Η κριτική έγινε: 25 Σεπτεμβρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Μαγευτική τοποθεσία, άψογη καθαριότητα, εκπληκτική φιλοξενία, εύκολη πρόσβαση, αποκλειστικά σπιτικό πρωινό. Η ιδιοκτήτρια ήταν ιδιαίτερα φιλική, νοιαζόταν συνέχεια για την άνεση μας, είχε φτιάξει μόνη της όλες τις μαρμελάδες, το ψωμί, μας έστιψε πορτοκάλια, μας έφτιαξε ομελέτα, τι να πω. Μείναμε κατενθουσιασμένοι. Θα ξαναπάμε σίγουρα.

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2018
1  Ευχαριστούμε, Dimitrios K
Η κριτική έγινε: 18 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ενώ κλείσαμε απο το Ίντερνετ την σουίτα που απο φωτομοντάζ φαινόταν τέλεια ήταν ενα δωμάτιο που δεν άξιζε τα 100€ για ενα βραδυ, το μπάνιο του μικροσκοπικό, το δωμάτιο-σουίτα ημιτελές κ οι παροχές του μηδενικές, ουτε καν τηλέφωνο σε περίπτωση ανάγκης. Η θέα πέρα του πανέμορφου ορεινου όγκου των Τζουμέρκων ήταν άθλια με τον περιβάλλοντα εξωτερικό χώρο ημιτελή και απεριποίητο. Καμια αισθητική. Η σουίτα ζεσταινόταν με *αεροθερμο* παρακαλω ενώ η μπανιέρα ήταν απλα ντεκόρ!!! Το πρωινο άθλιο με μαρμελάδα κ ψωμί με ελιά ενα αυγό κ μήλο!!! Προς τι λοιπον τα 100€ και ποια παροχή που η ιδιοκτήτρια μας εκανε πρόλογο οτι τα εύκολα λεφτά που επαιρναν οι ξενώνες τις περιοχής τελείωσαν!!! Δεν το προτείνουμε σε κανέναν ή τουλάχιστον για καμια πενταετία οπου και θα ολοκληρωθεί η κατασκευή του!! Natura και κολοκύθια..

Ημερομηνία διαμονής: Μάρτιος 2018
3  Ευχαριστούμε, Dimitris_Drgs
Η κριτική έγινε: 25 Ιουλίου 2017

Διαμείναμε τρία βράδια, ζευγάρι με παιδάκι 14 μηνών. Το δωμάτιο ήταν ευρύχωρο και η θέα αξεπέραστη: ο ένας "τοίχος" είναι στην πραγματικότητα μεγάλη τζαμαρία από την οποία διαγράφεται υπέροχος ο όγκος των Τζουμέρκων. Η διαμονή μας περιελάμβανε και πρωινό το οποίο ήταν πολύ διαφορετικό από το καθιερωμένο: σερβίρονται σπιτικές μαρμελάδες και γλυκά του κουταλιού, πίτες και τσάι βοτάνων, ενώ ακόμη και ο χυμός πορτοκαλιού είναι στυμμένος στο χέρι! Για το παιδάκι μας η ιδιοκτήτρια είχε προνοήσει και μας πρόσφερε γιαουρτάκι, τοπικής παραγωγής. Μας δώθηκαν όλες οι πληροφορίες που χρειαστήκαμε για δραστηριότητες στα χωριά ήδη πριν την μετάβασή μας στα Τσόπελα και η προ-της αφίξεως επικοινωνία μας ήταν άψογη. Στα αρνητικά περιλαμβάνεται το μέτριο οδικό δίκτυο της περιοχής το οποίο αντισταθμίζεται μερικώς από τα πανέμορφα ορεινά τοπία. Όταν ξαναεπισκεφτούμε τα Τζουμέρκα θα προτιμήσουμε σίγουρα και πάλι το Enoro.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2017
2  Ευχαριστούμε, Zaf M
Η κριτική έγινε: 8 Ιουνίου 2017

Σχετικά μικρό το δωμάτιο (το μπάνιο σίγουρα) για οικογένεια 4 ατόμων. Οι παροχές μέτριες. Το πρωινό καλό. Δεν υπάρχουν χώροι κοινόχρηστοι , ούτε κάποιος κήπος (άνετος) να κάτσεις. Οι ιδιοκτήτες ευγενικοί και πρόθυμοι. Σίγουρα θέλει βελτιώσεις, οι οποίες θεωρώ θα γίνουν αφού μόλις τώρα ξεκίνησε τη λειτουργία του.
Όλα τα καταλύματα στο Τσόπελα είναι σε ανηφοριές!!!

Συμβουλή για το δωμάτιο: 4 δωμάτια υπάρχου. Τα μπροστινά λογικά έχουν καλή θέα.
Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2017
Ευχαριστούμε, SOTIRIOS P