Παρατηρήσαμε ότι το πρόγραμμα περιήγησης που χρησιμοποιείτε δεν υποστηρίζεται. Η ιστοσελίδα του TripAdvisor μπορεί να μην εμφανιστεί σωστά.
Υποστηρίζονται τα παρακάτω προγράμματα περιήγησης:
Θέλετε τις χαμηλότερες τιμές ξενοδοχείων; Βρίσκεστε στο σωστό μέρος. Πραγματοποιούμε αναζήτηση σε πάνω από 200 ιστότοπους για εσάς.

“Πολύ καλή επιλογή με μερικές παρατηρήσεις!” 4 από 5 κύκλους
Κριτική για: Elite City Resort

Οι καλύτερες τιμές για το διάστημα  -
Άφιξη ηη/μμ/εεεε Αναχώρηση ηη/μμ/εεεε
Οι τιμές είναι για 1 δωμάτιο, 2 ενήλικες
Προβολή τιμών
Συγκρίνετε τις καλύτερες τιμές από κορυφαίες ταξιδιωτικές ιστοσελίδες
και 4 ακόμη ιστότοποι!
Elite City Resort
7 κριτικές
common_n_hotel_reviews_1bd8 1 χρήσιμη ψήφος
“Πολύ καλή επιλογή με μερικές παρατηρήσεις!”
4 από 5 κύκλους Η κριτική έγινε: 27 Οκτωβρίου 2016

Επισκεφτήκαμε το Elite για 3 βραδιές με τη γυναίκα μου και τα 2 παιδιά μου τις τελευταίες μέρες του Αυγούστου και μέιναμε πάρα πολύ ευχαριστημένοι.

Είχαμε ένα δωμάτιο στα villas που θεωρώ οτι είναι η καλύτερη επιλογή λόγω ησυχίας, χώρου δωματίου (4 μονά κρεβάτια και αρκετός επιπλέον χώρος) και ατμόσφαιρας ενός μικρού οικισμού. Η καθαριότητα ήταν σε πολύ υψηλά επίπεδα καθώς και η ανανέωση σε πετσέτες και είδη μπάνιου. Θα μπορούσε να υπήρχε κάτι για τις πετσέτες και τα μαγιώ ώστε να μην υπάρχει η εικόνα όλων των μπαλκονιών με πράγματα απλωμένα όπως να'ναι.

Το φαγητό ήταν σε αφθονία και πάρα πολύ καλό. Τα ταψιά ή τα γλυκά που αδειάζανε τα ξαναγεμίζανε πολύ γρήγορα. Υπήρχε μεγάλη ποικιλία σε καθημερινή βάση και δυνατότητα κάλυψης πελατών χορτοφάγων ή σε διατροφή. Ο φυσικός χυμός του πρωινού που στύβεται μπροστά σου είναι μεγάλο συν. Αν και φαν των γλυκών δεν τα πολυευχαριστήθηκα μιας και μου φαινόντουσαν πολύ τυποποιημένα.

Η θάλασσα πολύ καλή με ψιλό βότσαλο και ομαλή στο πως βαθαίνει. Ιδανική για μικρά παιδιά αλλά και για πιο μεγάλα παιδιά. Πετσέτες από το beach bar του ξενοδοχείου και χρέωση καφέ ή οτι άλλο στο λογαριασμό δωματίου ή σε μετρητά.

Η πισίνα πολύ καλή αλλά όχι για πολύ μικρά παιδιά καθώς ίσως ήταν η πιο βαθιά πισίνα που έχω συναντήσει. Τα παιδιά μου βέβαια (8,5 και 6,5 ετών) το καταευχαριστήθηκαν. Πρωί θάλασσα το απόγευμα πισίνα για 3 μέρες και δεν το χόρταιναν.

Οι υπάλληλοι του ξενοδοχείου ήταν πολύ ευγενικοί, εξυπηρετικοί και ακούραστοι παρά τον όγκο του κόσμου (γεμάτο το ξενοδοχείο) και το τέλος του καλοκαιριού. Ιδιαίτερα τα παιδιά του εστιατορίου που είχαν πάρα πολύ δουλειά, η καθαρίστρια του δωματίου μας και ο κύριος στο πάρκινγκ που ήτα όλη μέρα εκεί και βοήθαγε όλο τον κόσμο.

