχάριστη διαμονή.

Είμαστε ένα οικογενειακό ξενοδοχείο, που δίνει μεγάλη σημασία στη λεπτομέρεια και την προσωπική επαφή με τους φιλοξενούμενούς μας και χαιρόμαστε ιδιαίτερα που το εκτιμήσατε !

Θα είναι τιμή μας να σας έχουμε σύντομα ξανά κοντά μας.

Δανάη Ασωνίτη & η Ομάδα του San Antonio Corfu

Η κριτική έγινε: 8 Ιουλίου 2019

Το δωμάτιο ήταν μεγάλο και άνετο με ευχάριστη διακόσμηση. Τεράστια βεράντα με ξαπλώστρες και υπέροχη θέα. Εξαίρεση το πολύ μικρό μπάνιο, δυσανάλογο και σε προφανή παραφωνία με το υπόλοιπους χώρους, στο οποίο δεν υπήρχε ούτε ένα ράφι, ντουλάπι ή πάγκος για να ακουμπήσεις προσωπικά αντικείμενα και είδη ατομικής υγιεινής (necessaire, σαμπουάν κλπ). Το πρωινό ήταν καλό, αλλά δεν υπήρχαν φρέσκα φρούτα εποχής (υπήρχαν μόνο ακτινίδια και πορτοκάλια). Το προσωπικό φιλικό, εξυπηρετικό και ευγενέστατο. Εξαίρεση οι καθαρίστριες οι οποίες βιάζονται να διώξουν (έμμεσα) το πρωί τους πελάτες από τα δωμάτια για να καθαρίσουν (χτυπούν την πόρτα και μπαίνουν στο δωμάτιο για να δουν (δήθεν) αν υπάρχει κανείς μέσα, ενώ ξέρουν ότι οι πελάτες είναι μέσα στο δωμάτιο). Στην παραλία μπροστά από το ξενοδοχείο δεν υπήρχαν δωρεάν ομπρέλες και ξαπλώστρες για τους ενοίκους και έπρεπε να πληρώσουμε, παρότι, όπως μάθαμε, το καφέ-μπαρ-εστιατόριο ανήκε στην ίδια επιχείρηση. Το γεγονός αυτό σπάνια συναντάται σε ξενοδοχεία αυτής της κατηγορίας. Παραβλέποντας τα λίγα αρνητικά, είναι ιδανικό μέρος για ξεκούραση και χαλάρωση.

Συμβουλή για το δωμάτιο: Το ξενοδοχείο είναι χτισμένο σε επίπεδα στην πλαγιά και υπάρχουν δωμάτια με πρόσβαση ευκολότερη ή δυσκολότερη, παρά τα 2 ασανσέρ .
Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2019
Ευχαριστούμε, alexgot58
Ο/η Danai A, Owner του San Antonio Corfu Resort - Adults Only Escape, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 9 Ιουλίου 2019

Αγαπητέ alexgot58,

Ευχαριστούμε που επιλέξατε το ξενοδοχείο μας για την διαμονή σας. Χαιρόμαστε ιδιαίτερα που θεωρήσατε το San Antonio Corfu Resort ιδανικό μέρος για χαλάρωση και ξεκούραση και εκτιμήσατε ιδιαίτερα την ευγένεια που διακρίνει το προσωπικό μας και τη φιλική εξυπήρετηση προς τους πελάτες μας.

Να γνωρίζετε ότι λάβαμε σοβαρά υπ' όψιν τις παρατηρήσεις σας, οι οποίες θα συζητηθούν με τους επικεφαλείς των αρμόδιων τμημάτων και σε κάθε περίπτωση μας βοηθούν να βελτιώνόμαστε.

Θα χαρούμε να σας καλωσορίσουμε ξανά στο ξενοδοχείο μας!

Δανάη Ασωνίτη & San Antonio Corfu Resort

Η κριτική έγινε: 3 Μαΐου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Ένα υπέροχο απλά ξενοδοχείο που δεν του λείπει τίποτα. Ωραία θέα από τα δωμάτια, πλούσιο πρωινό και βραδινό, καθαριότητα και φιλική προπαντός εξυπηρέτηση από το προσωπικό. Το συστήνω ανεπιφύλακτα και σίγουρα θα το ξαναεπισκεφτουμε σύντομα.

