“Δυστυχως δεν ειχαμε χρονο και καθησαμε λιγο. Ευτυχως αποζημιωθηκαμε γευστικα”
Κριτική για: O Καλοφαγάς

O Καλοφαγάς
Περιγραφή: Ο Καλοφαγάς βρίσκεται στην όμορφη Πρέβεζα, ιδρύθηκε το 1998 αλλά διανύει την πορεία του μέσα στο χρόνο εδώ και δυο γενιές. Ο ιδρυτής και chef του Καλοφαγά, Βασίλης Δόσης έχει ήδη στο ενεργητικό του 30 χρόνια παρουσίας στους πάγκους της παραδοσιακής κουζίνας. Είμαστε συλλέκτες τοπικών παραδοσιακών γεύσεων της Ηπείρου, ακλουθούμε πιστά την παράδοση με πρώτη υλη φυσικά το αγνό κρέας σε συνδυασμό, τις παραδοσιακές συνταγές και την Τέχνη του ψησίματος.. προσφέρουμε την Ήπειρο στον πιάτο κάθε επισκέπτη ! Ο Καλοφαγάς έχει έντονες επιρροές από το «χωριό» , σε συνδυασμό με την τοπική παράδοση 100 περίπου ετών, δίνει ένα αποτέλεσμα μοναδικό και χαρίζει στον επισκέπτη αξέχαστες γαστρονομικές εκπλήξεις.
Η κριτική γράφτηκε 6 Νοεμβρίου 2020

Εξαιρετικο το φαγητο αψογο και φιλικο σερβις. Ο λογαριασμος ηρθε μικροτερος απο το αναμενομενο.Το το γλυκακι τελειο. Ευτυχως δεν ειμαι απο Πρεβεζα γιατι θα ημουν καθε μερα εκει για φαγητο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Νοέμβριος 2020
Ευχαριστούμε, _R6867JG

Η κριτική γράφτηκε 5 Οκτωβρίου 2020

Έχουμε επισκεφτεί πολλές φορές στο συγκεκριμένο μαγαζί και κάθε φορά όλα είναι υπέροχα!! Το φαγητό είναι πάντα προσεγμένο και πολύ νόστιμο, το service πολύ εξυπηρετικο και γρήγορο και ο ιδιοκτήτης του εστιατορίου είναι εξαιρετικά ευγενικός και φιλόξενος. Σίγουρα θα το ξαναπροτιμησουμε.

1  Ευχαριστούμε, Romina-mts
Η κριτική γράφτηκε 1 Οκτωβρίου 2020

το εστιατοριο ειναι σε κεντρικό σημείο της πόλης (ΦΟΡΟΣ) με αριστη διαμορφωση και διακοσμηση. Η ψησταρια περιεχει σουβλες που ΔΕΝ θα βρειτε πουθενα αλλου στην Πρεβεζα. (Κεμπαπ, κοτοπουλο, προβατινα, κλεφτικο κα). Ο Ιδιοκτήτης άλλωστε ειναι ΣΕΦ με βραβεία και η κουζινα θα σας ενθουσιάσει...

1  Ευχαριστούμε, avarzakis
Η κριτική γράφτηκε 4 Σεπτεμβρίου 2020

Ήμουν μπροστά στα παιδιά που ετοίμαζαν τις παραγγελίες επί 25 λεπτά! Δεν κάθονταν, φυσικά, αλλά έρχονταν και έφευγαν από μπροστά μου οι παραγγελίες και των τραπεζιών και της διανομής κ όσων έρχονταν στο μαγαζί (όπως και εγώ), είχα παραγγείλει όλα κ όλα δύο πίτες με γύρο κ δυο σουβλάκια κ ενώ ούτε καθόμουν σε τραπέζι, ούτε περίμενα στην άνεση του σπιτιού μου πάρα με "έφαγε" η ορθοστασία να ξεροσταλιαζω περιμένοντας, ήρθε μια κυρία κ ήταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι. Παρήγγειλε, την πίτα της, την πήρε κ έφυγε. Τι μου έμενε να κάνω, φυσικά να φύγω και να καταλήξω εκνευρισμένη κ νηστικη να γράφω αυτήν την κριτική.

Ευχαριστούμε, 466fanig
Η κριτική γράφτηκε 3 Σεπτεμβρίου 2020

Περίμενα κοντά 1,5 ώρα να έρθει η παραγγελία μου επειδή λέει ήταν Δευτέρα, πάνω στο 60λεπτο πήρα τηλέφωνο να δω τι γίνεται και μου έδωσαν την εντύπωση ότι και χάρη μου κάνουν, είχαμε παραγγείλει κάτι νερά που δεν ήρθαν ποτέ κι ας χρεώθηκαν και μετά από όλα αυτά ήταν δύσκολο να εντυπωσιαστώ από τις γεύσεις. Όσο μπορώ να είμαι αντικειμενικός, το φαγητό ήταν όσο καλό μπορεί να είναι από ένα τυχαίο ψητοπωλείο, όχι καλύτερο ούτε χειρότερο. Αλλά λόγω συμπεριφοράς και αντιεπαγγελματισμού θα προτιμούσα οποιοδήποτε άλλο εστιατόριο. Δεν είναι τυχαίο που βαθμολογείται 65ο από τα 73 εστιατόρια της περιοχής. Το 4,5 που έχει για rating μάλλον δεν το αντιπροσωπεύει αντικειμενικά.

Ευχαριστούμε, dimitrismD281WP

O Καλοφαγάς: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Πρέβεζα, Περιοχή Πρέβεζας

O Καλοφαγάς: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

$USD
Ελλάδα