“Απαράδεκτη οργάνωση ”
Κριτική για: Ο Ψαρας

Ο Ψαρας
Περιγραφή: Το εστιατόριο μας 'Ο Ψαράς' αποτελεί σημείο αναφοράς στην περιοχή του Μαραθώνα από το 1949. Σερβίρουμε γεύσεις του βυθού, καθώς και πολλές άλλες γαστρονομικές εκπλήξεις. Σας περιμένουμε για να απολαύσετε την φιλοξενία μας.
Η κριτική γράφτηκε 11 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Κατανοώ ότι τις Κυριακές υπάρχει παραπάνω κόσμος στις ταβέρνες , δεν κατανοώ όμως τα 45’ αναμονής. Μετά από 45’ λοιπόν που επιτέλους κάτσαμε έκαναν 1 ώρα κυριολεκτικά να έρθουν να μας πάρουν παραγγελία -ούτε νερό δεν μας είχαν φέρει. Προφανώς σηκωθήκαμε και φύγαμε μαζί με αρκετές άλλες παρέες που είχαν απηυδήσει να κάνουν self service προκειμένου να έχουν έστω λίγο νερό μέχρι να παραγγείλουν μετά από μια ώρα κ άλλη τόση ώρα μέχρι να φέρουν τα φαγητά. Κρίμα γιατί άκουγα ότι έχει ωραίο φαγητό αλλά με τέτοια οργάνωση καλύτερα να το κάνετε self service.

Ευχαριστούμε, Vania S
Ο/η Παύλος Δ, Διευθυντής του Ο Ψαρας, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 23 Μαρτίου 2018

Αξιότιμη Κυρία Vania S,
Ευχαριστούμε για την κριτική σας.
Την συγκεκριμένη Κυριακή που μας επισκεφτήκατε ήταν η πρώτη από τις πολύ 'δύσκολες' - για όλα τα εξοχικά και κυρίως παραθαλάσσια εστιατόρια - ηλιόλουστες Κυριακές της Άνοιξης. Και αναφέρουμε ηλιόλουστες διότι αυτός ο παράγοντας παίζει τεράστιο ρόλο στην προσέλευση τού κόσμου στα παραθαλάσσιες περιοχές. Το καλοκαίρι η οργάνωση είναι διαφορετική, αυτή την εποχή όμως το προσωπικό είναι συγκεκριμένο και φυσικά οι εργαζόμενοι δεν γίνεται, ούτε πρέπει να προσλαμβάνονται και να απολύονται ανάλογα τον καιρό που θα ξημερώσει. Προσπαθούμε παρά την εποχιακή και πολλές φορές απρόβλεπτη φύση της δουλειάς μας να είμαστε άψογοι και στην ποιότητα και στην εξυπηρέτηση, παρόλα αυτά αν κάποια μέρα πρέπει το ένα να λειτουργήσει εις βάρος του άλλου, είναι συνειδητή επιλογή μας να μην γίνεται ποτέ έκπτωση στην ποιότητα για χάρη της ταχύτητας, φυσικά πάντα με σεβασμό και ενημέρωση των πελατών μας για τον χρόνο αναμονής. Θα θέλαμε πολύ να είχατε δοκιμάσει το φαγητό μας και να μας κρίνετε για αυτό. Απολογούμαστε για την ταλαιπωρία σας και ελπίζουμε να μας δώσετε την ευκαιρία να σας εξυπηρετήσουμε μία λιγότερο φορτισμένη ημέρα.

Η κριτική γράφτηκε 11 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πηγαμε μια κυριακη μεσημερι με ωραια μερα να φαμε στην ταβερνα του ψαρα. Ηταν γεματη οποτε αναγκαστηκαμε να περιμενουμε κανα μισαωρο το οποιο ηταν λογικο δεδομενης της κινησης. Με τα πολλα κατσαμε και περιμεναμε να παραγγελουμε. Περναει το πρωτο εικοσαλεπτο δεν εχουν ερθει ουτε τα μαχ/να ουτε καν το νερο. Αφου εχουμε φωναξει στο σερβιτορο δυο τρεις φορες να ερθει ματαια. Βλεπουμε και αλλες παρεες να παραπονιουνται που δεν εχουν εξυπηρετηθει και καταλαβαμε οτι γενικοτερα υπαρχει θεμα. Αφου περασε μια ωρα χωρις να χουμε περαγγειλει καν φυγαμε οπως και πολλοι αλλοι χωρις να ακουσουμε μια συγνωμη τιποτα.
Για το φαγητο δεν μπορω να σχολιασω αλλα μονο η ταλαιπωρια, η ελλειψη ενημερωσης και το απαραδεκτο σερβις το συνιστουν ως μια απο τις χειροτερες εμπειριες.

