Η κριτική έγινε: 3 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Τοποθεσία, χώροι, διακόσμηση, λόμπι, πρωινό, φαγητό εστιατορίου, καθαριότητα, όλα άριστα ΟΜΩΣ το δωμάτιο που μας έτυχε (δεν θυμάμαι τον αριθμό αλλά ήταν το τελευταίο του τελευταίου ορόφου του τελευταίου συγκροτήματος), εκτός του ότι έκανες ολόκληρη διαδρομή για να πας και πάρα την ανεπανάληπτη θέα που θεωρητικά σε αποζημίωνε, ήταν ΠΑΓΩΜΈΝΟ. Η θερμοκρασία του τη στιγμή που φτάσαμε ήταν 15° και παρα τις διαβεβαιώσεις ότι σε λίγο θα ζεσταθεί ("τώρα αναψαμε τη θέρμανση"), δεν ζεστάθηκε. Και όταν ζητήσαμε ξύλα για το τζάκι ντουμανιασε από τον καπνό, γιατί, όπως εκ των υστέρων μας είπαν, έχει χαμηλή καμινάδα και δεν "τραβάει". Τελικά, μετά από αναμονή τουλάχιστον τριών ωρών (στην αρχή μήπως και ανέβει η θερμοκρασία και στη συνέχεια διαπραγματεύσεις με το λόμπι...) μας άλλαξαν δωμάτιο. Το συμπέρασμα είναι ότι πήγαμε με εξαιρετικές προσδοκίες, αντικρισαμε ένα πραγματικά αξιόλογο ξενοδοχείο, αλλά δεν περάσαμε ωραία με όλη αυτή την ταλαιπωρία,δεδομένου ότι η διαμονή μας ήταν μόνο για μια νύχτα. Παρόλα αυτά θα το συνιστούσα αλλά όχι για τα δωμάτια του πάνω ορόφου του τελευταίου συγκροτήματος.

Ημερομηνία διαμονής: Νοέμβριος 2017
2  Ευχαριστούμε, natassa f
Η κριτική έγινε: 28 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Η φανταστική θέα και το εξαιρετικό περιβάλλον που δημιουργεί το ορεινό τοπίο, σε συνδυασμό με το χαμογελαστό προσωπικό το καθιστούν την απόλυτη επιλογή για μια αξέχαστη διαμονή. Πραγματικά ένα στολίδι.

Ευχαριστούμε, georgevrakas
Ο/η GrandForest, Υπεύθυνος Σχέσεων με Πελάτες του Grand Forest Metsovo, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 9 Οκτωβρίου 2018

Αγαπητέ George V,

Σας ευχαριστούμε θερμά για τα όμορφα λόγια σας και ανυπομονούμε να σας υποδεχθούμε ξανά στο «στολίδι» μας, ώστε να απολαύσετε για μία ακόμη φορά την θέα μας και την φιλοξενία μας.

Η ομάδα του Grand Forest Metsovo

Η κριτική έγινε: 26 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Τέλεια διαμονή!!!Άψογο πεντακάθαρο δωμάτιο με όλες τις ανέσεις,ευγενικότατο προσωπικό τέλειο πρωινό όλα πεντανόστιμα,καθαριότητα στα spa ως εκεί που δεν γίνεται.....όσες φορές κι αν πας ημερησίως καθαρά μπουρνούζια και πετσέτες. ......σερβίρεται τσάι δωρεάν στους χώρους του spa!!!Οι χώροι τέλεια διακοσμημένοι.....Σε κερδίζει η ευγενική συμπεριφορά του προσωπικού και η άψογη εξυπηρέτηση σε όλους τους τομείς!!!Θα ήθελα να τονίσω ότι απλά στο τζακούζι θα χρειαζόταν βάσεις στήριξης για τα χέρια γιατί λόγω της δύναμης του νερού είναι δύσκολο να μείνεις στο σημείο χωρίς να πιάνεσαι!!!Κατά τα άλλα προορισμός που σίγουρα θα ξαναεπισκεφτούμε!!!!!

