Tripadvisor

“Τελευταία ημέρα ”
Κριτική για: Εσπέρισμα

Εσπέρισμα
Η κριτική γράφτηκε πριν από 4 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Στην Πρέβεζα και επισκέφτηκα αυτό το μαγαζί γειά Βραδυνο χωρίς πολλά λόγια πολύ καλή κουζίνα πεντανοστιμα φαγητά καθαρό μαγαζί με καλό σέρβις και καλές τιμές το συνιστώ ανεπιφύλακτα

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιανουάριος 2020
1  Ευχαριστούμε, _D6870HD

Η κριτική γράφτηκε 17 Οκτωβρίου 2019

το ρολοι του βενεζιανικου πυργου της πρεβεζας γλυκοκτυπα 8.30. Ενα ευχαριστο νυχτερινο αερακι δροσιζει παντα κανοντας ευχαριστη την καλοκαιρινη ζεστη, απολαμβανω αφοσιωμενος την μεγαλειωδη μακαροναδα μου με οστρακα και με φερνει πισω στις αναμνησεις μου, τα χρονια που ζουσα στην Ιταλια. Δεν εξεπλαγην, λογικο ειναι στην πρεβεζα να γνωριζουν να κανουν μακαροναδες οπως στην Ιταλια ειχαν καλους δασκαλους τους Βενετους.. ε δεν θα ξεχασω να πενεψω τους αφρατους και μυρωδατους κολοκυθοκεφτεδες, οπως και τα διαφορα πιατα με ψαρικα που δοκιμασα μεταγενεστερα. Επισης το ευχαριστο ζεστο αληθινο και οχι σταμποτο χαμογελο του προσωπικου και του ζευγαριου, Στελιου και Βιβη που διαχειριζονται την ταβερνα Εσπερισμα..οδηγηθηκα εκει αφηνοντας την αισθηση μου και την οσφρηση μου που στο τελος παντα δικαιωνομαι..αν ειστε στην Πρεβεζα και θελετε να φατε απλα γευστικα ευχαριστα χωρις στριμωγματα και χωρις φασαρια στα στενοχωρα σοκακια τολμηστε να διαλεξτε την ταβερνα Εσπερισμα....

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2019
1  Ευχαριστούμε, Theoklis F
Η κριτική γράφτηκε 6 Σεπτεμβρίου 2019

Αγαπημένο σημείο γιά φαγητό στη πόλη της Πρέβεζας, καθώς τα ταβερνάκια αφθονούν και προσφέρουν πάνω κάτω το ίδιο menu . Εμείς ψάχναμε μπακαλιάρο σκορδαλιά και το Εσπέρισμα ήταν το μόνο που είχε . Το προσωπικό ήταν πολύ ευγενικό και το σημείο αρκετά δροσερό γιά απομεσήμερο ενός θερμού καλοκαιριού. Εκτός από τον μπακαλιάρο που ήταν φιλέτο και πολύ όμορφα τηγανισμένος, δεν μας απογοήτευσαν και οι άλλες επιλογές σε τηγανιτά όπως οι τυρολουκουμάδες με μαρμελάδα ντομάτας και οι εποχικοί κολοκυθοκεφτέδες. Ελαφριά και με τη γεύση του φρέσκου ήταν και η μακαρονάδα με όστρακα. Οι τιμές ήταν καλές. Φυσικά και θα το επισκεφθούμε ξανά.

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2019
1  Ευχαριστούμε, Glyfada1966
Η κριτική γράφτηκε 3 Σεπτεμβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ καλή εξυπηρέτηση και με καλό φαγητό.καθαρο περιβάλλον και όμορφος χώρος. Πολύ καλή επιλογή για βραδινό μέσα στο σοκακι

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2019
1  Ευχαριστούμε, voupapavp
Η κριτική γράφτηκε 31 Αυγούστου 2019

Εδώ και δυο χρόνια έχω βρει το μέρος που θα πάω να φάω όταν είμαι στην Πρέβεζα. Υπέροχη κουζίνα με γευστικούς μεζέδες, φρέσκο ψάρι και ευχάριστο περιβάλλον μέσα στα στενά σοκάκια της Πρέβεζας. Το προσωπικό ευγενέστατο και εξυπηρετικότατο. Δυστυχώς δεν έχω φωτογραφίες γιατί στην τελευταία εξόρμηση τον Αύγουστο δεν προλάβαμε. Μύδια σαγανάκι στα τόσα χρόνια που έζησα αλλά και πηγαίνω σαν επισκέπτης μόνο εκεί ευχαριστήθηκα, τα υπόλοιπα σουπιά στα κάρβουνα, χταπόδι, σαρδέλα σε αφήνουν την ικανοποίηση ότι έχεις φάει τα καλύτερα. Φυσικά το πετάλι δεν παίζεται.Πριν δυο βδομάδες που πήγαμε μεγάλη παρέα μισοί από Θεσσαλονίκη και μισοί από Πρέβεζα όλοι μείνανε με ανοιχτό το στόμα από τις γεύσεις και σίγουρα το μαγαζί απέκτησε νέους πελάτες.

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2019
1  Ευχαριστούμε, tasos-karafoulidis

Εσπέρισμα: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Πρέβεζα, Περιοχή Πρέβεζας

Εσπέρισμα: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!