“Ολο και καλυτερα”
Κριτική για: Το Αντικρυστό

Το Αντικρυστό
Καλό για: Μεγάλες παρέες, Οικογένειες με παιδιά
Περιγραφή: Σε έναν πανέμορφο χώρο στο παλαιότερο καφενείο των Περιβολίων, στην πλατεϊτσα του Καστροχωριού, γνωστή στους ντόπιους και πιο παλιούς ως Κατσιστροχώρι, όπου οι τοίχοι, οι πέτρες και τα δέντρα σιγομουρμουρούν ιστορίες από αμέτρητες παρέες με καλό φαγητό και πιοτό από το 1950, προσπαθήσαμε να παντρέψουμε την αγάπη μας για την παράδοση, τον τόπο μας την Κρήτη και το φαγητό.
Η κριτική γράφτηκε 8 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Έχετε φαει μαγειρευτο εδω;
Οποιος δεν ... να ερθει χτες !!!
Απο που να ξεκινησει κανείς...
Απο το σερβις;
Απο την ποιοτητα των φαγητων;
Απο το επικοινωνιακο ;
Απο ...απο...απο...
Και ολα αυτα, μαζι με την απαικτη διαθεση των ιθυνοντων, μας κανει μα μη θελουμε να φυγουμε.
Και οι τιμες προσιτες κ σε συναρτηση με την ποιότητα κ νοστιμια...ειναι λογικοτατες !!!
Κεντρικη ιδεα !!!
Χανια χωρις επισκεψη στα Περιβολια, στο Αντικρυστο δεν υφισταται...

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάρτιος 2018
3  Ευχαριστούμε, postman105
Ο/η ______zoran______c68, General Manager του Το Αντικρυστό, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 29 Μαρτίου 2018

Ευχαριστουμε Ποστμαν :) !!

Η κριτική γράφτηκε 14 Φεβρουαρίου 2018

Μας το είχαν προτείνει από το ξενοδοχείο μας και αποδείκτηκε ότι είχαν απόλυτο δίκιο.
Βρεθήκαμε σε ένα μέρος ήσυχο, φιλόξενο, πεντακάθαρο που πάνω απ' 'ολα ήταν μια εξαιρετική εμπειρία από θέμα ουσίας κι αυτό ήταν το φαγητό. Οι καλύτερες σαλάτες, ορεκτικά και ψητά κρέατα ασταμάτητα κατεύθαναν στο τραπέζι μας, τα καταφέραμε όλα. Ίδια μέρα το βράδυ θέλαμε να γυρίσουμε! Οι τιμές δεν ήταν προσιτές αλλά η ποιότητα σε όλα τα σημεία ήταν ανώτερη του συνηθισμένου, εάν όχι και το καλύτερο που έχουμε γευτεί σ' ένα εστιατόριο. Βρήκαμε το εστιατόριο μας στα Χανιά!

Ημερομηνία επίσκεψης: Φεβρουάριος 2018
3  Ευχαριστούμε, panagiotisxatzis1972

Eυχαριστουμε παρα πολυ!!

Η κριτική γράφτηκε 7 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Καλό φαγητό αλλά ... με μεγάλα διαλείμματα ! Κάτσαμε 14:30 και φάγαμε 16:30 ! Χωρίς καμία υπερβολή .. δε ξέρω αν έφταιγε η ώρα , αλλά με το ρυθμό που έφερνε τα πιάτα , φύγαμε και ακόμα πεινούσαμε .. μετά πήγαμε και για σουβλάκια ! Καλό είναι να έρθετε φαγωμένοι , γιατί δε ξέρω αν θα χορτάσετε ! Τελειωτικό χτύπημα ο λογαριασμός !