Ημερομηνία διαμονής: Δεκέμβριος 2017
Ευχαριστούμε, Fotini K

Αγαπητή Fotini K,

Σας ευχαριστούμε για τον χρόνο όπου αφιερώσατε καθώς για όλους εμάς εδώ στο Grand Forest Metsovo είναι σημαντικό να λαμβάνουμε τα σχόλια των φιλοξενουμένων μας. Χαιρόμαστε όπου καταφέραμε να αγγίξουμε την τελειότητα τόσο στην εξυπηρέτηση ‘όσο και στην καθαριότητα του Spa. Θα φροντίσουμε να μεταφέρουμε τα καλά σας λόγια σας στην ομάδα μας και θα χαρούμε να σας έχουμε ξανά κοντά μας σύντομα.

Η ομάδα του Grand Forest Metsovo.

Η κριτική έγινε: 24 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφτήκαμε το συγκεκριμένο ξενοδοχείο για να πιούμε καφέ έχοντας Θεα τα χιονισμένα βουνά. Αρχικά στην καφετέρια ήταν μόνο μια κοπέλα η οποία έφτιαχνε καφέδες και σέρβιρε παράλληλα . Επιπρόσθετα δεν μας έφερε ξαν κατάλογο για να επιλέξουμε με την ησυχία μας το ρόφημα μας . Τέλος η Θεα απέναντι είναι τρομερή αν είσαι τυχερός κ δεν έχει ομίχλη .

3  Ευχαριστούμε, george_mik
Η κριτική έγινε: 22 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ενας πραγματικα υπέροχος χωρος.
Το προσωπικο χαμογελαστό κ φιλόξενο.
Στις αρνητικές κριτικές διάβασα οτι δεν επιτρέπουν τα παιδια στο χώρο Lobby και γενικότερα εχει θέμα η διεύθυνση.
Η γνώμη μου ειναι η εξής :
Είχαμε παει για δυο μερες κ γυρίσαμε πραγματικα ολες τις γυρω περιοχές, το δεύτερο βραδυ κομματια απο τη κουραση ειπαμε να χαλαρώσουμε να πιουμε ενα δυο ποτά σε αυτο τον υπέροχο χώρο.
Προς απογοήτευση μας η φασαρία ηταν τοση απο τα παιδια που ηπιαμε το μισό ποτο μας κ φύγαμε.
Το προσωπικο σαφώς δεν θα ελεγε κάτι γιατι παλι θα το κράζατε.
Γονεις χωρις ίχνος σεβασμού κ χωρις καμια παρατήρηση στα παιδια τους έκαναν τον χώρο ανω κατω.
Ουτε μια παρατήρηση να ησυχάσουν καθώς ο χωρος αυτος ενδείκνυται για χαλάρωση κ ηρεμία.
Αν λοιπόν τα παιδια σας ειναι τοσο ζωηρά καλο θα ηταν να μην είστε στον κοσμο σας να σέβεστε τους ανθρωπους γυρω κ τον χώρο.
Το ξενοδοχείο εχει και παιδότοπο.
Η αναφορά αυτη γιατι ηταν η μονη ασχημη στιγμη μου στο ξενοδοχείο, κ σας μιλάει ενας γονέας.
Πραγματικα σας ευχαριστω για το ευχαριστω διήμερο που μας χαρίσατε κ σίγουρα θα τα ξαναπούμε!!

Ευχαριστούμε, EvAKR

Αγαπητή EvaKR,

Σας ευχαριστούμε θερμά για τα σχόλια σας τόσο για το προσωπικό μας όσο και για τους χώρους μας. Λυπούμαστε για το ατυχές συμβάν όπου διατάραξε την ηρεμία σας καθώς πρωταρχικός μας στόχος είναι η χαλάρωση και η ηρεμία των φιλοξενουμένων μας. Θα χαρούμε να σας έχουμε ξανά κοντά μας και να σας προσφέρουμε μια ήρεμη διαμονή.

Η ομάδα του Grand Forest Metsovo.