Tripadvisor
Μέτσοβο
Αναζήτηση

Πολύ όμορφο ξενοδοχείο! Ευγενεστατο προσωπικό σε εστιατόριο και σπα παντα χαμογελαστο και πρόθυμο να σε εξυπηρετησει και να καλύψει όλες σου τις ανάγκες και απορίες... Πολύ καθαροί οι κοινόχρηστοι χώροι του ξενοδοχείου όπως και το δωμάτιο και το μπάνιο π διαμειναμε το διήμερο μας.. Απίστευτα καλή η εμπειρία μου στους χώρους του σπα αλλά και στο μασάζ.. Πολύ ευγενικηη κοπέλα π είχα ραντεβού μαζί της.. Το συνιστώ ανεποφυλακτα.. Το μόνο λίγο αρνητικό ήταν η θερμοκρασία του δωματίου στο δεύτερο βράδυ διαμονής μας π το βράδυ ήταν αρκετά κρύο αλλά μετά από τηλεφώνημα μας στη reception το θέμα λύθηκε άμεσα.. Θα ξανά έρθουμε σίγουρα.. Σας ευχαριστούμε πολύ!

Ευχαριστούμε, Efh A
Ο/η GrandForest, The Grand Forest Metsovo Team του Grand Forest Metsovo, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: πριν από 3 εβδομάδες

Αγαπητή Εfh A,

Σας ευχαριστούμε για το χρόνο που αφιερώσατε για τα σχόλιά σας καθώς επίσης και για τις φιλοφρονήσεις σας τόσο για το προσωπικό μας όσο και για τις εγκαταστάσεις μας. Τα δωμάτια διατηρούν σταθερή θερμοκρασία στους 24 βαθμούς και μπορείτε να αυξήσετε/μειώσετε κατά 2 βαθμούς. Για μεγαλύτερη αλλαγή θερμοκρασίας το φροντίζουμε εμείς για εσάς άμεσα. Θα χαρούμε να σας έχουμε και πάλι σύντομα κοντά μας και να σας προσφέρουμε μια ακόμη απίστευτη εμπειρία.

Η κριτική έγινε: 9 Ιανουαρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ ωραίο ξενοδοχείο, υπέροχη θέα και φύση.Ωραια μεγάλα δωμάτια, ωραίο πρωινό με τοπικά προϊόντα.Στα αρνητικα του είναι τα δωμάτια(τύπου σουίτες) που είναι στο τελευταίο κτίριο και πρέπει να βγαίνεις εκτός κλειστού διαδρόμου, για λίγο βέβαια (10 μέτρα), παρόλα αυτά όμως με βροχή και 4 βαθμούς Κελσίου είναι πρόβλημα(ενα σκεπαστρο τουλάχιστον θα βοηθούσε).Επίσης αντιμετωπισαμε ένα θέμα με ζεστό νερό στο δωμάτιο(μας άλλαξαν βέβαια δωμάτιο) όμως έπρεπε να μεσολαβήσουν 4 τηλέφωνα στην ρεσεψιόν και 4 ώρες αργότερα, πράγμα ενοχλητικό. Και σίγουρα πρέπει να δημιουργηθεί ένα στεγαστρο με σόμπες εξωτερικά για τους καπνιζοντες. Θα ξαναπήγαινα.

Ημερομηνία διαμονής: Δεκέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, Eleni A
Ο/η Reservations G, The Grand Forest Metsovo Team του Grand Forest Metsovo, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 11 Ιανουαρίου 2020

Αγαπητή Eleni A,

Ευχαριστούμε θερμά για την αξιολόγησή σας! Με χαρά σας ενημερώνουμε πως ο κλειστός διάδρομος είναι ήδη υπό κατασκευή και αναμένεται να ολοκληρωθεί στις επόμενες εβδομάδες. Θα είναι χαρά μας να σας έχουμε και πάλι κοντά μας το συντομότερο!

Η κριτική έγινε: 8 Ιανουαρίου 2020

Επιλέξαμε το ξενοδοχείο για τις διακοπές μας μετά την πρωτοχρονιά. Μετά από μία μαγική διαδρομή μέσα στο βουνό καταλήξαμε στο ξενοδοχείο με την υπέροχη θέα. Μείνανε έκπληκτοι από τους χώρους του ξενοδοχείου καθώς είναι αρκετά προσεγμένοι και Καθαροί. Το προσωπικό ήταν εξαιρετικά πρόθυμο και ευδιάθετο να μας περιποιηθεί. Σίγουρα θα το ξανά επισκεφθούμε καθώς αποτελεί αντάξιο των προσδοκιών μας.

Ευχαριστούμε, Panagiotis_pets

Αγαπητέ Panagiotis_pets,

Ευχαριστούμε θερμά για τα καλά σας λόγια. Θα είναι χαρά μας να σας έχουμε και πάλι κοντά μας το συντομότερο!