Ημερομηνία διαμονής: Απρίλιος 2019
Ευχαριστούμε, Elena B
Ο/η Danai A, Owner του San Antonio Corfu Resort - Adults Only Escape, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 4 Μαΐου 2019

Αγαπητή Elena B,

Σε ευχαριστούμε πολύ για την υπέροχη κριτική και την ευγενική σύσταση του ξενοδοχείου μας! Χαιρόμαστε ιδιαίτερα που ανταποκριθήκαμε στις προσδοκίες σας και περάσατε όμορφα το Πάσχα στην Κέρκυρα!!

Ελπίζουμε να σας έχουμε σύντομα κοντά μας!

Δανάη Ασωνίτη & San Antonio Team

Η κριτική έγινε: 24 Αυγούστου 2018

Ξανά λοιπόν στο San Antonio Resort !!! Ημέρες ξεκούρασης και διακοπών !!! Όλα ήταν υπέροχα !!! Το δωμάτιο μας καθαρό , φωτεινό , περιποιημένο !!! Το προσωπικό στην διάθεση μας σε οτι και αν θελήσαμε !!!! Το φαγητό πλούσιο και νόστιμο !!!! Περάσαμε όμορφα , κολύμπησαμε στα καταγάλανα νερά του Καλαμιού και απολαύσαμε όλες τις παροχές της παραλίας !!!! Ευχαριστούμε !!!'

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2018
Ευχαριστούμε, Annacorfu2014
Ο/η Danai A, Owner του San Antonio Corfu Resort - Adults Only Escape, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 27 Αυγούστου 2018

Αγαπητή Annacorfu2014,

Σας ευχαριστούμε που επιλέξατε να διαμείνετε στο ξενοδοχείο μας. Χαιρόμαστε ιδιαίτερα που μείνατε ικανοποιημένοι από το φιλικό σέρβις και τις πρόσφατα ανακαινισμένες εγκαταστάσεις μας και απολαύσατε το φαγητό μας!

Το Καλάμι είναι πράγματι ιδανικό για χαλάρωση και προσφέρει αλησμόνητες στιγμές στους επισκέπτες!

Ελπίζουμε να σας έχουμε σύντομα κοντά μας!

Δανάη Ασωνίτη & San Antonio Corfu Resort

Η κριτική έγινε: 30 Αυγούστου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Δυστυχώς τελείωσαν και εφέτος για εμάς οι καλοκαιρινές διακοπές.Ηταν μία ανεπανάληπτη εμπειρίσ η διαμονή μας στο San Antonio Corfu Resort.Η διαμονή μαε στα δωμάτια ήταν άνετη και ευχάριστη. Η θέα που αντικρίζαμε κάθε πρωί ανοίγοντας το παράθυρο,μας γέμιζε ενέργεια και ευφορία.Αγναντεύεις τον μικρό κόλπο με τα καταγάλανα νερά και η ημέρα ξεκινά ευχάτιστα.Η καθαριότητσ στσ δωμάτια άριστη.Στον μπουφέ τογ πρωινού δεν ξέραμε τί να πρωτοδιαλέξουμε γισ να φάμε. Όλα νοστιμα φρέσκα και υγιεινά.Το σέρβις άψογο και το προσωπικό πολύ ευγενικά απαντούσε σε όλες μας τις απορίες με προθυμία.Περάσαμε 15 ξένιαστες ημέρες. Συγχαρητήρια επίσης στη διεύθυνση του ξενοδοχείου που επαγρυπνεί και φροντίζει με την παρουσία για την άριστη διαμονή των πελατών.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2016
1  Ευχαριστούμε, catherine s
Ο/η Danai A, Ιδιοκτήτης του San Antonio Corfu Resort - Adults Only Escape, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 2 Σεπτεμβρίου 2016

Αγαπητή cathrine s,

Χαιρόμαστε ιδιαίτερα που ζήσατε μία ανεπανάληπτη εμπειρία διακοπών στο San Antonio!
Στόχος μας είναι να προσφέρουμε στους αγαπημένους μας πελάτες μία αξέχαστη διαμονή, δίνοντας ιδιαίτερη βαρύτητα στο φιλικό σέρβις και την άμεση αναταπόκριση στις επιθυμίες σας!

Ελπίζουμε να σας έχουμε σύντομα κοντά μας.

Δανάη Ασωνίτου & η ομάδα του San Antonio Corfu Resort