Priceline
athina_bar
Απλά υπέροχο
Κριτική για: Hotel Kalamitsi
5,0 από 5 κύκλουςΗ κριτική γράφτηκε 7 Αυγ 2023
Δεν έχω λόγια για να περιγράψω τόσο τις εγκαταστάσεις όσο και τους ανθρώπους που απαρτίζουν το συγκεκριμένο ξενοδοχείο από τον εξωτερικό ως τον εσωτερικό του χώρο.....υπέροχο....προσεγμένο....πεντακαθαρο-ισως το παραεκαναν λίγο με το dettol και την χλωρίνη αλλά το βρήκα υπέροχο....οι πιο υπέροχες -υπεροχες-υπεροχες διακοπές μας εβερ......σας ευχαριστούμε....δωμάτιο νούμερο 1(by the way, υπέροχο δωμάτιο δεν ξέρω αν το τονισα....)
Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2023Τύπος ταξιδιού: Ταξίδεψε με την οικογένεια
Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτή την κριτική;
3.6 χλμ. από Hotel Kalamitsi
  • Booking.com
8.9 χλμ. από Hotel Kalamitsi
Πρέβεζα: Δείτε περισσότερα ξενοδοχεία
Η κριτική έγινε: 29 Ιουλίου 2023 μέσω κινητής συσκευής

Το ξενοδοχείο είναι όπως το δείχνουν οι φωτογραφίες. Είναι καθαρό κ οι ιδιοκτήτες το προσέχουν ιδιαίτερα. Ωστόσο όμως εμείς αντιμετωπίσαμε πρόβλημα στην πισίνα. Στο χώρο της πισίνας δέχονται πελάτες εκτός ξενοδοχείου, οι οποίοι πιάνουν ξαπλώστρες κ οι πελάτες που διαμένουν στο ξενοδοχείο κάθονται σε καρέκλες (εμεις τετοιο προβλημα δεν ειχαμε γιστι κατεβαινα απο τις 9 στην πισινα, ομως υπηρξαν πελατες που διαμαρτυρηθηκαν).Δεν υπάρχει διαχωρισμός πελατων καθώς όπως έδειξαν οι ιδιοκτήτες δεν υπάρχει ειδική μνεία για τους εκτός κ εντός ξενοδοχείου. Εμείς δεχτήκαμε επίθεση από εξωτερικούς πελάτες καθώς μας δημιούργησαν πρόβλημα στην παραμονή μας στην πισίνα (τα παιδιά τους μας έβριζαν, μας έφτυναν, μας κλωτσούσαν, η μητέρα τους μας επιτέθηκε με σκοπό ν μας χτυπήσει γιατί τα κάναμε παρατήρηση κλπ). Η γκαρσόνα της πισίνας καθόταν με την παρέα της πιο πέρα (ποτέ δε μάθαμε αν κατάλαβε κ τι έγινε) ψάξαμε τους ιδιοκτήτες, οι οποίοι ενώ εδειξαν ιδιαίτερο θυμο μαζί τους τελικά αρκέστηκαν μονο ν τους κάνουν παρατήρηση. Δραστική λύση δεν υπήρξε. Όλα στο βωμό του χρηματος. Εμείς επιλέξαμε ν φύγουμε σε παραλία ( μιας κ το μονολοθι έχει υπέροχα beach bar). Συνεπώς εμεις που πληρώσαμε για τις ολοκληρωμενες παροχές του ξενοδοχείου καταλήξαμε ν τις απολαμβάνουν οι τρίτοι. Nevermind. Εμείς δε θα το επισκεφτούμε ποτέ ξανά καθώς δε νιώσαμε ασφάλεια. Επιπλέον η εξώπορτα του ξενοδοχείου δεν έκλεινε ποτέ κ στην πισίνα δεν υπήρχε ναυαγοσώστης ή κάποιος υπεύθυνος. Ένα παιδάκι κόντεψε ν πνίγει κ έτρεξαν οι γονείς εννοείτε. Υπεύθυνος δεν υπήρχε.

