“Μοναδικό!!!!”

Το Κουτούκι του Νικόλα
Η κριτική γράφτηκε 5 Δεκεμβρίου 2020

Αν πολλοί θα το χαρακτηρίσουν μοναδική γευστικη εμπειρία, εγώ θα το χαρακτηρίσω μια εμπειρία αγάπης για αυτό που προσφέρει στον κόσμο.. Γιατί μόνο όταν αγαπάς τη δουλειά σου και το κάνεις με τη ψυχή σου, προσφέρεις στους ανθρώπους που θα επισκεφθούν το μαγαζί σου, τέτοιες στιγμές..Όταν ο φίλος μας μάς πρότεινε να φάμε στο συγκεκριμένο μαγαζί κάνεις μας δεν περίμενε όσα ακολούθησαν.. Όταν αναζητά κανείς ένα μαγαζί με ζεστασιά,υπέροχες γεύσεις και όμορφο χώρο δεν έχει παρά να επισκεφθεί το κουτούκι του Νικόλα.. Υπάρχουν δύο χώροι,ο επάνω που είναι ένας πιο μοντέρνος χώρος και ο χώρος στο ισόγειο που είναι πιο παραδοσιακός. Εμείς επιλέξαμε τον παραδοσιακό . Από την πρώτη στιγμή αυτό που μας υποδέχθηκε ήταν το εντελώς αληθινό χαμόγελο των ιδιοκτητών,οι οποίοι είναι εκείνοι που μας εξυπηρέτησαν. Μας υποδέχθηκαν και αφού μας έλυσαν όλες τις απορίες για το μενού, αρχίσαμε το φαγητό μας. Από τις καλύτερες γευστικές μας εμπειρίες.. Τα πιάτα όλα ένα και ένα. Τα λαχανικά ολοφρεσκα, τα πιάτα μαγειρεμένα εκείνη την ώρα,όλες οι γεύσεις μια και μια. Ήμασταν στο σημείο που δεν ξέρει κάνεις ποιο από όλα να δοκιμάσουμε πρώτα.. Δεν θα ξεχωρίσω κανένα γιατί όλα τα πιάτα ήταν μοναδικά. Δεν θα δοκιμάσετε τίποτα που να μην σας ικανοποιήσει και με το παραπάνω. Επίσης,μην διστάσετε να δεχτείτε τις προτάσεις της οικοδέσποινας για τα πιάτα.. Είναι καταπληκτικές όσο και εκεινη. Το κρασί μοναδικό. Δεν ξέρω αν είναι δικής τους παραγωγής αλλά σίγουρα είναι καταπληκτικό.. Μετά από όλα αυτά κλείσαμε με ένα καταπληκτικό γλυκό.. Ανάλογα με την εποχή θα γευτείτε το ανάλογο γλυκό.. Σπιτικό και απίστευτο. Ο,τι έπρεπε για να κλείσει το γεύμα μας τόσο όμορφα.. Όσο για τις τιμές έχω να πω μόνο ένα πράγμα.. φάγαμε 4 άτομα και πληρώσαμε -ας μου επιτραπεί να πω το ποσό- 50€. Σε σχέση με αυτά που φάγαμε και την εξυπηρέτηση μπορώ να πω πως θα δίναμε αλλά τόσα πάνω από όλα για τους ανθρώπους εκεί.. Σε κάνουν να νιώθεις δικός τους άνθρωπος.. Πέρα από το καταπληκτικό φαγητό, είναι αυτός ο λόγος που θα σταματάμε στο μαγαζί αυτό, όποτε περνάμε από το Μέτσοβο..Και μην νομίζετε πως γράφω τόση ώρα για τους ανθρώπους, επειδή το φαγητό υστερούσε.. Είναι με μια λέξη απίστευτο. Μπράβο σε αυτούς τους ανθρώπους

Ευχαριστούμε, N7369VYmarial

Η κριτική γράφτηκε 17 Νοεμβρίου 2020

Γευμα δυο ατομων. Παραγγειλαμε τοματοσαλατα, γαλοτυρι, κοτοπουλο με χυλοπιτες στο πηλινο μελιτζανες με τυρια Μετσοβου και μισο κιλο κρασι απο βαρελι. Μολις 27 ευρω. Το σερβις ευγενεστατο και περιγραφικο. Σιγουρα θα το ξαναπροτιμησουμε οταν βρεθουμε στο Μετσοβο.

Ευχαριστούμε, Dloup
Η κριτική γράφτηκε 1 Νοεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Τι να πω γι αυτό το Κουτούκι :)
Το φαγητό είναι υπέροχο γευστικό με καλές μερίδες, το περιβάλλον είναι οικογενειακό και ζεστό :)

Ημερομηνία επίσκεψης: Νοέμβριος 2020
Ευχαριστούμε, Alexandra N
Η κριτική γράφτηκε 24 Οκτωβρίου 2020

Η λέξη υπέροχο είναι λίγη γι αυτό το μαγαζί. Έχω επισκεφτεί και άλλες ταβέρνες στη περιοχή!!!! Το συγκεκριμένο όμως κάνει τη διαφορά! Τιμές οικονομικές, μερίδες μεγάλες, η εξυπηρέτηση πραγματικά άριστη.Υπεροχο κρασι δικό τους! Υπεροχο γλυκό για κέρασμα! Σε αγκαλιάζουν και νιώθεις σαν το σπίτι σου. Δεν σε βλέπουν σαν πελάτη, αλλά σαν δικό τους άνθρωπο. Επισκεφτείτε το και δεν θα χάσετε. Αξίζει σίγουρα πραγματικά!!!!

Ευχαριστούμε, OlgaK4096
Η κριτική γράφτηκε 19 Οκτωβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Στα συν, πολύ ευγενικό προσωπικό, ωραίος ο χώρος , γρήγορη εξυπηρέτηση.

Στα πλην, μέτριο φαγητό , όχι αντίστοιχο με τη βαθμολογία του μαγαζιού.

2  Ευχαριστούμε, Konstantinos_Psarris

Το Κουτούκι του Νικόλα: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Μέτσοβο, Περιοχή Ιωαννίνων

Μέτσοβο, Περιοχή Ιωαννίνων
Ανήλιο, Μέτσοβο

Το Κουτούκι του Νικόλα: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

$USD
Ελλάδα