Για τα παιδιά υπάρχει ένα είδος mini club το οποίο λειτουργούσε 16:30 - 19:00 με 2 κοπέλες που τα παιδιά κατά κύριο λόγο βλέπανε dvd και ζωγραφίζανε τουλάχιστον τις 2 μέρες πού πήγανε τα δικά μου. Επίσης υπάρχει μια μικρή παιδική χαρά φροντισμένη και με καλό τάπητα, όταν υπήρχαν πάνω από 10-12 παιδιά δεν ήταν αρκετός ο χώρος. Ακόμα υπάρχει ένα γήπεδο μπάσκετ και ένα μικρό ποδοσφαίρου.

Στο πακέτο διαφημίζανε καθημερινά παιδικό κινηματογράφο για το οποίο και ρωτήσαμε και η απάντηση που πήραμε ήταν οτι το μόνο που υπήρχε ήταν η προβολή παιδικών ταινίων DVD την ώρα του mini club. Απογοήτευση!!!

Το κύριο αρνητικό της διαμονής μας ήταν τη τελευταία μέρα είχαμε ζητήσει αν υπήρχε η δυνατότητα να φύγουμε από το δωμάτιο αργότερα από τις 12 μας επιτρέψανε λόγω πληρότητας να μείνουμε ως τις 1 και μας επανακωδικοποιήσανε τις κάρτες-κλειδιά. Εμείς μαζέψαμε τα πραγματά μας εκτός από κάτι μπουκάλια νερό τα οποία είχαμε αφήσει στο ψυγείο και κατεβήκαμε στη παραλία καθώς η παραμονή μας ολοκληρωνότανε με το μεσημεριανό γεύμα. Η γυναίκα μου πήγε στο δωμάτιο στις 12:30 για να πάει στο μπάνιο και να πάρει τα νερά που είχαμε αφήσει και ανοίγωντας τη πόρτα βρέθηκε μπροστά στους καινούργιους κάτοικους του δωματίου καθώς το δωμάτιο είχε ήδη δοθεί. Κακός επαγγελματισμός από πλευράς ξενοδοχείου. Η reception μας ζήτησε αρκετές φορές συγνώμη αφού τους πληροφορήσαμε για το τι συνέβη και δεν μας χρεώσανε τίποτα από αυτά που είχαμε χρεώσει στο δωμάτιο από το mini bar και τη πισίνα. Αυτό ήταν πολύ θετικό και επαγγελματικό εκ μέρους τους.

Γενικά μια πολύ καλή επιλογή για οικογενειακές all inclusive διακοπές και σχετικά κοντά στην Αθήνα(<2,5 ώρες). Θα το ξαναεπισκεφτούμε.

Συμβουλή: Villas ένα μικρό χωριό με ησυχία και ωραία ατμόσφαιρα.Τα δωμάτια με τις πισίνες δεν είναι καθόλου ιδ...
  • Έμεινε: Αύγουστο 2016, ταξίδεψε: με την οικογένεια
      Τοποθεσία
Ευχαριστούμε, micsvy
Γράψτε μια κριτική

347 κριτικές της κοινότητάς μας

Δείτε κριτικές για:
Σύνοψη βαθμολογίας
    4 από 5 κύκλους
Οι συμβουλές ταξιδιωτών σάς βοηθούν να διαλέξετε το σωστό δωμάτιο.   Συμβουλές για δωμάτια (40)
Ημερομηνία | Βαθμολογία
  • Πρώτα πορτογαλικά
  • Πρώτα ρωσικά
  • Πρώτα σουηδικά
  • Όλα
  • Όλα τα πρόσφατα στα ελληνικά
Πρώτα ελληνικά
Καλαμάτα, Ελλάδα
5 κριτικές
4 κριτικές για ξενοδοχεία
5 από 5 κύκλους Η κριτική έγινε: 9 Οκτωβρίου 2016

Έμεινα για ενα Σαββατοκύριακο.Η συνολική εντύπωση ειναι πολυ καλη.Το ξενοδοχειο βρίσκεται μπροστά στην παραλια της Καλαμάτας . Το δωμάτιο ηταν ευρύχωρο και καθαρό.Το πρωινο με μεγάλη ποικιλία και η εξυπηρέτηση απο το προσωπικό πολυ καλη και φιλική .

