ZenHotels.com
Priceline207 $
Trip.com239 $
Η κριτική έγινε: 6 Ιανουαρίου 2017

καταπληκτικο ξενοδοχειο,καθαρο με απιστευτη θεα. Η ιδιοκτητρια ευγενικη και εξυπηρετικη καθως και το προσωπικο!!!!! Το πρωινο τελειο με παραδοσιακα προιοντα .Θα το επισκεφτουμε οπωσδηποτε και αλλες φορες, περασαμε πολυ ομορφα!!!!

Ημερομηνία διαμονής: Φεβρουάριος 2016
1  Ευχαριστούμε, EuaggeliaNiniou
Ο/η GrandForest, Υπάλληλος Υποδοχής του Grand Forest Metsovo, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 26 Ιουνίου 2017

Αγαπητή EuaggeliaNiniou,

Σας ευχαριστούμε θερμά για τον χρόνο που αφιερώσατε για την κριτική σας. Είναι πολύ σημαντικό για εμάς στο Grand Forest Metsovo να λαμβάνουμε κριτικές από τους φιλοξενούμενούς μας. Σας ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σας λόγια.

Η κριτική έγινε: 6 Ιανουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε 3 οικογένειες με παιδιά για καφέ και με την προοπτική να μείνουμε, αν μας αρέσει, και το βράδυ και μας έδιωξαν κυριολεκτικά στην είσοδο (ούτε ένα βήμα πιο μέσα) γιατί λέει δεν επιτρεπόταν παιδιά στο χώρο της καφετέριας !!!! Αγενέστατοι επειδή λόγω εορτών είναι γεμάτοι αλλα εμείς απο κοντά (Ιωάννινα) στηρίζουμε τέτοια ξενοδοχεία τα απλά ΣΚ - η συμπεριφορά τους δεν άρμοζε ούτε σε καλύβα ποσο μάλλον σε "5αστερο" ξενοδοχείο, ενώ κάλλιστα θα μπορούσαν να αρνηθούν ευγενικά με πρόφαση την πληρότητα. Δεν θα ξαναπατησουμε ποτε - ας πάρουν μαθήματα συμπεριφοράς από αντίστοιχα ξενοδοχεία στα Ζαγόρια

Ημερομηνία διαμονής: Ιανουάριος 2017
4  Ευχαριστούμε, vagstam

Αγαπητή/έ vagstam,

Θα θέλαμε να σας ζητήσουμε ειλικρινά συγνώμη για το ατυχές περιστατικό. Η συμπεριφορά του πρώην, πλέον, συναδέλφου δεν συνάδει με τον τρόπο συμπεριφοράς που εμείς στο Grand Forest Metsovo θέλουμε να έχουμε. Έχετε δίκιο στο ότι λόγω πληρότητας δεν δεχόμαστε εξωτερικούς επισκέπτες ορισμένες ημέρες, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι οι οικογένειες με παιδιά δεν είναι ποτέ ευπρόσδεκτες στο ξενοδοχείο μας, είτε για διαμονή, είτε για χρήση του καφέ/μπαρ είτε του εστιατορίου μας.

Ανυπομονούμε να σας υποδεχθούμε ξανά, ώστε να μας δοθεί η ευκαιρία να δημιουργήσουμε την εμπειρία που αξίζετε.

Η κριτική έγινε: 5 Ιανουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Ήταν όλα εξαιρετικά. Πραγματικό 5στερο.
Το πρωινό ήταν από τα πιο πλήρη που έχω δει.
Το προσωπικό ήταν εξυπηρετικότατο.
Το δωμάτιο είχε υπέροχη θέα αλλά ήταν πολύ ζεστό (καλό θα ήταν να υπήρχε δυνατότητα να χειρίζεσαι τη θερμοκρασία του δωματίου).
Το εστιατόριο είχε νόστιμο φαγητό με όμορφη παρουσίαση πιάτων και λογικές τιμές για 5στερο.

Ημερομηνία διαμονής: Δεκέμβριος 2016
Ευχαριστούμε, K0stas79

Αγαπητέ K0stas79,

Η κριτική έγινε: 30 Δεκεμβρίου 2016

Του καλύτερο χειμερινό ξενοδοχείο στην Ελλάδα. Η θέα καταπληκτική, το φαγητό θεσπέσιο , τα δωμάτια ευρύχωρα , με υπέροχο γούστο. Οι κοινόχρηστοι χώροι πολύ όμορφα διακοσμημενοι. Το προσωπικό εξυπηρετικο και φιλικό.

