“ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗ”

Κουζίνες: Ελληνική, Ιταλική
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Πρωινό, Κρατήσεις
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Πρωινό, Κρατήσεις
Η κριτική γράφτηκε 10 Μαρτίου 2018

Καταρχήν η εξυπηρέτηση ήταν απαράδεκτη. Με το που κάτσαμε ο ιδιοκτήτης βιαζόταν να του πούμε τι θα φάμε. Στη συνέχεια παραγγείλαμε μια χωριάτικη στην οποία τονίσαμε να είναι χωριστά η φέτα κάτι το οποίο είναι σύνηθες φαινόμενο. Μας τη φέρνει χωρίς ίχνος αγγουριού και όντως χωριστά τη φέτα, όταν όμως εμάς δε μας άρεσε το αποτέλεσμα αυτό μας είπε πως δε βάζει αγγούρι στη χωριάτικη (έλεος που ακούστηκε αυτό)και τη πήρε πίσω χωρίς να πάρει τη φέτα καθώς ήθελε να μας τη χρεώσει σαν ορεκτικό λέγοντας πως αυτό του είπαμε εμείς..δηλαδή αν δε την έπαιρνε τη σαλάτα πίσω θα την χρεωνόμασταν σα χωριάτικη χωρίς φέτα και αγγούρι αλλά και επιπλέον χρέωση φέτας σαν ορεκτικό..εν κατά κλείδι το απαράδεκτο της υπόθεσης είναι πως μας έδιωξε από το "μαγαζί" του προσβάλλοντας μας, ενώ ήμασταν πελάτες και όχι φίλοι του. Αυτό εγώ δεν το θεωρώ επαγγελματικό. Ντρέπομαι για λογαριασμό του πραγματικά. Όταν θες να θεωρείσαι "επαγγελματίας" πρέπει να έχεις υπομονή και να είσαι ευγενικός με το πελάτη σου και όχι να τον πετάς έξω. Δε κερδίζονται έτσι τα αστέρια. Και επειδή ξέρω πως δε θα χάσεις ευκαιρία να απαντήσεις μη τολμήσεις να πεις ότι είναι "καθοδηγούμενη" η κριτική μου όπως αναφέρεις πιο κάτω σε άλλους, καθώς ξέρεις πως όλα αυτά που προείπα τα έζησες και εσύ. Δε μετρά μόνο η αγάπη των πελατών σου όπως λες, αλλά και η δυσαρέσκεια κάποιων άλλων..μένει μόνο να κάνει μια βόλτα το υγειονομικό γιατί δε μετρά μόνο η εμφάνιση και γεύση του πιάτου όσο η υγιεινή του. Εννοείται πως δε θα ξανά πέρναγα ούτε για να το φτύσω αυτό το "μαγαζί" αλλά κρίμα και σε όσους πιάνονται θύματα αυτού του ανθρώπου.

Ευχαριστούμε, sofi k
Ο/η Mike K, Ιδιοκτήτης του Fish & Pasta Kannas, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 15 Μαρτίου 2018

Ύστερα από 35 χρόνια έντονης επαγγελματικής δραστηριότητας, όχι μόνο στο χώρο της εστίασης αλλά και σε άλλα επαγγέλματα, ποτέ δεν έχω διώξει από το μαγαζί μου , όπως "πολύ σωστά περιγράφετε" κανένα πελάτη παίρνοντας τα πιάτα από το τραπέζι, λέγοντας του ότι είναι ανεπιθύμητος.Πελατες σαν και εσάς οι οποίοι έρχονται για να προσβάλουν και γελοιοποιεί σουν τόσο τούς σερβιτόρους όσο και το ίδιο το κατάστημα μη σεβόμενοι τον καθημερινό μας αγώνα, είναι ΣΑΦΩΣ ΑΝΕΠΥΘΗΜΙΤΟΙ.Επι τίς ουσίας:Μου δώσατε μια παραγγελία την οποία εκτέλεσα ταχύτατα.Σας έφερα την ντομάτα ή οποία δεν σάς άρεσε επειδή δεν είχε αγγούρι,και την οποία πήρα αμέσως πίσω.Παραλληλα είχατε παραγγείλει και μια μερίδα φέτα,την οποία έφερα στο τραπέζι και με άσχημο τρόπο μου είπατε να την πάρω και αυτήν πίσω όπως επίσης και με τις πατάτες.... Τελικά σας πήρα όλα τα πιάτα από το τραπέζι σας από μόνος μου χωρίς να πληρώσετε τίποτα και σας είπα να μην ξανάρθετε στο μαγαζί μου.Επισης ξεχάσατε να περιγράψετε την έντονη αποδοκιμασία προς εσάς από τις άλλες παρέες.