Συμβουλή: Τα μπροστινα δωματια εχουν θεα την θαλασσα.
  • Έμεινε: Αύγουστο 2016, ταξίδεψε: με φίλους
      Καθαριότητα
Ευχαριστούμε, giorgosg424
73 κριτικές
18 κριτικές για ξενοδοχεία
common_n_hotel_reviews_1bd8 20 χρήσιμες ψήφοι
4 από 5 κύκλους Η κριτική έγινε: 7 Οκτωβρίου 2016

Έμεινα με τον σύζυγο μου για ενα Σαββατοκύριακο σε ενα μπανγκαλόου . Η συνολική εντύπωση ειναι πολυ καλη . Το ξενοδοχειο βρίσκεται μπροστά στην παραλια της Καλαμάτας . Το δωμάτιο ηταν ευρύχωρο και καθαρό αν και μαλλον η επίπλωση ειναι κάπως παλιομοδίτικη . Το πρωινο με μεγάλη ποικιλία και η εξυπηρέτηση απο το προσωπικό πολυ καλη και φιλική .

Συμβουλή: Προτιμητέα τα δωματια στο κυριως κτίριο ,σε ψηλό όροφο με θεα στην θαλασσα
  • Έμεινε: Σεπτέμβριο 2016, ταξίδεψε: για εργασία
      Ποιότητα ύπνου
Ευχαριστούμε, Ayiota
6 κριτικές
4 κριτικές για ξενοδοχεία
common_n_hotel_reviews_1bd8 8 χρήσιμες ψήφοι
2 από 5 κύκλους Η κριτική έγινε: 21 Σεπτεμβρίου 2016

Δυστυχώς η ανάμνηση των καλοκαιρινών διακοπών μου στο συγκεκριμένο ξενοδοχείο είναι θλιβερή. Η ευγένεια του προσωπικού και η ποιότητα των γευμάτων είναι ίσως τα μόνα θετικά στοιχεία του ξενοδοχείου καθώς και η ολοκαίνουργια παιδική χαρά. Τα οικογενειακά bungalows δεν ενδείκνυται σε καμία περίπτωση να φιλοξενήσουν ζευγάρι (δυο μονά κρεββάτια ενωμένα) με ένα νήπιο (έξτρα ράντζο) και ένα βρέφος (παρκοκρεβατο με κουβέρτες αντί για στρώμα) εκτός εάν περπατάς και πάνω στα κρεββάτια . Τα μαξιλάρια ήταν χωρίς περιεχόμενο μόνο μαξιλαροθήκη , σοβάδες πέφταν από το ταβάνι του μπαλκονιού και η κόκκινη δερμάτινη καρέκλα ξεφλούδιζε ασταμάτητα. Το αποκορύφωμα βέβαια ήταν η μπανιέρα η οποία πλημμύριζε στο λεπτό .Αυτά για τα οικογενειακά bungalows 4 αστέρων. Η πισίνα των ολυμπιακών διαστάσεων ήταν πραγματικά εντυπωσιακή διότι μπορούσε να φιλοξενήσει(εκτός από τους ένοικους του συγκροτήματος ) και τουλάχιστον τον μισό πληθυσμό της πόλης. Πραγματικά δεν έχω επισκεφτεί ποτέ ξενοδοχείο 3 αστέρων και άνω το οποίο να επιτρέπει την είσοδο στην πισίνα σε μη ένοικους κατά την υψηλή σεζόν που η πληρότητα αγγίζει το 100% και το κόστος διαμονής ξεπερνάει τα 120 ευρώ ανά δωμάτιο με μόνη προϋπόθεση για τους εξωτερικούς επισκέπτες την ελάχιστη κατανάλωση των 3 ευρώ. Υπήρχαν μέρες που δεν μπορούσες ούτε να περάσεις από τον χώρο της πισίνας εξαιτίας της πολυκοσμίας (πόσο μάλλον να βάλεις τα παιδιά σου να κολυμπήσουν ). Αν προσθέσεις και την δυνατή μουσική , τις πολυπληθείς παρέες των εφήβων (3 ευρώ έκαστος) και τα νεαρά ζευγάρια που ΄΄χαλάρωναν΄΄ στην παιδική πισίνα η οποία δεν διαθέτει σύστημα καθαρισμού τότε πιστεύω πως ο όρος family friendly δίνει νέα διάσταση στον εγχώριο τουρισμό. Ευτυχώς δίπλα από το ξενοδοχείο υπήρχε η πολύ ωραία παραλία στην οποία βέβαια έπρεπε να βρίσκεσαι έως τις 07:00 για να τοποθετήσεις πετσέτες (όχι απαραίτητα του ξενοδοχείου , extra tip) έτσι ώστε να μπορέσει μια τετραμελής οικογένεια που πληρώνει 160 ευρώ την ημέρα για διαμονή να απολαύσει το μπάνιο της . Στο parking του ξενοδοχείου είχε πρόσβαση όποιος ήθελε με αποτέλεσμα οι ένοικοί να παρκάρουν αρκετά μέτρα μακριά από τον χώρο των δωματίων.(παρκαραν και jet ski , extra tip) Γενικά έπειτα από 10 ημέρες διαμονής κατέληξα πως το ξενοδοχείο προσπαθούσε απλώς να μας βολέψει κάπως διότι απεδείχθη ότι σέβεται και τιμά περισσότερο τα εξτρά χρήματα των επισκεπτών παρα των ενοίκων του. Ειλικρινά δεν θα τολμούσα να το επισκεφτώ ξανά ακόμη και εάν το κόστος διαμονής ήταν το μισό. Συγνώμη εάν έγινα κουραστικός με την αφήγηση μου αλλά πιστεύω πως όταν κάνεις διακοπές μόνο 10 ημέρες τον χρόνο θα πρέπει αυτό που σου περιγράφουν και αυτό που ακριβοπληρώνεις να έχει τουλάχιστον αντίκρισμα στην πραγματικότητα.

