Μουσείο Ούζου «Ο Κόσμος του Ούζου» της Ποτοποιίας Πλωμαρίου Ισίδωρος Αρβανίτης
Ανοικτά σήμερα: 10:00 π.μ. - 3:00 μ.μ.
Αποθήκευση
Υπέροχη εξυπηρέτηση.

Φοβερή εξυπηρέτηση και ενημέρωση σε κάθε απορία μας από την κοπέλα στην υποδοχή την Μένια. Περάσαμε... διαβάστε περισσότερα

Η κριτική γράφτηκε πριν από 1 εβδομάδα
C8634MZ_
Εξαιρετικό

Εξαιρετική ξενάγηση από την υπεύθυνη του μουσείου, σε έναν πολύ όμορφο χώρο, που σε ταξιδεύει στην... διαβάστε περισσότερα

Η κριτική έγινε: 10 Ιουλίου 2020
axstim1976

Η κριτική έγινε: 21 Ιουλίου 2019

Πολύ ωραία εμπειρία. Η ιδέα της ψηφιακής αφήγησης της ιστορίας του ούζου πλωμαριου από τον σωσία του Ισίδωρου Αρβανιτη ήταν πολύ έξυπνη και απολαυστική. Η ξενάγηση ήταν λεπτομερεστατη από μια κοπέλα πολύ γλυκιά και πολύ ευγενική. Φυσικά η καλύτερη έκπληξη ήταν στο τέλος που μας κέρασαν ούζο πλωμαριου σε έναν πολύ όμορφο και σύγχρονο χώρο. Να το επισκεφτείτε οπωσδήποτε, αξίζει

Ημερομηνία εμπειρίας: Ιούλιος 2019
1  Ευχαριστούμε, theodoratit
Η κριτική έγινε: 10 Μαΐου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Για τους λάτρεις του ούζου αξίζει να μάθει κανεις τον τρόπο κατά τον οποίο παράγεται αλλά και να δει από κοντά τον τρόπο κατά τον οποίο γίνεται αυτό. Ευχάριστο περιβάλλον. Η υποδοχή εξαιρετική και η ξεναγός ευγενέστατη και έτοιμη να απαντήσει σε κάθε ερώτηση πάντα με χαμόγελο! Ένα μεγάλο μπράβο και για το περιβάλλον, την υγιεινή και το προσωπικό!!

Ημερομηνία εμπειρίας: Μάιος 2019
1  Ευχαριστούμε, W1193EJ_
Η κριτική έγινε: 15 Ιουλίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ένας τέλεια διαμορφωμένος χώρος που πραγματικά αξίζει να επισκεφτείτε. Από τη πρώτη στιγμή νιώθεις τόσο οικεία με τις κοπέλες του μουσείου. Χαμογελαστές, πρόθυμες κ με τρομερη μεταδοτικότητα. Οι μικρές μας κόρες ενθουσιάστηκαν αφού η ξενάγηση ήταν καθηλωτικη. Αλλά κ εμείς μάθαμε πολύ ενδιαφέροντα πράγματα για το ούζο κ την παραγωγή του που δε γνωρίζαμε καν. Την υπέροχη βιωματική εμπειρια επισφραγιζει ο ίδιος ο... Ισίδωρος Αρβανίτης!!!
Ευχαριστούμε πολύ για όλα.

Ημερομηνία εμπειρίας: Ιούλιος 2018
1  Ευχαριστούμε, alegkakis
Η κριτική έγινε: 20 Νοεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε με τον 10χρονο γιο μας. Η εμπειρία ήταν υπεροχη ιδιαίτερα γι αυτον. Μαθαμε πραγματα που δεν ξεραμε. Η κοπέλα που μας ξενάγησε ήταν πολύ ευγενική και άμεση. Υπέροχος ο χώρος της ποτοποιϊας.

Ημερομηνία εμπειρίας: Αύγουστος 2016
1  Ευχαριστούμε, vivi_romanidou
Η κριτική έγινε: 11 Μαΐου 2016

Πολυ καλα οργανωμενο. Μια μοναδικη εμπειρεια στο καλυτερο αποστακτηριο της Ελλαδος .Ουζο Πλωμαριου εξαιρετικης ποιοτητας. Αξιζει η επίσκεψη.

Ημερομηνία εμπειρίας: Μάιος 2016
1  Ευχαριστούμε, ISIDOROS21