Ημερομηνία διαμονής: Ιανουάριος 2016
Ευχαριστούμε, Sofia-margariti

Αγαπητή Sofia-margariti,

Η κριτική έγινε: 28 Δεκεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Μείναμε στο ξενοδοχείο τις ημέρες των Χριστουγέννων (2016). Το δωμάτιο ήταν πολύ καλό και ζεστό αν και ήταν εύκολα προσβάσιμο από τη πλευρά της βεράντας από τρίτους και η πόρτα της βεράντας άνοιγε προς τα εξω. Με λίγα λόγια ασφάλεια μηδέν.... Να τονίσω ότι η παρατήρηση αφορά όλα τα δωμάτια που έχουν βεράντα και όχι μπαλκόνι.
Στα αρνητικά του ξενοδοχείου, θα τονίσω το ερασιτεχνικό service.... Οι δίσκοι με τα λερωμένα πιάτα και ποτήρια ήταν παρατημενοι στον διάδρομο για τουλάχιστον 1 ολοκληρη ημέρα παρόλο τις εκκλήσεις μας για να τους μαζέψουν. Δεν νοείται επίσης να πληρώνεις τιμές 5αστερου ξενοδοχείου και να σου ζητούν να πληρώσεις extra τη χρήση της σάουνας κλπ.... Απλά απαράδεκτο!
Να πούμε για το ρεβεγιόν.... Μενού αδιάφορο, κακόμαγειρεμενο και σερβιρισμενο με αργοπορία...
Και τώρα το πιο τραγικό από όλα... Σε όλη τη σκάλα υπάρχει ένα κενό από τη πλευρά του τοιχου από το οποίο εύκολα ένα παιδάκι μικρό χωράει να πέσει και να βρεθεί 3 ορόφους κάτω!!!! Το τονίζω γιατί ο γιος μας που είναι 6 ετών παραπάτησε και έπεσε το ποδαράκι του μέσα και μόνο τότε το προσέξαμε γιατί ξεγελάει ο φωτισμός.... Ευτυχώς που τον κρατούσαμε!!!

Δυστυχώς δεν τράβηξα κάποια φωτο με το κενό αλλά μας είπαν ότι έχουν παραπονεθεί και άλλοι ... Για να υπάρχει ακόμα όμως, στο βροντο πήγαν τα παράπονα....

Η απόφαση δική σας...

Ημερομηνία διαμονής: Δεκέμβριος 2016
4  Ευχαριστούμε, anastasios_ps

Αγαπητή/έ anps8,

Θα θέλαμε να σας ζητήσουμε ειλικρινά συγνώμη για την εμπειρία σας. Σε περιόδους μεγάλης πληρότητας δυστυχώς συμβαίνουν λάθη. Αυτό ωστόσο δεν αποτελεί δικαιολογία για το ξενοδοχείο μας.
Όσον αφορά το Spa Fontus, ζητούμε ειλικρινά συγνώμη για την συγκεκριμένη δυσάρεστη εμπειρία. Η πολιτική που ακολουθείται από το ξενοδοχείο μας είναι παρόμοια με την πολιτική των περισσοτέρων ξενοδοχείων που διαθέτουν εγκαταστάσεις Spa. Παρέχεται η χρήση της πισίνας στην τιμή του δωματίου και όλες οι περαιτέρω υπηρεσίες έναντι επιπρόσθετου ποσού. Έτσι, εκτός των άλλων, αποφεύγεται και ο συνωστισμός που θα καθιστούσε την εμπειρία των φιλοξενουμένων μη ευχάριστη και μη χαλαρωτική.
Για μία ακόμα φορά να σας ζητήσουμε ειλικρινά συγνώμη που δεν φανήκαμε αντάξιοι των προσδοκιών σας. Το Grand Forest Metsovo είναι ένα 5άστερο ξενοδοχείο και πρέπει πάντοτε να λειτουργούμε ως τέτοιο.
Ανυπομονούμε να σας υποδεχθούμε ξανά και να δημιουργήσουμε την εμπειρία που σας αξίζει.