Η κριτική έγινε: 8 Ιανουαρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Διαμειναμε στο ξενοδοχειο τις ημερες των εορτων και νιωσαμε σα να περναμε γιορτες με την οικογενεια μας. Φιλικο και ευγενικο προσωπικο. Παντα χαμογελαστοι και προθυμοι να μας εξυπηρετησουν. Οι θεραπειες στο σπα αναζωογονητικες και χαλαρωτικες. Την παραμονη επιλεξαμε να αλλαξουμε χρονο στο ξενοδοχειο. Κατα την αφιξη στο χωρο του εστιατοριου μας υποδεχθηκαν με ζεστο κρασακι και ο 'Αγιος Βασιλης' προσφερε μπισκοτακια στα παιδακια μας. Το φαγητο ηταν εξαιρετικο και η ατμοσφαιρα ιδιαιτερα γιορτινη. Θα επανελθουμε το συντομοτερο.

Ημερομηνία διαμονής: Δεκέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, 290elenig

Αγαπητή 290elen,

Σας ευχαριστούμε για το χρόνο όπου αφιερώσατε να μοιραστείτε την εμπειρία σας κοντά μας . Σας περιμένουμε και πάλι κοντά μας!

Η Ομάδα του Grand Forest Metsovo

Η κριτική έγινε: 6 Ιανουαρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Η παραμονή μας στο grand forest metsovo σε καμία περίπτωση δεν ήταν αντάξια των προσδοκιών μας,των 5 αστέρων που φέρει αλλά και των 400 ευρώ ημερησίως που πολύ ευχαρίστως ήμασταν διατεθειμένοι να πληρώσουμε για μια σουίτα και όχι για ένα απλά μικρό δωμάτιο. Επιγραμματικά αξίζει να αναφέρουμε τα εξής:
1. Η κράτηση μας ήταν για 5 ημέρες αξίας 2000 ευρώ, η οποία ολοκληρώθηκε με προκαταβολή 50% του συνολικού ποσού περίπου δύο εβδομάδες πριν την άφιξη. Σε μια τυχαία επίσκεψη στην ιστοσελίδα του ξενοδοχείου 1 ημέρα πριν την άφιξη μας οι ίδιες ημέρες για το ίδιο δωμάτιο κοστολογούνταν σε 634 ευρω, δηλαδή διάφορα σχεδόν 1.400 ευρω.
Μετά από επικοινωνία με τη διεύθυνση του ξενοδοχείου και αναγνώριση από την πλευρά τους της υπερκοστολογησης μας πρότειναν τα εξής:
α) είτε μεταφορά στην καλύτερη σουίτα του ξενοδοχείου για τις ημέρες της διαμονής μας χωρίς καμία επιπλέον χρέωση είτε
β) παραμονή στο ίδιο δωμάτιο με 20% έκπτωση.
Επιλέξαμε να διαμεινουμε στην καλύτερη σουίτα με τα ίδια χρήματα και από εκεί ξεκίνησαν όλες οι δυσκολίες.
Το ίδιο βράδυ 9μμ μας κάλεσαν στο κινητό (καθώς το τηλέφωνο της σουίτας δεν λειτουργουσε) και μας ενημέρωσαν ότι η διαμονή μας στη σουίτα θα είχε επιπλεον κόστος καθώς η ημερήσια παραμονη κοστολογούνταν σε 590 ευρώ, κάτι το οποίο δεν ήταν η αρχική πρόταση της διεύθυνσης και συμφωνία που κάναμε. Μας προτειναν να αλλάξουμε δωμάτιο και να στραφούμε στη δεύτερη πρόταση τους, δηλαδή παραμονή στο δωμάτιο που αρχικώς είχαμε κλείσει με 20% έκπτωση, κάτι το οποίο συμφωνήσαμε και πράξαμε.
Όταν ήρθε η ώρα της αναχώρησης/πληρωμης η έκπτωση αυτη δεν υπήρχε πουθενά. Χρειάστηκε πάλι να αναφέρουμε τις προηγούμενες συμφωνίες και να ταλαιπωρηθουμε για ακόμη μια φορά. Οφείλουμε να πούμε ότι μετά από πολύ κόπο η διεύθυνση έκανε αυτό που αρχικά είχε προτείνει η ίδια.
3. Το νερό στο μπάνιο δεν ήταν συνεχώς ζεστό.
4. Η καθαριότητα του χώρου δεν ήταν αντάξια των προσδοκιών ενός 5αστερου ξενοδοχείου (στάχτες από το τζάκι που δεν είχαν καθαριστει)
5. Ανύπαρκτη ηχομόνωση -η σουίτα μας επικοινωνούσε με μια πόρτα με το διπλανό δωμάτιο.
6. Αναφορικά με την ποιότητα των φαγητών/ποτών αξίζει να σημειωθεί ότι ακόμη και στο ρεβεγιόν τα πιάτα ήταν κρύα. 12 ευρώ για ένα ποτήρι ζεστό κρασί (αδύνατον να καταναλωθει) το οποίο έκανε 35 λεπτά για να έρθει όταν το μπαρ του ξενοδοχείου ήταν άδειο.
7. Στα θετικά πρέπει να αναφέρουμε ότι η τοποθεσία του ξενοδοχείου είναι πολύ όμορφη. Πρόκειται για ένα νεόκτιστο, καλαίσθητο ξενοδοχείο με σύγχρονες υποδομές.

