Μουσείο Ούζου «Ο Κόσμος του Ούζου» της Ποτοποιίας Πλωμαρίου Ισίδωρος Αρβανίτης
Ανοικτά σήμερα: 10:00 π.μ. - 3:00 μ.μ.
Αποθήκευση
Υπέροχη εξυπηρέτηση.

Φοβερή εξυπηρέτηση και ενημέρωση σε κάθε απορία μας από την κοπέλα στην υποδοχή την Μένια. Περάσαμε... διαβάστε περισσότερα

Η κριτική γράφτηκε πριν από 1 εβδομάδα
C8634MZ_
Εξαιρετικό

Εξαιρετική ξενάγηση από την υπεύθυνη του μουσείου, σε έναν πολύ όμορφο χώρο, που σε ταξιδεύει στην... διαβάστε περισσότερα

Η κριτική έγινε: 10 Ιουλίου 2020
axstim1976

Η κριτική έγινε: 31 Αυγούστου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Καταπληκτική εμπειρία και ολοκληρωμένη. Η κοπέλα που έκανε την ξενάγηση είχε τις απαραίτητες γνώσεις και ήταν ευδιαθετη καθ όλη τη διάρκεια της ξενάγησης. Από τα ωραιότερα σημεία ήταν η δοκιμή του ούζου! Συνιστώ ανεπιφύλαχτα.

Ημερομηνία εμπειρίας: Αύγουστος 2019
Ευχαριστούμε, Dimitra V
Η κριτική έγινε: 2 Αυγούστου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Το μουσείο και το ολόκληρο κτήριο μου έκανε μεγάλη εντόπιση! Ο ξεναγός μας τα έδειξε όλα. Ήτανε τέλεια! Και δοκιμάσαμε διαφορετικά ουζα. Thank you!!

Ημερομηνία εμπειρίας: Αύγουστος 2019
1  Ευχαριστούμε, stefanos_kleotis
Η κριτική έγινε: 28 Ιουλίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Συγχαρητήρια για τα ποιοτικά σας προϊόντα. Στη Θεσσαλονίκη όχι μόνο τα γνωρίζουμε, αλλά είναι κ από τα αγαπημένα μας. Συγχαρητήρια για τις εγκαταστάσεις σας, καθώς κ για την ψηφιακή παρουσίαση. Είστε μπροστά!

1  Ευχαριστούμε, 305elenia
Η κριτική έγινε: 23 Ιουλίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Λυπαμαι που δεν μπορώ να βαθμολογησω παραπανω.Επισκεφτηκα με την οικογενεια μου το αποστακτηριο και ακομα και η κορη μου 10 χρονων το ευχαριστηθηκε.Ψηφιακη ξεναγηση στην εισοδο και στην συνεχεια αφου φορεσεις ποδια και σκουφο περνας και ξενγησε στο χωρο απο την αποσταξη τον ελεγχο μεχρι την εμφιαλωση.Στο τέλος δοκιμαζεις τα δυο ουζα της εταιριας μαζι με το λικερ μαστιχας που σε αποτελειωνει. Και ολα αυτα με την συνοδεια πολυ ευγενικου προσωπικού που εξηγει σε μικρους και μεγαλους και σε διαφορετικες γλωσσες αν χρειαζεται το τι βλεπεις.Πριν φυγεις μπορεις να αγοράσεις απο το καταστημα αρκετα ειδη.Αξιζει τον κοπο αν βρεθείτε στο νησί

1  Ευχαριστούμε, lampinio
Η κριτική έγινε: 21 Ιουλίου 2019

Πολύ ωραία εμπειρία. Η ιδέα της ψηφιακής αφήγησης της ιστορίας του ούζου πλωμαριου από τον σωσία του Ισίδωρου Αρβανιτη ήταν πολύ έξυπνη και απολαυστική. Η ξενάγηση ήταν λεπτομερεστατη από μια κοπέλα πολύ γλυκιά και πολύ ευγενική. Φυσικά η καλύτερη έκπληξη ήταν στο τέλος που μας κέρασαν ούζο πλωμαριου σε έναν πολύ όμορφο και σύγχρονο χώρο. Να το επισκεφτείτε οπωσδήποτε, αξίζει

1  Ευχαριστούμε, theodoratit