ZenHotels.com
Εύβοια, Ελλάδα

Διήμερο

Κριτική για: Grecotel Filoxenia
4,0 από 5 κύκλουςΗ κριτική γράφτηκε 19 Οκτ 2023μέσω κινητής συσκευής
Αν κ είναι παλιά μονάδα, είναι πάρα πολύ ωραίος χώρος. Ευγενεστατο προσωπικό,τα παιδιά στην υποδοχή κ στο εστιατόριο ήταν άψογα. Ωραίοι κήποι, πισίνα,μπροστά στη θάλασσα. Το πρωινο ωραίο.Ευκολη πρόσβαση στο κέντρο με λεωφορείο που σε παίρνει από την είσοδο. Το ένα αστέρι δεν το έβαλα γιατί θα ήθελα λίγο πιο προσοχή στην καθαριότητα του δωματίου...
Ημερομηνία διαμονής: Οκτώβριος 2023
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδεψε ως ζευγάρι
Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτή την κριτική;
Απάντηση: 20 Οκτ 2023

Ευχαριστούμε πολύ για την αξιολόγηση που μας προσφέρατε.
Είναι χαρά μας να ξέρουμε ότι αναγνωρίζονται οι προσπάθειές μας από τους επισκέπτες μας.
θα θέλαμε να σας βεβαιώσουμε πως κάθε σχόλιο καταγράφεται με σκοπό την βελτίωση των παροχών και υπηρεσιών μας.

223 €
    216 €
3.0 χλμ. από Grecotel Filoxenia
Καλαμάτα: Δείτε περισσότερα ξενοδοχεία
Η κριτική έγινε: 9 Σεπτεμβρίου 2023 μέσω κινητής συσκευής

Καμία σχέση με την ποιότητα και τις παροχές των υπόλοιπων ξενοδοχείων Grecotel, αλλά είναι και πολύ φθηνότερο. Κυρίως τα υπνοδωμάτια χρειάζονται ανακαίνιση. Στην πισίνα πολύ φασαρία καθώς μαζεύονται πολλά παιδιά. Στην παραλία που είναι με βότσαλο, βλέπεις αριστερά το υπέροχο βουνό, δεξιά την άκρη της Καλαμάτας και…. τάνκερς.
Ωραία θάλασσα.

Συμβουλή για το δωμάτιο: Τα gazebos στην παραλία (πολυτελής σκηνή με 4 ξαπλώστρες) κοστίζουν 35 ευρώ για όλη την ημέρα και χρειάζονται κράτηση. Αξίζει τον κόπο!
Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2023
Ευχαριστούμε, froufroutravelling
Ο/η zacharoula meliou, Guest Services / Front Office του Grecotel Filoxenia, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 11 Σεπτεμβρίου 2023

Η κριτική έγινε: 18 Αυγούστου 2023 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετική τοποθεσία,φιλικό προσωπικό και πρόθυμο να εξυπηρετήσει και να φροντίσει στην επίλυση θεμάτων.Όσον αφορά τα δωμάτια,αρκετά μεγάλα με στρώματα κάποιας ηλικίας τα οποια έχουν βαθουλώματα ,οι πετσέτες απο την πολυ χρήση αντί άσπρο χρώμα έχουν γκριζάρει.Η τιμή του δωματίου πολυ ψηλή (290 Ευρώ) και δεν προσφέρεται ,ενα ζευγάρι παντόφλες,σαμπουάν,μαλακτικό,αφρό ντους ούτε καπελάκι για ντους ή είδη ραπτικής.Υπερτιμημένο και χρήζει άμεσης ανακαίνισης .

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2023
Ευχαριστούμε, Paradise44554475877

Καλησπέρα σας από το Grecotel Filoxenia,

Σας ευχαριστούμε που επιλέξατε το ξενοδοχείο μας για τις διακοπές σας και για τα όμορφα σχόλια σχετικά με την τοποθεσία και το προσωπικό μας.
Λυπούμαστε που η εμπειρία σας δεν ήταν η προσδοκώμενη και που δεν λάβαμε γνώση νωρίτερα ώστε να προσπαθήσουμε να την βελτιώσουμε.
Ελπίζουμε να έχουμε τη χαρά να σας φιλοξενήσουμε ξανά στο μέλλον.