Ευχαριστούμε, _J8727SD

Αγαπητή/έ Ελένα Κ,

Σας ευχαριστούμε για τον χρόνο που αφιερώσατε για την αξιολόγησή σας!
Σχετικά με την κράτησή σας, πράγματι η τιμή για την Grand Forest Suite ήταν 634.00 Ευρώ ανά διανυκτέρευση την περίοδο που διαμένατε στο ξενοδοχείο μας. Η κράτησή σας αφορούσε διαμονή σε Superior Suite with Mountain View με ελαστική πολιτική ακύρωσης για αυτό και η τιμή ήταν υψηλότερη από την τιμή της μη επιστρέψιμης προσφοράς. Παρόλα ταύτα, λόγω του αδιάκοπου προβληματισμού σας, σας δόθηκε η τιμή της μη επιστρέψιμης προσφοράς (-20%) κατά την άφιξή σας και αφού ζητήσατε να δείτε την Grand Forest Suite, η οποία ήταν διαθέσιμη μόνο για μία βραδιά και τον τύπο δωματίου που είχατε κάνει κράτηση. Η ομάδα της υποδοχής με χαρά σας ξενάγησε στο ξενοδοχείο, σας έδειξε όλα τα δωμάτια και σας ενημέρωσε σχετικά με τις τιμές και τις επιλογές που είχατε στη προσπάθειά της να σας προσφέρει μια αξέχαστη διαμονή - όπως φυσικά και σε όλους τους επισκέπτες:
1. Διαμονή σε Grand Forest Suite με ιδιαίτερα προνομιακή τιμή ανά διανυκτέρευση. Την ώρα της άφιξής σας, σας ενημερώσαμε ότι είναι διαθέσιμη μόνο για ένα βράδυ, αλλά αναμέναμε κάποια ακύρωση και θα σας ενημερώναμε σχετικά.
2. Παραμονή στον τύπο δωματίου που είχατε κάνει κράτηση με τιμή του prepaid offer -20% .
Εν γνώσει σας επιλέξατε να διαμείνετε στην Grand Forest Suite για 1 διανυκτέρευση με την προνομιακή τιμή, ελπίζοντας να υπάρξει ακύρωση. Πράγματι το ίδιο βράδυ σας καλέσαμε από το τμήμα της υποδοχής και ενημερώσαμε ότι μπορείτε διαμείνετε το υπόλοιπο των διακοπών σας στη Grand Forest Suite καθότι προέκυψε η ακύρωση. Αφού υπήρξε έντονη τηλεφωνική συζήτηση με την Sales Manager η οποία σας εξυπηρέτησε αυτοπροσώπως και κατά την άφιξή σας και με πρόφαση την θεωρητική ασυννενοησία μεταξύ της ομάδας μας (πράγμα το οποίο δε θα μπορούσε να έχει συμβεί καθότι εξυπηρετηθήκατε ειδικά από την ίδια τη Sales Manager) αναφορικά με τις τιμές επιλέξατε να αλλάξετε δωμάτιο και να επιστρέψετε στον πιο οικονομικό τύπο που αρχικά έιχατε δεσμεύσει, και εμείς μάλιστα προχωρήσαμε σε δωρεάν αναβάθμιση ώστε να απολαύσετε τις γιορτινές αυτές ημέρες.
Κατά την αναχώρηση σας η ομάδα της υποδοχής προχώρησε στη διαδικασία του check out με τη συμφωνημένη τιμή - όχι όμως με ακόμα χαμηλότερη, πράγματι δεν προβήκαμε στην περεταίρω έκπτωση που ζητήθηκε από πλευράς σας. Η διεύθυνση δεν παρενέβη κατά την αναχώρησή σας καθότι δεν υπήρχε λόγος.
Η βλάβη του νερού όπου αναφέρεστε είχε πράγματι δημιουργηθεί, ωστόσο στα μέσα Δεκεμβρίου και όχι κατά τη διαμονή σας, η οποία και αποκαταστάθηκε την ίδια ημέρα.
Αναφορικά με το τζάκι, δυστυχώς δεν μπορεί να καθαριστεί όσο είναι αναμμένο, όταν δεν είναι σε λειτουργία όμως τηρείται κανονικά η διαδικασία καθαρισμού του τζακιού και αδειάζεται η στάχτη. Η καμινάδες ωστόσο δεν καθαρίζονται μετά από κάθε φορά που το τζάκι έχει ενεργοποιηθεί.
Το ζεστό κρασί που αναφέρετε, είναι κοκτέιλ που περιέχει και ζεστό κρασί από όπου προκύπτει και η υψηλότερη τιμή συγκριτικά με ένα απλό ποτήρι κρασί.

Χαιρόμαστε ιδιαιτέρως που σας άρεσε η τοποθεσία!

Στη διάθεσή σας,

Η Ομάδα του Grand Forest Metsovo