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιανουάριος 2018
4  Ευχαριστούμε, Eleni P
Ο/η ______zoran______c68, General Manager του Το Αντικρυστό, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 16 Φεβρουαρίου 2018

Ευχαριστούμε Ελένη! Κι εμείς θεωρούμε ότι το φαγητό μας είναι καλό αλλά προσπαθούμε καθημερινά να το βελτιώσουμε. Λυπούμαστε για την καθυστέρηση όπου δεν έφταιγε η ώρα., φταίγαμε εμείς. Συνηθισμένος χρόνος εξυπηρέτησης στο εστιατόριό μας, όσον αφορά αναχώρηση και αποχώρηση των πελατών μας είναι 1,5 με 3 ώρες. Προφανώς δεν έφταιγε η ώρα. Εμείς όπως και ο υπόλοιπος φυσιολογικός κόσμος λατρεύουμε τα καλά σουβλάκια τα οποία είναι πολύ χορταστικά, πολύ νόστιμα και οικονομικά, αρκεί να μην φάμε 6 τεμάχια. Το σουβλάκι κατά μέσο όρο έχει 180 γραμμάρια από τα οποία 45% είναι η πίτα, 35% είναι το κρέας και 20% όλα τα υπόλοιπα. Συνολικά καταναλώνουμε 50% υδατάνθρακες, χορταστικό! Υδατάνθρακες υπάρχουν 2 ειδών αλλά ας το ξεχάσουμε αυτό. Σημαντικό είναι ότι το λεγόμενο καλό σουβλάκι κοστίζει 2.60 και περιέχει 65 γραμμάρια συνήθως χοιρινού κρέατος. Εμείς το χοιρινό το προσφέρουμε από 9 έως 11.5 όπου η μερίδα μας έχει βάρος 450 γραμμάρια, 350 από αυτά είναι κρέας και 100 γραμμάρια πατάτες τηγανιτές, ποσότητα κρέατος 6 φορές μεγαλύτερη από ένα σουβλάκι. 6 σουβλάκια κοστίζουν 15.60 και φτάνουν τα 1080 γραμμάρια περίπου. Η συμβουλή μας είναι να συμβουλευτείται ένα διαιτολόγο, γιατρό και οποιονδήποτε άλλο που γνωρίζει από "τελειωτικό χτύπημα" καλύτερα από εμάς όλους. Άλλο ξύλο ελιάς άλλο υγραέριο και ρεύμα, άλλο ποιοτικό προιόν και άλλο οικονομικό προιόν, ένα βέτεξ και χαρτοπετσέτα δεν συγκρίνονται με τραπεζομάντιλο, ναπερόν και υφασμάτινη πετσέτα φαγητού. Άλλο η μία πατάτα άλλο η άλλη πατάτα! Και το λογιστή σας να συμβουλευτείτε αντί για διαιτολόγο θα καταλήξετε στο ίδιο λογικό συμπέρασμα. Άλλο το ένα άλλο το άλλο και δεν πρέπει να τα μπερδεύουμε ποτέ! Όταν πάμε για σουβλάκια πάμε για σουβλάκια. Σας προτείνω να σας βγάλω για σουβλάκια στο μέρος της επιλογής σας να τα απολαύσουμε μαζί, λατρεύω τα σουβλάκια. Ευχαριστούμε.

Η κριτική γράφτηκε 3 Δεκεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

δίπλα στα Χανιά αλλά μέσα σε χωριό.Καλή ατμόσφαιρα ,τα παιδιά στον παιδότοπο και οι γονείς στο τραπέζι. Καλό κρασί (κοτσιφαλι)και ωραία μεζεδάκια.

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2017
Ευχαριστούμε, rosfokini k
Ο/η ______zoran______c68, General Manager του Το Αντικρυστό, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 2 Απριλίου 2018

Ευχαριστούμε!

Η κριτική γράφτηκε 30 Οκτωβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Δεν νομιζω να βρηκα κατι αρνητικο στο Αντικρυστο. Απο το επικοινωνιακο, απο μενου, απο παραδοσιακα φαγητα. Ολα αψογα.

Ημερομηνία επίσκεψης: Οκτώβριος 2017
2  Ευχαριστούμε, postman105
Ο/η ______zoran______c68, General Manager του Το Αντικρυστό, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 1 Απριλίου 2018

Σας ευχαριστουμε πολυ!

Το Αντικρυστό: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Χανιά, Νομός Χανίων

Το Αντικρυστό: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!