Η κριτική έγινε: 16 Σεπτεμβρίου 2020

Φέτος είχαμε την τύχη να περάσουμε την τελευταία εβδομάδα του Αυγούστου 2020 σ΄ αυτόν τον τόσο όμορφο, μαγευτικό και φιλόξενο χώρο. Θερμή υποδοχή, ευγένεια κι εξυπηρέτηση από το προσωπικό που πάντα είναι κοντά σου μ΄ ένα γλυκό χαμόγελο. Υπέροχη θέα(πάνω στην κορυφή του λόφου να βλέπεις θάλασσα από παντού), καταπληκτικοί κοινόχρηστοι χώροι(Μπάρ-πισίνες-τζακούζι-spa...), δωμάτια εξαιρετικά, πεντακάθαρα, Το φαγητό υπέροχο και άφθονο. Πάντα κάτω από το άγρυπνο βλέμμα της διεύθυνσης που οργανώνει τα πάντα υπεύθυνα, ανθρώπινα και μεθοδικά, μέχρι την τελευταία λεπτομέρεια. Νιώθεις ότι κάνεις τις καλύτερες διακοπές της ζωής σου. Αρνείσαι να φύγεις και θέλεις να ξαναπάς οπωσδήποτε!

1  Ευχαριστούμε, Maps51224108021
Ο/η Alia Palace, Γενικός Διευθυντής του Alia Palace Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: πριν από 4 εβδομάδες

Αγαπητή/ε Maps51224108021.,
Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για την άριστη κριτική και τα σχόλια σας σχετικά με την εμπειρία που είχατε κατά την διαμονή σας στο Alia Palace.
Τέτοιου τύπου κριτικές μας δίνουν ακόμη μεγαλύτερο κίνητρο στην άριστη εξυπηρέτηση των επισκεπτών μας και χαιρόμαστε πολύ που οι υπηρεσίες μας ήταν αντίστοιχες των προσδοκιών σας.
Περιμένουμε να σας υποδεχτούμε ξανά!

Η κριτική έγινε: 12 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Ένα εξαιρετικό 5αστερο ξενοδοχείο! Σίγουρα το ξενοδοχείο με την καλύτερη θέα σε όλη την χαλκιδικη! Το δωμάτιο μας ήταν με ιδιωτική θερμενομενη πισίνα κ απίστευτη θέα θάλασσα! Πολύ καλό πρωινό κ εξυπηρετικό προσωπικό! Καθαρό δωμάτιο με πολύ καλό στρώμα και ξαπλώστρες που άνετα θυμίζουν κρεβάτι! Σίγουρα θα το επισκεφτούμε ξανά!

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2020
Ευχαριστούμε, thanospap25

Αγαπητέ Thanos P.,
Ευχαριστούμε πολύ για την πρόσφατη διαμονή σας στο Alia Palace και για τον χρόνο που διαθέσατε για την κριτική σας.
Εκτιμούμε πολύ τα καλά σας σχόλια σχετικά με την τοποθεσία, την θέα, το δωμάτιο, το πρωινό, την καθαριότητα κλπ.
Στόχος μας είναι η άριστη εξυπηρέτηση των επισκεπτών μας και θα χαρούμε να σας δούμε ξανά στο μέλλον.

Η κριτική έγινε: 8 Σεπτεμβρίου 2020

Θα ξεκινήσω με το πολύ ευγενικό προσωπικό. Πραγματικά εξαιρετικοί όλοι. Παρά τις μάσκες το χαμόγελο φαινόταν. Τέλειο πρωινό! πολύ όμορφος ο εξωτερικός χώρος, προσεγμένος και πολύ καθαρός. Ωραία η εικόνα του κήπου με τα λαχανικά. Η πισίνα στην σουίτα ήταν πάντα καθαρή. Τα μόνα δυο αρνητικά είναι τα άλατα στην ντουζιέρα (δεν ήταν ωραία εικόνα) και η ηχομόνωση...

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2020
Ευχαριστούμε, kiki8694
Ο/η Alia Palace, Γενικός Διευθυντής του Alia Palace Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 22 Σεπτεμβρίου 2020

Αγαπητή kiki8694,

Ευχαριστούμε πολύ για την πρόσφατη διαμονή σας στο Alia Palace. Εκτιμούμε ιδιαίτερα τα καλά σας σχόλια σχετικά με την ευγένεια του προσωπικού μας, το πρωινό, την τοποθεσία μας, την συντήρηση και την πισίνα.

Η ενημέρωσή σας, βοηθάει την Διοίκηση και το Προσωπικό προκειμένου να παρέχουν υψηλής ποιότητας υπηρεσίες. Τα σχόλιά σας έχουν ήδη προωθηθεί στα αντίστοιχα τμήματα.