• Έμεινε: Αύγουστο 2016, ταξίδεψε: με την οικογένεια
    • 3 από 5 κύκλους
      Τοποθεσία
    • 1 από 5 κύκλους
2 Ευχαριστούμε, Γιαννης Τ
Ο/η nickmala, Διευθυντής του Elite City Resort, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτική, 26 Σεπτεμβρίου 2016
Αγαπητέ Γιάννη Τ,
Σας ευχαριστούμε που επιλέξατε το Ξενοδοχείο Elite City Resort για την παραμονή σας στην Καλαμάτα. Η επιλογή σας να κάνετε τις διακοπές σας στην Καλαμάτα και το ξενοδοχείο μας δεν σας ικανοποίησε. Λυπούμαστε ιδιαίτερα που δεν ανταποκριθήκαμε στα ανάγκες σας. Είμαστε ένα οικογενειακό ξενοδοχείο με έντονο το προσωπικό στοιχείο εξυπηρέτησης. Αν δεν τα καταφέραμε ζητάμε συγνώμη. Η ευγένεια και η διάθεση για προσφορά στη μονάδα του ξενοδοχείου είναι δεδομένη από όλους όσους εργάζονται σ αυτή.
Ευχαριστούμε που μέσα από μία τόσο κακή κριτική έχετε την δύναμη να αναγνωρίσετε και κάποια θετικά όπως την ευγένεια του προσωπικού καθώς και την ποιότητα των φαγητών στο μπουφέ μας. Σε άλλη κριτική που έχετε κάνει για το Εστιατόριο τις πισίνας το γνωστό Yiamas Gastro Bar το έχετε βαθμολογήσει με άριστα. Αυτό για εμάς δείχνει το υψηλό βαθμό παροχής υπηρεσιών που διαθέτει η επιχείρηση μας.
Πιο κάτω ακολουθεί αναλυτική απάντηση για όλες σας τις παρατηρήσεις μικρές ή μεγάλες υπερβολικές ή πραγματικές.

