“Εξαισιο εστιατοριο”
Κριτική για: Το Κατώι

Το Κατώι
Περιγραφή: Το εστιατόριο Το Κατώι βρίσκεται στην κεντρική πλατεία Μετσόβου. Ένα απο τα πιο παλιά εστιατόρια του Μετσόβου με παραδοσιακή κουζίνα και καλές τιμές. Ειδικές τιμές σε γκρούπ απο 9 Ευρώ.
Η κριτική γράφτηκε 5 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Παρα πολυ ωραιο φαγητο! Πολυ ωραια μοσχαρισια μπριζολα,γευστικοτατη γιδα, πολυ ωραιο το χειροποιητο μπιφτεκι.Φρεσκο ψωμακι.Πολυ καλο κρασι. Ζεστο περιβαλλον. Ακριβως μπροστα απ τη πλατεια.Πολυ εξυπηρετικο σερβις, χαμογελαστο. Σας το συνιστω ανεπιφυλακτα!

Ευχαριστούμε, sara m

Η κριτική γράφτηκε 13 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Στα παϊδάκια δεν βρέθηκε ούτε ένα που να τρώγεται... Το γλυκό μύριζε τζατζίκι.... ξυνισαν οταν ζητήσαμε απόδειξη... Γενικά το χειρότερο που συναντήσαμε στις διακοπές μας στην Ήπειρο!!!

Ευχαριστούμε, Niki V
Η κριτική γράφτηκε 11 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ήταν όλα πολύ ωραία.. Το κοκορέτσι πολύ καλό και σε γεύση και σε ψήσιμο. Το μετσοβόνε πολύ καλό όπως και το κοκοράκι με τα μακαρόνια.. Ίσως το κοκοράκι να ήθελε λίγο ποιο ελαφριά σάλτσα αλλά αυτό είναι προσωπική άποψη... Τα παιδιά στο σέρβις ευγενέστατα.. Είχα φάει πριν πολλά χρόνια και χαίρομαι που για άλλη μια φορά έμεινα Πολύ ευχαριστημένος Αν και δύσκολος στο θέμα φαγητού μιας και είναι η δουλειά μου.. Σας ευχαριστούμε πολύ και σίγουρα κάποια στιγμή θα ξανά έρθουμε... Συνεχίστε με αγάπη την πολύ καλή προσπάθεια που κάνετε...

Ευχαριστούμε, Stavros A
Η κριτική γράφτηκε 22 Ιανουαρίου 2018

Δεν έχω γράψει ποτέ κακή κριτική και δυστυχώς ήρθε η ώρα!
Μια ώρα μόλις είχαμε που φτάσαμε στο Μέτσοβο, και καθώς έβρεχε καρεκλοπόδαρα μπήκαμε στο πρώτο μαγαζί στην κυριολεξία που βρήκαμε μπροστά μας.. Τα φαγητά άνοστα, τα κρέατα καμμένα, οι πατάτες απ'έξω φαινόντουσαν τραγανές και νόστιμες και μέσα ωμές.
Δηλαδή τις έριξαν σε υπερβολικά καυτό λάδι με αποτέλεσμα να καούν απο έξω και να μην προλάβουν να ψηθούν μέσα. Τους το είπαμε και μας έφεραν άλλες οι οποίες ήταν πάλι μια απο τα ίδια. Πόσο δύσκολο να ξέρει ένας μάγειρας να φτιάξει τηγανητές πατάτες!!!!
Δύο τρία παιδάκια των 20ετών το πολύ για το σέρβις που δεν ήξεραν που πάνε τα τέσσερα, και εκτός όλων αυτών ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ! Δεν θα ξεχάσω ποτέ τον λογαριασμό για 2 μερίδες, μία πατάτες και ένα ορεκτικό 51,70Ευρω!
Είναι τα "κλασικά τουριστικά" μαγαζιά που δεν έχουν τίποτα καλό να προσφέρουν, είναι πανάκριβα και επωφελούνται απο πελάτες μόνο και μόνο λόγω καλής τοποθεσίας που έχουν στον τόπο που βρίσκονται.
Ευτυχώς την επόμενη μέρα ρωτήσαμε που να πάμε και ανταμοιφθήκαμε. Πάθαμε και μάθαμε.
Κλείστε το καλύτερα! Η ντροπή του Μετσόβου και είναι κρίμα γιατί ο τόπος σας είναι γεμάτος ομορφιές και τον ασχημαίνει το μαγαζάκι σας..

2  Ευχαριστούμε, Eve N
Η κριτική γράφτηκε 21 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πρώτη βραδιά στο Μέτσοβο , κάναμε μια αναγνωριστική βόλτα στην πόλη , ένας νεαρός μας παροτρύνει να επισκεφτούμε το εστιατόριο του που σερβίρει πολύ καλό φαγητό. Καθίσαμε με σκοπό να δοκιμάσουμε παραδοσιακά φαγητά. Δεν ξέρω μήπως είμαστε παράξενοι , πιθανόν. Διαφημίζουν τίς χυλοπίτες και το κοντοσούβλι που τα βρικα απαράδεκτα για τοπικές σπεσιαλιτέ.
Τα ζυμαρικά πολύ ψημένα χωρίς γεύση με λίγη κόκκινη σάλτσα ,και το κοντοσούβλι με δύο πατάτες τηγανητές ,στο πετάνε μπροστά σου και σου λένε τρώτε τώρα.
Πολύ πρόχειρο , χωρίς φαντασία , χωρίς φινέτσα, στιλ γρήγορου φαγητού
Δεν το συνιστώ.

Ευχαριστούμε, Restaurant Zorb... I

Το Κατώι: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Μέτσοβο, Περιοχή Ιωαννίνων

Το Κατώι: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!