“ένας από τους πιο εξαιρετικούς χώρους στο Μέτσοβο”

Μετά από 7 μέρες χαλάρωσης με το σύντροφο μου στο Μέτσοβο είχαμε τη χαρά να δούμε και το κουτούκι του Νικόλα. Το κλίμα ήταν ζεστό και από τον χώρο αλλά και απ'την ίδια την οικογένεια που εργαζόταν εκεί. Ο κύριος που μας πήρε την παραγγελία ήταν πολύ εξυπηρετικός και ευγενικός. Ο χώρος ήταν ήσυχος, ότι ακριβώς χρειαζόμασταν για αυτές τις μέρες. Ο κατάλογος ήταν πλούσιος από μαγειρευτά φαγητά, και καθημερινά είχε διαφορετικά πιάτα. Εμένα αυτό μου έδειξε ότι θέλουν να υπάρχει ποιότητα στα φαγητά τα οποία σερβίρουν και το εκτίμησα πολύ εφόσον ζω σε μια πόλη που έχει πολύ γρήγορο φαγητό. Όλοι τους ήταν ευγενέστατοι, πόσο μάλλον η γυναίκα που απ'τα χέρια της περνούσαν όλα αυτά τα φαγητά, η οποία ήρθε η ίδια στο τραπέζι μας να μας λύσει απορίες σχετικά με τα πιάτα. Τους ευχαριστούμε πολύ όλους γιατί ήταν απ'τα μαγαζιά που επισκέφτηκα και δεύτερη φορά μέσα σε αυτή την εβδομάδα και σίγουρα θα το ξανά κάνω όταν κάνω τις διακοπές μου στο υπέροχο Μέτσοβο.

Ευχαριστούμε, soniaballa

Φανταστικό μέρος, φαγητό νόστιμο, τραγανοσουπα φοβερή, και νοστιμοτατη γίδα βραστή. Ζέστη ατμόσφαιρα με το τζάκι.
Τρομερό.

Ευχαριστούμε, A255OUpatou

Οι άνθρωποι είναι πολύ ευγενικοί και φιλόξενοι. Το περιβάλλον ζεστό, οικείο και το φαγητό άψογο και πεντανόστιμο!! Είναι must προορισμός στο Μέτσοβο!

Ευχαριστούμε, rodikeisidou
Η κριτική γράφτηκε πριν από 4 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Επισκέφτηκα με τον φίλο μου χτες το συγκεκριμένο μαγαζί. Πολύ εξυπηρετικό το παλικάρι που ήρθε για την παραγγελία και σέρβιρε το φαγητό. Δοκιμάσαμε κοντοσουβλι χοιρινό, καλά ψημένο, η χωριάτικη σαλάτα εξαιρετική με το κρεμμύδι να καίει! Ελιές στην σαλάτα, λες και τις φτιάξαμε στο σπίτι! Ωραίο και τι γλυκο στο τέλος! Ευγενέστατη το παλικάρι κατά την έξοδό μας από το μαγαζί, μας άνοιξε την πόρτα και μας κατευοδωσε!!!

Ευχαριστούμε, D7996NE_
Η κριτική γράφτηκε πριν από 4 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Παρα πολύ καλό και ευγενικό προσωπικό. Πεντανόστιμο και ποιοτικό φαγητο. Ζεστός και παραδοσιακός χώρος. Ήταν όλα μοναδικά. Μπράβο στα παιδιά!!

Ευχαριστούμε, lady22219

Το Κουτούκι του Νικόλα: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ανήλιο, Μέτσοβο
Μέτσοβο, Περιοχή Ιωαννίνων

Το Κουτούκι του Νικόλα: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!