Το δωμάτιο που χρησιμοποιήσατε ήταν ένα από τα οικογενειακά δωμάτια που διαθέτει η μονάδα μας και τα οποία είναι top σε πωλήσεις το μήνα Αύγουστο. Η διώροφη οικογενειακή μεζονέτα αποτελείται από ένα δωμάτιο με υπέρδιπλο κρεβάτι στο όροφο. Δύο μονά στο ισόγειο ή και τρία ανάλογα την ζήτηση. Επίσης διατίθεται και παιδικό κρεβατάκι κατόπιν συνεννοήσεως. Τα συγκεκριμένα δωμάτια διαθέτουν δύο τηλεοράσεις LCD 32” καθώς και άλλες παροχές όπως: μίνι μπαρ, Σετ προσωπικής περιποίησης, Ηλεκτρικό πιστολάκι μαλλιών, Απευθείας τηλεφωνική γραμμή, δωρεάν Wi-Fi, μεγάλη βεράντα και φυσικά στρώματα “Simmons” από τα καλύτερα στην παγκόσμια αγορά. Από τα λεγόμενα σας προκύπτει ότι δεν χρησιμοποιήσατε όλο το δωμάτιο. (Δύο μονά κρεβάτια ενωμένα) όπως αναφέρατε βρίσκονται στο ισόγειο. Το δωμάτιο σας βρισκόταν στον όροφο. Με τα δεδομένα αυτά θα μπορούσατε να είχατε κάνει κράτηση για ένα απλό δίκλινο με έχτρα bed και σίγουρα θα είχατε πληρώσει λιγότερα.
Η πισίνα μας είναι Ολυμπιακών διαστάσεων και διαθέτει αρκετά τραπεζοκαθίσματα και ξαπλώστρες για να εξυπηρετήσει με άνεση και κόσμο εκτός των ενοίκων. Επίσης σας ενημερώνω ότι αρκετά ξενοδοχεία διαθέτουν την κεντρική τους πισίνα και σε εξωτερικούς πελάτες με συγκεκριμένους κανόνες χρήσης όπως και εμείς. Η παιδική πισίνα διαθέτει αυτόματο καθαρισμό όπως και η κεντρική. Μάλιστα είναι πιστοποιημένη γιατί υπάρχει περιοδικός έλεγχος εντός της ημέρας (3 φορές) όπου καταγράφονται όλες οι μετρήσεις. Η παραλία μας είναι από τις πιο οργανωμένες παραλίες που διαθέτει η πόλη μας, έχει επίσης πάρα πολλές ξαπλώστρες και δύσκολα όλο το καλοκαίρι γέμισε ώστε να δημιουργηθεί πρόβλημα με τους πελάτες του ξενοδοχείου μας. Το πάρκινγκ του ξενοδοχείου είναι το μεγαλύτερο της περιοχής και βρίσκεται πολύ κοντά στα δωμάτια όπου και να παρκάρετε. Αν οι πελάτες του ξενοδοχείου επιθυμούν να μεταφέρουν τζέτ σκι και άλλα παρόμοια… για τις διακοπές τους, το ξενοδοχείο δεν μπορεί να τους το απαγορεύσει.
Κατανοούμε την δυσφορία σας και είμαστε στη διάθεση σας για να κάνουμε την επόμενη διαμονή σας καλύτερη. Η διεύθυνση και το προσωπικό του ξενοδοχείου θα είναι πάντα στη διάθεση σας.

Μαλαπέτσας Νικόλαος
Deputy Manager Elite City Resort
12 κριτικές
3 κριτικές για ξενοδοχεία
common_n_hotel_reviews_1bd8 3 χρήσιμες ψήφοι
4 από 5 κύκλους Η κριτική έγινε: 20 Σεπτεμβρίου 2016

Καθαρά, ευρύχωρα, φωτεινά δωμάτια λιτά διακοσμημένα αλλά με γούστο & φινέτσα! Είναι απίθανο το γεγονός πως μπορείς να ακούσεις τα κύματα της θάλασσα το βράδυ, τουλάχιστον στα μπροστινά δωμάτια! Πλούσιο πρωινό που καλύπτει όλες τις γευστικές προτιμήσεις. Ευγενικό & εξυπηρετικό προσωπικό. Πολύ καλή σχέση τιμής - παρεχόμενων υπηρεσιών.

