Pharae Palace
Αν σας αρέσει αυτό το ξενοδοχείο, ίσως σας ενδιαφέρουν και τα εξής:
Messinian Bay Hotel(Καλαμάτα)
TripAdvisor
  • Εστιατόριο
ΦίλτροΌλες
Η κριτική γράφτηκε 5 Δεκεμβρίου 2016

Πολύ καθαρά και μεγάλα δωμάτια με όλες τις ανέσεις. Πολύ καλή ηχομόνωση. Διαθέτει όλα τα απαραίτητα αναλώσιμα. Σε πολύ καλό σημείο με εξαιρετική θέα. Φοβερό είναι και το loft. Φαγητό πάρα πολύ καλό και πλούσιο.

• Διαμονή: Αύγουστος 2016, ταξίδι με οικογένεια
1  Ευχαριστούμε, cantoniou2016
Ο/η George A, Διευθυντής του Pharae Palace, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 19 Φεβρουαρίου 2017

Η κριτική γράφτηκε 29 Νοεμβρίου 2016

Επισκέφτηκα το ξενοδοχείο μια βροχερή μέρα στα τέλη του Νοέμβρη με το σύντροφό μου βασιζόμενοι στην επιλογή ενός κεντρικού ξενοδοχείου. Αν και αρχικά είχαμε κλείσει ένα απλό δίκλινο δωμάτιο, η κυρία στην υποδοχή προσφέρθηκε να μας δείξει δύο δωμάτια διαθέσιμα σύμφωνα με την κράτησή μας και ένα γωνιακό Executive Room με την προοπτική αναβάθμισης της διαμονής μας. Η επιλογή ήταν εύκολη. Η άνεση και η αισθητική του χώρου μας οδήγησε κατευθείαν στην επιλογή του γωνιακού δωματίου. Οι δύο μπαλκονόπορτες έκαναν το δωμάτιο ηλιόλουστο σε μια τόσο μουντή και καταθλιπτική μέρα και ο ζεστός φωτισμός και οι πολλαπλές δυνατότητες ρύθμισής του από spot και μικρά φωτιστικά άλλαξε επί τόπου την δυσάρεστη εμπειρία των κεραυνών. Η ευχάριστη ατμόσφαιρα στο δωμάτιο μας οδήγησε στο να απορρίψουμε την πόλη έξω από τα όρια του ξενοδοχείου και να εκμεταλλευτούμε την εμπειρία του δωματίου στο μέγιστο, καθώς και την θέα της θάλασσας και του παραλιακού μετώπου. Η καθαριότητα, το ζεστό νερό, οι παροχές σε προϊόντα περιποίησης, το mini bar κάλυψαν όλες τις ανάγκες μας. Το προσωπικό αξιοσημείωτα εξυπηρετικό και επί 24ώρου βάσεως διαθέσιμο. Σημαντικό να αναφερθώ στην ευγένεια και την προσφορά του να με εξυπηρετήσει με τα εισιτήρια επιστροφής μου στην Αθήνα προσφέροντάς μου παράλληλα οδηγίες σχετικά με την διαθεσιμότητα των δρομολογίων. Τέλος θα κλείσω με το εξαιρετικό και πλούσιο πρωινό το οποίο προσφέρεται στον 5ο όροφο του ξενοδοχείο. Συνδυάζοντας μια ακόμα πιο ζεστή ατμόσφαιρα με μια minimal διακόσμηση και μια ακόμα πιο όμορφη θέα, κανείς μπορεί να γευτεί παραδοσιακά προϊόντα σε ένα ελληνικό, αμερικάνικο ή γαλλικό πρωινό. Οι επιλογές πολλές και η αίσθηση βασιλική.