Η κριτική έγινε: 26 Ιουλίου 2023

Πήγαμε στο τέλος του Αυγούστου,οικογένεια 4 ατόμων.
Το δωμάτιο ήταν αρκετά ευρύχωρο και καθαρό η υπηρεσία καθαριότητας περνούσε 2 φορές την ημέρα. Το προσωπικό όλου του ξενοδοχείου ευγενέστατο και πολύ εξυπηρετικό, πολύ όμορφα events για ενηλίκους (και όχι μόνο) τα βραδιά. Όσον αφορά τα παιδιά υπήρχε προγραμμα απασχόλησης το οποίο όμως δεν το τηρούσαν όλες τις μέρες (πάντα υπήρχαν κοπέλες να τα κρατήσουν αλλά δεν γινόντουσαν αυτά που έλεγε στο προγραμμα του ξενοδοχείου), ο μπουφές του πρωινού, μεσημεριανού, βράδινου ήταν πλούσιος και νόστιμος! Σε γενικές γραμμές ευχάριστη διαμονή για μικρούς και μεγάλους. .Επισης η παραλία του ξενοδοχείου με βοτσαλάκι και πεντακάθαρη όμως είναι μόνο για το πρωί γιατί κάθε απόγευμα σηκώνει κύμα απαγορευτικό για παιδιά.

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2022
    • Ποιότητα
Ευχαριστούμε, Maria M

Καλημέρα σας αγαπητή κυρία Μαρία ,

Ευχαριστούμε πολύ για την αξιολόγηση που μας προσφέρατε.

Σας ευχόμαστε καλή συνέχεια!

Η κριτική έγινε: 23 Ιουλίου 2023

Η τοποθεσία πολύ καλή. Οι εξωτερικοί χώροι όμορφοι. Τα δωμάτια μέτρια. Η τουαλέτα με προβλήματα (τρύπα σε τοίχο). Το πρωινό καθόλου ποιοτικό και το προσωπικό, παρόλο που έκανε ότι μπορούσε, ελάχιστο για να καλύψει τις ανάγκες του ξενοδοχείου. Η σχέση τιμών με ποιότητα παροχών στο απόλυτα αρνητικό βαθμό. Θόρυβος σε ώρες κοινής ησυχίας.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2023
    • Ποιότητα
Ευχαριστούμε, Venie G
Ο/η zacharoula meliou, Guest Services / Front Office του Grecotel Filoxenia, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 24 Ιουλίου 2023

Καλημέρα σας από το Grecotel Filoxenia!

Αρχικά θέλουμε να σας ευχαριστήσουμε που μείνατε μαζί μας καθώς και για τα σχόλιά σας που μας βοηθούν στη βελτίωση των παροχών και των υπηρεσιών προς τους επισκέπτες μας.
Χαιρόμαστε που απολαύσατε την τοποθεσία μας και τους εξωτερικούς χώρους.
Λυπούμαστε εάν δεν μείνατε αρκετά ικανοποιημένοι από την διαμονή σας και που δεν λάβαμε γνώση νωρίτερα ώστε να προσπαθήσουμε να βελτιώσουμε τη εμπειρία σας.
Ελπίζουμε να έχουμε τη χαρά να σας φιλοξενήσουμε ξανά.
Σας ευχόμαστε καλή συνέχεια!

Η κριτική έγινε: 17 Ιουλίου 2023

Όλα ήταν άψογα καθαρά ανθρώπινα όλες οι παροχές ήταν όπως έπρεπε, το ανθρώπινο δυναμικό το ξενοδοχείο εξαιρετικοί ο σεφ Ανδρέας Παλαιολόγου καταπληκτικός και πολλά συγχαρητήρια στον κύριο Αντώνη. Το περιβάλλον και χόρος απόλυτα καθαρά καθαροί κατάλληλοι και για οικογένειες με παιδιά

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2023
Ευχαριστούμε, GIANNIS G
Ο/η zacharoula meliou, Guest Services / Front Office του Grecotel Filoxenia, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 19 Ιουλίου 2023

Καλημέρα σας από το Grecotel Filoxenia!
Ευχαριστούμε θερμά για την άριστη αξιολόγησή σας και για τα όμορφα σχόλια .