“ΟΝΕΙΡΙΚΕΣ ΓΕΥΣΕΙΣ”
Κριτική για: Κάρδαμο comfort cuisine

Κάρδαμο comfort cuisine
Περιγραφή: Το κατάστημά μας άνοιξε για πρώτη φορά τις πόρτες του τον Οκτώβριο του 2010, στο Ιστορικό Κέντρο Καλαμάτας, ενώ το 2013 μεταφερθήκαμε στην Πλατεία Σιδηροδρομικού Σταθμού Καλαμάτας. Όλα αυτά τα χρόνια πρώτο μας μέλημα είναι να προσφέρουμε στους πελάτες μας αυθεντικές γεύσεις, με βάση τα ελληνικά προϊόντα, καθώς και να παρέχουμε ένα περιβάλλον – πρότυπο για το χώρο της εστίασης. Σύμφωνα με τον σεφ του καταστήματος «η βάση του καλού φαγητού είναι η γνώση της παραδοσιακής κουζίνας και η παρουσία της στη δημιουργία των πιάτων». Στο πλαίσιο αυτό έχει στηθεί ολόκληρο το μενού. Η ομάδα μας, παραμένοντας στο μεγαλύτερο βαθμό σταθερή από το ξεκίνημά της και διατηρώντας τη συνοχή και το ομαδικό της πνεύμα μέχρι και σήμερα, φροντίζει για τη διατήρηση ενός φιλικού και οικογενειακού περιβάλλοντος, ώστε οι πελάτες μας να μείνουν ικανοποιημένοι τόσο από την κουζίνα, όσο και από την εξυπηρέτηση.

Στο κέντρο της πόλης μια όαση εξαιρετικών γεύσεων, πίτα ημέρας ,κότσι με πουρέ σελινόριζας και όλα του τα πιάτα εξαιρετικά,αν τύχεις σε περίοδο νηστείας τα θαλασσινά του πιάτα τρομερά.Το διακρίνει η ευγένεια ιδιοκτητών και προσωπικού και τα αυστηρά μέτρα προστασίας από covid...μοναδική εμπειρία μην τη χάσετε.

Ευχαριστούμε, PANMOUSSPARTA

Η κριτική γράφτηκε πριν από 3 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετικό . Και σε γεύσεις και σε τιμές . Φιλικό περιβάλλον , πολυ καλο service , νόστιμα και τίμια πιάτα

Ευχαριστούμε, Dreamer68661183432

Πολύ εξυπηρετικό προσωπικό και εξαιρετικά πιάτα!! Δεύτερη φορά στην Καλαμάτα, δεύτερη φορά στο συγκεκριμένο μαγαζί και ήταν όλα υπέροχα όπως και στην πρώτη μου επίσκεψη εδώ!! Νέο στο μενού: οι κοπές μόσχου!!! Δοκίμασα σπαλομπριζολα iberiko medium ψημένη και έπαθα πλάκα!!! Σας την συστήνω ανεπιφύλακτα!!

Ευχαριστούμε, Livanosk
Η κριτική γράφτηκε 25 Νοεμβρίου 2020

Πήγαμε αφού μας το προτείναμε για καλό... και ήταν το φαγητό. Οι σερβιτόροι ομως ας ρίξουν λίγο τον "αμανέ" που λένε και στο χωριό μου, δεν δουλεύουν και στα ανακτορα, ούτε είναι δικό τους το μαγαζί για να είναι ψωνισμενοι.Ας λαβει τα μέτρα του ο ιδιοκτήτης γιατί χάνει πολύ έτσι.

Ημερομηνία επίσκεψης: Νοέμβριος 2020
Ευχαριστούμε, IliasE5
Η κριτική γράφτηκε 16 Νοεμβρίου 2020

Ωραία ατμόσφαιρα, φιλικό και ευγενικό προσωπικό.. Επέλεξτε το πιάτο με τις γαρίδες με ταλιατελες-μελάνι σουπιας..Ενδιαφέρον συνδυασμός..Και ικανοποιητική λίστα κρασιών!!

Ευχαριστούμε, MargaritaP424

Κάρδαμο comfort cuisine: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Καλαμάτα, Μεσσηνία

Κάρδαμο comfort cuisine: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!