Συμβουλή: Προτιμήστε το Executive Room, καθώς το δωμάτιο είναι γωνιακό και συνεπώς πιο ηλιόλουστο, ενώ ένα πλούσιο πρωινό σερβίρεται στον 5ο όροφο.
  • Διαμονή: Νοέμβριος 2016, ταξίδι με τον/την σύντροφο
3  Ευχαριστούμε, Mantopoulou C

Αγαπητοί πελάτες,

Σας ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σας λόγια.
Μετέφερα σε όλο το προσωπικό του ξενοδοχείου όλα οσα αναφέρατε τόσο όμορφα και περηληπτικά και πραγματικά πήραν ενέργεια και δύναμη για να συνεχίσουν την σκληρή δουλειά που απαιτεί ένα ξενοδοχείο με υψηλά στανατρτς όπως το δικό μας

Η κριτική γράφτηκε 26 Νοεμβρίου 2016

Πολύ καλό ξενοδοχείο. Άνετο, φιλικό, εξυπηρετικό προσωπικό που σε κάνει να νιώθεις ότι σε θεωρούν καλό πελάτη, έστω και είναι η πρώτη φορά που πας. Το δωμάτιο άνετο, και έχει όλα όσα περιμένεις να βρεις σε ένα τέτοιας κατηγορίας ξενοδοχείο.

Συμβουλή: Τα νότια δωμάτια έχουν την καλύτερη θέα.
  • Διαμονή: Ιούλιος 2016, ταξίδι για επαγγελματικούς σκοπούς
3  Ευχαριστούμε, odyalex19

Η κριτική γράφτηκε 20 Νοεμβρίου 2016

Φιλικο περιβαλλον εξυπηρετικο προσωπικο και παντα προθυμο.Το πρωινο πολυ καλο με μεγαλο μπουφε που δεν ξεμενει ποτε και απο τιποτα!Εξυπηρετηθηκαμε πολυ οταν μας εφεραν και παρκο εντος του δικλινου για τον μπομπιρα μας!Επισης πεντακαθαρο και συχνες αλλαγες σε σεντονια-πετσετες.

• Διαμονή: Σεπτέμβριος 2016, ταξίδι με οικογένεια
3  Ευχαριστούμε, Giorgos K

Η κριτική γράφτηκε 17 Νοεμβρίου 2016

Τρίτη μου επίσκεψη στο ξενοδοχείο την 7-8/11/2016. Εχω μείνει στο παρελθόν και άλλη φορά για επαγγελματικό ταξίδι (εκτός τουριστικής κίνησης) αλλά και κατά τον μήνα Ιούνιο για αγώνες κολύμβησης με τα παιδιά μου. Κατά συνέπεια, έχοντας επισκεφθεί το ξενοδοχείο κατά διαστήματα και σε διαφορετικές εποχές έχω να παρατηρήσω ότι το προσωπικό παραμένει πολύ ευγενικό και εξυπηρετικό. Τα δωμάτια ήταν πάντα καθαρά και ευρύχωρα, στρώμα καταπληκτικό (υπέροχος ύπνος), η σύνδεση με το internet σαφώς βελτιωμένη στην τελευταία μου επίσκεψη, το roof-garden μοναδικό από πλευράς θέας και με εξαιρετική περιποίηση. Το πρωινό -ακόμη και off season- εξαιρετικό . Αριστη σχέση παρεχομένων υπηρεσιών και τιμής. Πρόκειται για ένα ξενοδοχείο που σέβεται τον επισκέπτη του.

Το μοναδικό πρόβλημα που ίσως συναντήσετε κατά τους θερινούς μήνες και τις πρώτες βραδινές ώρες είναι το parking.

Συμβουλή: Tα δωμάτια στους υψηλότερους ορόφους και με θέα στον Μεσσηνιακό κόλπο είναι τα προτιμότερα (πιο ήσυχα).
  • Διαμονή: Νοέμβριος 2016, ταξίδι για επαγγελματικούς σκοπούς
2  Ευχαριστούμε, IOANNIS A

Σας ευχαριστουμε πολύ για τα καλά σας λόγια.
Το θέμα της στάθμευσης των αυτοκινήτων είναι μια ανοιχτή πλήγή για εμάς και πιστέψτε με ειλικρινά προσπαθούμε να βρούμε μια λύση με γνώμονα πάντα την δική σας άμεση εξυπηρέτηση.