Ευχαριστούμε, George P

Αξιότιμε Κύριε George P
Ευχαριστούμε για την κριτική σας.
Την συγκεκριμένη Κυριακή που μας επισκεφτήκατε ήταν η πρώτη από τις πολύ 'δύσκολες' - για όλα τα εξοχικά και κυρίως παραθαλάσσια εστιατόρια - ηλιόλουστες Κυριακές της Άνοιξης. Και αναφέρουμε ηλιόλουστες διότι αυτός ο παράγοντας παίζει τεράστιο ρόλο στην προσέλευση τού κόσμου στα παραθαλάσσιες περιοχές. Το καλοκαίρι η οργάνωση είναι διαφορετική, αυτή την εποχή όμως το προσωπικό είναι συγκεκριμένο και φυσικά οι εργαζόμενοι δεν γίνεται, ούτε πρέπει να προσλαμβάνονται και να απολύονται ανάλογα τον καιρό που θα ξημερώσει. Λυπούμαστε που διαβάζουμε ότι δεν ενημερωθήκατε για τον χρόνο αναμονής την συγκεκριμένη στιγμή, διότι υπάρχει σαφή οδηγία στο προσωπικό μας να ενημερώνει πάντα για αυτό. Θα θέλαμε πολύ να είχατε δοκιμάσει το φαγητό μας και να μας κρίνετε για αυτό. Η ποιότητα σε ότι προσφέρουμε είναι κάτι που δεν θα θυσιάζαμε ποτέ προκειμένου να εξυπηρετήσουμε ταχύτερα. Απολογούμαστε για την ταλαιπωρία σας και ελπίζουμε να μας δώσετε την ευκαιρία να σας εξυπηρετήσουμε μία λιγότερο φορτισμένη ημέρα.

Η κριτική γράφτηκε 21 Οκτωβρίου 2017

Υπέροχο μαγαζί, κυριολεκτικά πάνω στο κύμα! Πάντα με φρέσκα ψάρια και υπέροχους θαλασσινούς μεζέδες! Το επισκέπτομαι συχνα το καλοκαίρι (προτιμώ να κάθομαι στα τραπεζάκια που είναι στην άμμο με τα παιδια να παίζουν κυριολεκτικά στα πόδια μου) αλλά και το χειμώνα που κάθομαι στο τζάκι και απολαμβάνω φανταστική ψαρόσουπα!!! Το συστήνω ανεπιφύλακτα!!!

1  Ευχαριστούμε, S4833EH_
Η κριτική γράφτηκε 29 Σεπτεμβρίου 2017

Το μαγαζί είναι μοναδικό! Ειναι ιδανικο για να ευχαριστηθεις ψαρι ημερας τελεια ψημενο!
πριν μια εβδομαδα 4 ατομα φαγαμε καταπληκτικη φετα ξιφια 550 γρ ζουμερη και καλοψημενη και πελαγησια τσιπουρα 1250 γρ ΟΝΕΙΡΟ! Ολα αυτα στο γνωστο φιλικο περιβαλλον του ψαρα διπλα στη θαλασσα! Αξιζε πραγματικα. Μειναμε ολοι ευχαριστημενοι ενθουσιασμενη μπορω να πω απο την ποιοτητα και την εξυπηρετηση! Μπραβο Παυλο μπραβο κυριε Τακη. ευχαριστουμε για αλλη μια φορα

Ευχαριστούμε, ΣΠΥΡΟΣ Λ
Η κριτική γράφτηκε 27 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Μια ζεστή μέρα του Αυγούστου επισκεφτήκαμε τον Ψαρά. Ένα καταπληκτικό εστιατόριο,με ωραία θέα,με καταπληκτικό φαγητό και φυσικά με τέλεια εξυπηρέτηση!!!
Η πατάτες τηγανητές, τα κολοκυθάκια, το ψάρι όλα ήταν τέλεια!!!

Ευχαριστούμε, Konstantinos K

Ο Ψαρας: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Μαραθώνας, Περιοχή Ανατολικής Αττικής

Ραφήνα, Περιοχή Ανατολικής Αττικής

Άγιος Παντελεήμων, Περιοχή Ανατολικής Αττικής
Νέα Μάκρη, Μαραθώνας

Ο Ψαρας: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!