Συμβουλή για το δωμάτιο: Να ξέρουν κολύμπι τα παιδιά. Να κατεβαίνουν έως τις 10πμ στην πισίνα για ν πιάνουν ξαπλώστρες αν θέλουν, γιατί έρχονται εξωτερικοί πελάτες κ τις πιάνουν.
Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2023
Ευχαριστούμε, OlympiaP14
Η κριτική έγινε: 24 Απριλίου 2023

Πολύ καθαρό δωμάτιο, με κουζίνα, ψυγείο, και σκεύη για μαγείρεμα. Το μπάνιο σύγχρονο, καθαρό με διαχωριστικό στο ντους. Σκεπασμένο πάρκιγκ για το αυτοκίνητο, που είναι απαραίτητο για να πας στην Πρέβεζα. Η θάλασσα κοντά είναι άγρια παραλία, αλλά το Μονολίθι είναι κοντά με το αυτοκίνητο. Η πισίνα δεν λειτουργούσε οπότε δεν έχω άποψη. Το πρωινό επαρκέστατο, με σπιτικές πινελιές. Οι ιδιοκτήτες ευγενέστατοι και εξυπηρετικοί.

Συμβουλή για το δωμάτιο: Τα καλύτερα και πιο ήσυχα δωμάτια, είναι στον όροφο και βλέπουν στον κήπο.
Ημερομηνία διαμονής: Απρίλιος 2023
Ευχαριστούμε, Vacation637606
Η κριτική έγινε: 5 Σεπτεμβρίου 2020

Πολύ προσεγμένο ξενοδοχείο, κοντά στην Πρέβεζα. Έχει parking με σκίαστρα για τα αυτοκίνητα. Το δωμάτιο ήταν πάντα καθαρό, πλήρως εξοπλισμένο και λειτουργικό με κλιματισμό και σίτες παντού. Το μπαλκόνι είχε θέα στην πισίνα και τους κήπους του ξενοδοχείου οι οποίοι ήταν φροντισμένοι με αγάπη. Η πισίνα ήταν πεντακάθαρη με σταδιακά αυξανόμενο βάθος και διέθετε ξαπλώστρες και τραπέζια είτε στον ήλιο είτε στην σκιά καθώς και ένα μικρό μπαράκι για ποτά και snacks. Το WiFi ήταν διαθέσιμο και γρήγορο και στην πισίνα και στο δωμάτιο. Το σημαντικότερο όμως προσόν του ξενοδοχείου είναι το προσωπικό που είναι ιδιαίτερα φιλικό, ευγενικό και συμβουλευτικό, δίνοντας έτσι μια πολύ ευχάριστη νότα άνεσης στη διαμονή.

Ευχαριστούμε, Eri J
Η κριτική έγινε: 7 Δεκεμβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ καλό και καθαρό.Το πρωινό αρκετά καλό.οι ιδιοκτήτες ευγενικοί και εξυπηρετικοί.Ο χώρος άνετος,ζεστός και φιλόξενος.Η πισίνα μεγάλη και καθαρή.Τι δωμάτιο είχε θέα στην πισίνα.Ωραια. Κρεββάτι άνετο.

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2019
Ευχαριστούμε, N9820BM_
Η κριτική έγινε: 31 Αυγούστου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Το kalamitsi hotel and apartments είναι σε μια πολυ ωραία θέση,, κοντά στην πόλη(με το αυτοκίνητο κοντά), είναι πολύ περιποιημένο καθαρό με ανετα δωμάτια , πολύ καλά εξοπλισμενα, με κουζίνα,, κλπ.aircondition καλόWi-Fi,πισινα υ πολύ καλών διαστάσεων, με αρκετές ξαπλωστρες και γεν ικα λ πολύ καλό περιβαλωντα χωροχωρούσε άνετο παρκινγκ.η κοντινή παραλια είναι σχετικά καλή αλλά υπάρχουν στην περιοχή πολύ καλές επιλογές. Τα 4 αστερια είναι γιατί η θάλασσα δεν είναι πολύ κοντά.

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2019
Ευχαριστούμε, dp7576