Η κριτική γράφτηκε 27 Φεβρουαρίου 2018

Βρεθήκαμε στο εστιατόριο "Καννάς" τυχαία καθώς δεν γνωρίζουμε την περιοχή. Πρόκειται για ένα πολύ καλά οργανωμένο εστιατόριο, με ιστορία 3 γενεών στο επάγγελμα, με όμορφο και εκλεπτυσμένο περιβάλλον, φιλική , σωστή και ποιοτική εξυπηρέτηση. Ψωμί ζυμωμένο και ψημένο εκεί όπως επίσης φρέσκα ζυμαρικά και θαλασσινά που κάνουν τη διαφορά.
Δεν είναι καθόλου τυχαίο ότι περάσαμε πολύ ωραία και θα επιστρέψουμε όταν ξαναβρεθούμε στην Καλαμάτα.

Ευχαριστούμε, KIG_7
Ο/η Mike K, Ιδιοκτήτης του Fish & Pasta Kannas, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 28 Φεβρουαρίου 2018

Ευχαριστώ πολύ!!!!Μας δίνεται δύναμη!!!!

Η κριτική γράφτηκε 22 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Μας ειπαν για το συγκεκριμένο εστιατόριο και Παρακευή βράδυ είπαμε να φάμε εκει κανενα θαλασσινό μιας και ξεκινάει Σαρακοστή!! Αφενός ο χώρος πολυ ωραίος αφετέρου το φαγητο ηταν εκπληκτικό και τα ζυμαρικά αλλα και τα θαλασσινά! Το προσωπικό φιλικό και άμεσο σε οτι επιθυμούσαμε! Σίγουρα θα ξανα πάμε!!

Ευχαριστούμε, Ελενη Μ
Ο/η Mike K, Ιδιοκτήτης του Fish & Pasta Kannas, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 24 Φεβρουαρίου 2018

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια!!!!! Μάστορας δίνουν δύναμη!!!!!

Η κριτική γράφτηκε 15 Ιανουαρίου 2018

Εχουμε παει πολλες φορες. Το ριζοτο εξαιρετικο. Το ζυμωτο ψωμι θεικο. Τα ραβιολια χειροποιητα φρεσκοτατα. Μια φορα μονο δεν ειχε ουτε ψωμι και μια ατυχια με ενα πιατο με υπερβολικο σκορδο. Μπορει να ετυχε απλως. Αξιζει μια επισκεψη.

Ευχαριστούμε, NITSAONE
Ο/η Mike K, Ιδιοκτήτης του Fish & Pasta Kannas, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 19 Ιανουαρίου 2018

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια!!!!!!

Η κριτική γράφτηκε 8 Ιανουαρίου 2018

στα πιάτα που προτείνει τα μανιτάρια στην σάλτσα φρέσκων ζυμαρικών ήταν κονσέρβας, η σαλάτα με σπαράγγια ΔΕΝ περιλαμβάνει σπαράγγια αλλά μανιτάρια γιατί δεν έχει!!!
Το service αργό παρόλο που δεν είχε ιδιαίτερο κόσμο

1  Ευχαριστούμε, Alexandra L
Ο/η Mike K, Ιδιοκτήτης του Fish & Pasta Kannas, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 20 Ιανουαρίου 2018

Η αστοχία της κριτικής σας, είναι ότι το όνομα "Καννας" στην εστίαση ύστερα από πολλά χρόνια λειτουργίας του , έχει αποκτήσει μια μεγάλη πελατεία εντός και εκτός της πόλης που έχει γνώση για τον τρόπο και την ποιότητα λειτουργίας του.Δυστυχως,πίσω από την ανωνυμία της "σκόπιμης"κριτικής σας φαίνονται τα εξής: Τα ΦΡΕΣΚΑ ΜΑΝΙΤΆΡΙΑ είναι σημείο αναφοράς στο εστιατόριο μου όπως και τα χειροποίητα εδέσματα μας-(ζυμωτό ψωμί με προζύμι, ζυμαρικά, γλυκά). Όσον αφορά το αργό service όταν το κατάστημα έχει λίγο κόσμο όπως αναφέρετε.... εδώ η "σκόπιμη και κατευθυνόμενη" κριτική σας είναι ολοφάνερη. Ακόμα και τις πιο δύσκολες ημέρες όσον αφορά το service όπως είναι η 28η Οκτωβρίου,25η Μαρτίου,Μ.Παρασκευη κ.τ.λ, οι πελάτες μας δίνουν συνχαρητηρια για την ταχύτητα και την ποιότητα της εξυπηρέτησης της οποίας επιμελείται αποκλειστικά ο ιδιοκτήτης.

Fish & Pasta Kannas: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Καλαμάτα, Μεσσηνία

Fish & Pasta Kannas: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!