• Έμεινε: Δεκέμβριο 2015, ταξίδεψε: ως ζευγάρι
      Καθαριότητα
Ευχαριστούμε, Γεώργιος Κ
Ξενοδοχεία που επίσης μπορεί να σας αρέσουν...
Καλαμάτα: Οι ταξιδιώτες είδαν επίσης αυτά τα ξενοδοχεία
0.7 χλμ μακριά
Haikos Hotel
#6 από 21 για: Καλαμάτα
4.0 από 5 κύκλους 110 κριτικές
Προβολή τιμών

Elite City Resort: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

Πρόσθετες πληροφορίες για το Elite City Resort

Επιχείρηση: Elite City Resort
Διεύθυνση: Ναυαρίνου 2 Βέργα, Καλαμάτα 241 00, Ελλάδα
τηλεφώνου:
Περιοχή: Ελλάδα > Πελοπόννησος > Μεσσηνία > Καλαμάτα
Παροχές:
Μπαρ/Σαλόνι Παραλία Επιλογές ποτών Επιχειρηματικό κέντρο με πρόσβαση στο Ίντερνετ Δωρεάν πρωινό Δωρεάν Ίντερνετ υψηλής ταχύτητας (WiFi) Δωρεάν στάθμευση Παιδικές δραστηριότητες (Κατάλληλο για παιδιά/οικογένειες) Εστιατόριο Υπηρεσία δωματίου Σουίτες Πισίνα
Στυλ ξενοδοχείου:
Νο 2 στα Πολυτελή ξενοδοχεία για: Καλαμάτα
Νο 2 στα Οικογενειακά ξενοδοχεία για: Καλαμάτα
Νο 2 στα Ξενοδοχεία στην παραλία για: Καλαμάτα
Εύρος τιμών (ανά διανυκτέρευση): 66 € - 146 €
Κατηγορία Ξενοδοχείου:4 αστέρων — Elite City Resort 4*
Αριθμός δωματίων: 157
Επίσημη περιγραφή (παρέχεται από το ξενοδοχείο):
Το ξενοδοχείο Elite City Resort σας καλωσορίζει και σας υποδέχεται στην όμορφη Καλαμάτα Μεσσηνίας, μία από τις ομορφότερες πόλεις της Πελοποννήσου. Με θέα το μαγευτικό Μεσσηνιακό Κόλπο, μπορείτε να απολαύσετε τις πολυάριθμες και πολυτελείς υπηρεσίες μας, σε έναν ευρύ χώρο 35 στρεμμάτων, καθόλη τη διάρκεια του χρόνου. Το Elite City Resort και το άρτια εκπαιδευμένο προσωπικό του, είναι στη διάθεσή σας, προκειμένου να ικανοποιήσει όλες σας τις ανάγκες. Ο συνδυασμός των γήινων χρωμάτων της φύσης με το γαλάζιο της θάλασσας και οι σύγχρονα ανακαινισμένες εγκαταστάσεις με τη μοντέρνα αρχιτεκτονική και διακόσμηση, μετατρέπει τη διαμονή ή την επίσκεψή σας σε μια απολαυστική εμπειρία. ... περισσότερα   Λιγότερα
Επιλογές κράτησης:
Το TripAdvisor είναι περήφανο που συνεργάζεται με: Booking.com, Expedia, Agoda και Hotels.com. Αυτό σας δίνει τη δυνατότητα να πραγματοποιείτε τις κρατήσεις σας στο Elite City Resort με απόλυτη εμπιστευτικότητα. Βοηθούμε εκατομμύρια ταξιδιώτες κάθε μήνα να βρουν το ιδανικό ξενοδοχείο για τις διακοπές τους και τα επαγγελματικά ταξίδια τους, πάντα με τις καλύτερες προσφορές και μειωμένες τιμές.
Επίσης γνωστό ως:
Elite City Hotel Kalamata

Αυτή είναι η καταχώρισή σας στο TripAdvisor;