Ελπίζουμε να έχουμε την χαρά να σας υποδεχτούμε ξανά.

Η κριτική έγινε: 16 Αυγούστου 2020

Σας ευχαριστούμε για τις ανέσεις και τις παροχές του ξενοδοχείου σας. Τελειο πεντακάθαρα με προσωπικό που είναι ευγενέστερο και πρόθυμο για άμεση εξυπηρέτηση. Καταπληκτικό φαγητό.Περασαμε 5 υπέροχες ημέρες πραγματικά με τις καλύτερες εντυπώσεις.

1  Ευχαριστούμε, X3044WT_
Ο/η Alia Palace, Γενικός Διευθυντής του Alia Palace Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 19 Αυγούστου 2020

Αγαπητή κα Σαββίδου,

Ευχαριστούμε πολύ για τη διαμονή σας στο Alia Palace και για το χρόνο που διαθέσατε να αναρτήσετε την εμπειρία σας.

Εκτιμούμε τα καλά σας σχόλια σχετικά με τις ανέσεις και τις παροχές του Alia Palace και ήταν χαρά μας να σας έχουμε ως επισκέπτες.

Είμαστε στη διάθεσή σας και θα χαρούμε να σας δούμε και πάλι.

Η κριτική έγινε: 20 Ιουλίου 2020

Εξυπηρετικό προσωπικό, πλούσιο πρωινό, ευρύχωρο δωμάτιο αλλά μόλις φτάσαμε και ανοίξαμε κλιματιστικό βγήκε μαύρη σκόνη σαν στάχτη, η οποία έπεσε πάνω στο κρεβάτι και το λέρωσε.Επίσης στην τουαλέτα όπως και κάτω από το κρεβάτι υπήρχαν έντομα είτε σκοτωμένα , είτε ζωντανά. Από καθαριότητα δεν παίρνει ούτε 5 και είναι και 5άστερο κ επίσης λόγο συνθηκών(ιός κλπ) θα έπρεπε να λάμπει.Φυσικά όλα τα παράπονα τα εκφράσαμε στην ρεσεψιόν και μας είπαν ότι εφόσον έχουμε μπει στο δωμάτιο και για προστασία από COVID δεν μπορεί να μπει καθαρίστρια.Τα συμπεράσματα δικά σας.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2020
Ευχαριστούμε, nikoletat940
Ο/η Alia Palace, Γενικός Διευθυντής του Alia Palace Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 22 Ιουλίου 2020

Αγαπητή Nikoleta T.,
Αρχικά θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για την διαμονή σας στο Alia Palace και για τον χρόνο που διαθέσατε προκειμένου να μας βοηθήσετε να παρέχουμε τις καλύτερες δυνατές υπηρεσίες στους επισκέπτες μας.
Χαιρόμαστε που το δωμάτιό σας, το πρωινό αλλά και οι υπηρεσίες του προσωπικού μας ικανοποίησαν τις προσδοκίες σας.
Λυπούμαστε όμως ιδιαίτερα για την αναφορά που κάνατε σχετικά με την καθαριότητα του δωματίου σας. Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η καθαριότητα και η υγιεινή είναι στις πρωταρχικές αξίες και υπηρεσίες του ξενοδοχείου μας και οι κριτικές που δεχόμαστε στην πλειονότητά τους είναι μόνο θετικές.
Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε σχετικά ότι σε όλα τα δωμάτια υπήρξε, ακριβώς λόγω των συνθηκών, ιδιαίτερη φροντίδα στην καθαριότητα με συγκεκριμένες κατευθυντήριες γραμμές μεταξύ άλλων απολύμανση φίλτρων με πιστοποιημένα προϊόντα, καθαρισμός φίλτρων, εσωτερικά – εξωτερικά, καθώς και πλύσιμο αυτών σε κάθε αναχώρηση.
Επίσης στις εσωτερικές διαδικασίες που έχουμε δεν λάβαμε καμία αναφορά σχετική με τις συνθήκες που αναφέρετε, διαφορετικά θα μεριμνούσαμε αναλόγως. Η διαφορά λόγω του covid-19 είναι ότι η καθαριότητα δεν είναι καθημερινή όπως είθισται αλλά μετά από πρωτοβουλία του επισκέπτη. Εάν μας το ζητήσει ο επισκέπτης θα λάβει τις υπηρεσίες μας όσο συχνά το επιθυμεί, για καθαριότητα, αλλαγή λινών κλπ.
Παρ’ όλα αυτά θα θέλαμε να απολογηθούμε ξανά που δημιουργήθηκε αυτή η παρερμηνεία και ελπίζουμε να έχουμε την ευκαιρία στο μέλλον να απολαύσετε την εμπειρία της διαμονής στο Alia Palace όπως την έχουμε σχεδιάσει για όλους τους επισκέπτες μας.