Η κριτική γράφτηκε 28 Αυγούστου 2016

Όπως κάθε χρόνο πια κάνουμε τις διακοπές μας στο San Antonio CORFU Resort , γιατί να αλλάξουμε άλλωστε αφού κάθε χρόνο γίνεται καλύτερο !!!! Εφέτος πράγματι μας επεφύλαξε την μεγαλύτερη έκπληξη !!!! Είναι όλο ανακαινισμένο , καινούργιο με καταπληκτική Διακοσμηση στα super lux δωμάτια του !!!! Η καθαριότητα σου κάνει εντύπωση !!! Η ποιότητα του εστιατορίου ασυναγώνιστη !!!! Μπράβο στους διευθυντές και το προσωπικό !!!

• Διαμονή: Αύγουστος 2016, ταξίδι με οικογένεια
3  Ευχαριστούμε, Annacorfu2014
Ο/η Danai A, Ιδιοκτήτης του San Antonio Corfu Resort, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 29 Αυγούστου 2016

Aγαπητή Annacorfu2014,

Ευχαριστούμε που επιλέξατε και αυτή τη χρονιά το ξενοδοχείο μας για ένα μικρό ευχάριστο διάλειμμα από την πολύβουη πόλη της Κέρκυρας!

Χαιρόμαστε ιδιαίτερα που σας ικανοποίησαν τα ανακαινισμένα μας δωμάτια και το φαγητό που προσφέρουμε στους αγαπημένους μας επισκέπτες.

Παραμένουμε στη διάθεσή σας και ελπίζουμε να σας φιλοξενήσουμε και την επόμενη χρονιά στις εγκαταστάσεις μας.

Με φιλικούς χαιρετισμούς,
Δανάη Ασωνίτου & η ομάδα του San Antonio Resort

Η κριτική γράφτηκε 23 Αυγούστου 2016

και φετος ξαναγυρισαμε στο "σπιτι "μας...για τις καλοκαιρινες μας διακοπες...ομορφο ξενοδοχειο με ονειρεμενη θεα και τη θαλασσα κυριολεκτικα στα ποδια μας..δωματια πεντακαθαρα και κουζινα για ολα τα γουστα..οι ανθρωποι που μας εξυπηρετησαν το εκαναν με την ψυχη τους...γι αυτο το θεωρουμε το καλοκαιρινο μας σπιτι.. και του χρονου παλι στο ιδιο μερος θα ξαναρθουμε!!!!

• Διαμονή: Αύγουστος 2016, ταξίδι με φίλους
2  Ευχαριστούμε, Matoula2014

Aγαπητή Matoula2014,

Χαιρόμαστε ιδιαίτερα που σας φιλοξενήσαμε για μία ακόμη φορά στο ξενοδοχείο μας, το οποίο αισθάνεστε σαν δεύτερο σπίτι σας!

Παραμένουμε στη διάθεσή σας και ελπίζουμε να είστε και την επόμενη χρονιά κοντά μας.

Με φιλικούς χαιρετισμούς,
Δανάη Ασωνίτου & η ομάδα του San Antonio Corfu Resort

Η κριτική γράφτηκε 6 Σεπτεμβρίου 2015

Ξανα στο San Antonio Resort Corfu !!!! Αυτή την φορά καλύτερο !!!! Τα δωμάτια πλήρως ανακαινισμένα με γούστο και ποιότητα !!!!!! Αυτό που μας εντυπωσίασε είναι η νέα πισίνα , νομίζεις οτι φτάνεις στην θάλασσα !!!! Εκεί θαυμάσαμε το ολόγιομο φεγγάρι να αντικατοπτρίζεται και να αφήνει φωτεινό δρόμο στο νερό !!!!! Το νέο εστιατόριο παρά πολυ καλό !!!! Στην παραλία διαθέτει ένα υπέροχο ύπαιθρο μπαράκι με ξαπλώστρες για χαλάρωση και θαυμάσια κοκτέιλ !!!!! Μπράβο που το προσέχουν και μας προσφέρουν υπέροχες διακοπές !!!!!!!

Συμβουλή: Τα ανατολικά δωμάτια έχουν υπέροχη θέα στην θάλασσα !!!!!!!
  • Διαμονή: Αύγουστος 2015, ταξίδι με οικογένεια
1  Ευχαριστούμε, Annacorfu2014
Η κριτική γράφτηκε 25 Αυγούστου 2015

Όμορφο ξενοδοχείο, σε μια ειδυλλιακή τοποθεσία. Διαθέτει 2 πισίνες με την μία να βρίσκεται σε ψηλό σημείο με φανταστική θέα. Απολαύσαμε τις ολιγοήμερες διακοπές μας αλλά κάποια πράγματα μας χάλασαν την διάθεση. Πρώτο και σημαντικότερο η έλλειψη πάρκινγκ. Δεν μπορείς να έχεις μια ξενοδοχειακή μονάδα που καταλαμβάνει ολόκληρα στρέμματα και να λες στους πελάτες σου πάρκαρε κάτω στον στενό δρόμο, πάνω στην στροφή δίπλα στον γκρεμό. Δεύτερον το wifi ήταν με τα φεγγάρια του και όποτε ήθελα άνοιγε ιστοσελίδες και τρίτον υπήρχε μια έλλειψη επικοινωνίας μεταξύ μπαρ και ρεσεψιόν. Στα πλεονεκτήματα τα δωμάτια ήταν πολύ όμορφα, με θέα την θάλασσα, μοντέρνα και πολύ ευρύχωρα, η παραλία 2 βήματα μακριά, οι εξωτερικοί χώροι προσεγμένοι και φυσικά η τέλεια πισίνα που περάσαμε και την περισσότερη ώρα. Το πρωινό του απ'την άλλη χωρίς κάτι το ιδιαίτερο.

• Διαμονή: Ιούλιος 2015, ταξίδι με τον/την σύντροφο
2  Ευχαριστούμε, Stefanos A
Η κριτική γράφτηκε 19 Απριλίου 2015

Το San Antonio corfu Resort είναι εξαιρετικό !!!! Περάσαμε τις καλύτερες διακοπές μας , τα δωμάτια μας ήταν πεντακάθαρα και φωτεινά με υπέροχη θέα στην γαλαζοπράσινη θάλασσα !!!! Μας προσέφερε πολλές επιλογές για μπάνιο στην θάλασσα ή στις πισίνες με τις άνετες ξαπλώστρες !!!! Παρόλο που υπάρχουν εστιατόρια στην περιοχή μας άρεσε να τρώμε σ αυτό του ξενοδοχείου γιατί ήταν πολυ προσεγμένο και καθαρό και το προσωπικό ευγενικό και εξυπηρετικό !!!! Περάσαμε υπέροχες βραδιές πίνοντας το ποτό μας στα μπαρ βλέποντας το φεγγάρι να αντικατοπτρίζεται στην θάλασσα !!!!! Θα θέλαμε να ξανά περάσουμε τις διακοπές μας εκεί !!!!!!!!!

• Διαμονή: Αύγουστος 2014, ταξίδι με φίλους
Ευχαριστούμε, Annacorfu2014