“Ωραία θέα καλό φαγητό ”

Χασαποταβέρνα "ο Μπούτζας"
Κουζίνες: Diner, Ελληνική, Ψητοπωλείο
Περιγραφή: Χασαποταβέρνα, ψησταριά, ψητά της σούβλας. O Mπουτζας στα Πράμαντα ακριβώς πίσω από την Αγία Παρασκευή. Το κρέας του Μπουτζα δεν παχαίνει...ομορφαίνει. Αν ρωτήσεις στα Πράμαντα που να φας καλό κρέας, όλοι θα σου υποδείξουν τη χασαποταβέρνα "ο Μπούτζας". Με παράδοση από το 1937, η τρίτη γενιά της οικογένειας συνεχίζει ακάθεκτη και σας προσφέρει τα καλύτερα κρέατα, κατ’ ευθείαν απ’το κρεοπωλείο
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Το σέρβις πολύ ευγενικό και πρόθυμο. Το φαγητό ήταν αξιόλογο αν και ίσως λίγο παραψημένο το μπιφτέκι που πήραμε χωρίς να χαλάει η γεύση του. Γενικά νομίζω ότι στα Πραμαντα είναι το μέρος για να φας... Η θέα πολύ καλή!

Ευχαριστούμε, Ioannis S

Η κριτική γράφτηκε 19 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Οτι και να πεις ειναι λιγα. Καλο, πολυ και φτηνό σχετικά φαγητό. Εμείς αν και πήγαμε σε δύσκολη ημέρα ήταν σχεδόν ΤΈΛΕΙΑ αλλά δικαιολόγειται απο την μεγάλη κούραση των σερβιτόρων λόγω τριημέρου....

Ευχαριστούμε, ΝΙΚΟΣ Σ
Η κριτική γράφτηκε 19 Φεβρουαρίου 2018

ένα πολύ καλό εστιατόριο με πολύ καλά φαγητά
σε πάρα πολύ καλές τιμές!!
πείραμε παϊδάκια πρόβεια, παϊδάκια αρνήσια που ήταν
και τα δύο πολύ καλά και εξεραιτικό κεμπάπ ζυγούρι που έλιωνε στο
στόμα!! χόρτα, πατάτες και γαλοτύρι πολύ καλά και αυτά.
ιδιαίτερο το ροζέ κρασί που είχαν απλά απίστευτο. το λευκό όχι
και τόσο. οι τιμές παραπάνω από ικανοποιητικές..
φυσικά αν ξαναπάμε στην περιοχή θα το ξαναεπισκευτούμε.

Ευχαριστούμε, xaxoulis
Η κριτική γράφτηκε 13 Φεβρουαρίου 2018

Μην περιμένετε γκουρμεδιές και ιδιαιτερότητες. Εδώ θα φάτε εξαιρετικά παϊδάκια προβατίνας και αρνιού, πολύ καλή πολίτικη σαλάτα και νοστιμότατο γαλοτύρι. Εμείς αυτά δοκιμάσαμε και ήταν όλα πολύ καλά. Το σέρβις γρήγορο και οι άνθρωποι ευγενικοί.

Ευχαριστούμε, ΒΑΣΙΛΙΚΗ Κ
Η κριτική γράφτηκε 9 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πηγαμε εκει με την οικογένεια μου αρκετα πεινασμένοι μετα απο αρκετη ωρα οδηγησης. Δεν μας αφησε τιποτα δυσαρεστημενους. Το σαγανακι ηταν απιστευτο, τα παϊδάκια επισης. Το μεσογειακό κοτόπουλο το συνιστώ ανεπιφύλακτα. Εκτος απο τα φαγητα ομως κατι αλλο που μας αρεσε ηταν η φιλικότητα του ιδιοκτήτη της ταβερνας, ένας πολυ καλος άνθρωπος ο οποιος μας ειπε οτι ολα του τα προϊόντα ηταν δικιας τους παραγωγής και φαινοταν ο κοπος του και η αγαπη του σε αυτο που εκανε.
Τελος το κρασι που μας φερανε, δικιας τους παραγωγης και αυτο, ηταν επισης παρα πολυ καλα και με ωραια μυρωδιά.
Ευχαριστούμε πολυ για την εμπειρία!!

Ευχαριστούμε, Ελενη Μ

Χασαποταβέρνα "ο Μπούτζας" : Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Πράμαντα, Βόρεια Τζουμέρκα
Άγναντα, Κεντρικά Τζουμέρκα

Πράμαντα, Βόρεια Τζουμέρκα

Συρράκο, Περιοχή Ιωαννίνων

Χασαποταβέρνα "ο Μπούτζας" : Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!