Κάντε κράτηση τώρα και πληρώστε όταν φτάσετε
Expedia.com251 $
Agoda.com260 $
Orbitz.com251 $
Η κριτική έγινε: 5 Οκτωβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Κατά την άφιξη μας στο ξενοδοχείο, μας ενημέρωσαν ότι το checkout πλέον είναι στις 11:00 πμ, καθώς λόγω COVID-19 θα πρέπει να υπάρχει ένα εύλογο χρονικό διάστημα ωσότου γίνει η απολύμανση και καθαριότητα στα δωμάτια. Ακόμη και όταν το ξενοδοχείο δεν έχει πληρότητα ή είναι Κυριακή η επόμενη ημέρα, όπως στην προκειμένη, ο επισκέπτης οφείλει να έχει αφήσει το δωμάτιο του ως εκείνη την ώρα. Το προσωπικό είναι πολύ καλά καταρτισμένο ως προς τα μέτρα υγιεινής και επίσης διακατέχεται από επαγγελματισμό, κάτι που παρατήρησα ιδιαίτερα στο πρωινό. Επειδή λόγω των νέων μέτρων δεν υπάρχει δυνατότητα μπουφέ, οι υπάλληλοι παρότι είχε αρκετό κόσμο κατέβαλαν προσπάθεια να μας εξυπηρετήσουν όλους όσο το δυνατόν πιο γρήγορα. Τα δωμάτια είναι πεντακάθαρα, διαθέτουν όλα τα απαραίτητα είδη προσωπικής υγιεινής, βεράντα και πουπουλένια μαξιλάρια. Έχει αρκετά καλή ηχομόνωση και πολύ καλό κλιματισμό. Θα μπορούσαν όμως να ήταν λίγο περισσότερο ευρύχωρα. Επίσης στο ξενοδοχείο θα βρείτε υπηρεσίες spa και εξωτερική πισίνα για τις πιο ζεστές ημέρες. Η αίθουσα που σερβίρεται το πρωινό είναι αρκετά ευρύχωρη, φωτεινή με θέα τη πισίνα. Η συνολική εικόνα του ξενοδοχείου είναι αρκετά καλή και σίγουρα θα μπορούσα να το επισκεφτώ ξανά ή να το προτείνω σε κάποιον άλλο.

Ημερομηνία διαμονής: Οκτώβριος 2020
76  Ευχαριστούμε, Travel_ExperiencesS
Ο/η Manager Dn Hotels and Resorts , Ιδιοκτήτης του Garden City Resort, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: πριν από 1 εβδομάδα

Καλησπέρα σας, Ευχαριστούμε θερμά για τα καλά σας λόγια. Mας βοηθούν και μας δίνουν κουράγιο ώστε να συνεχίσουμε να δίνουμε εξαιρετικές παροχές υψηλού επιπέδου. Σας ευχαριστούμε που επιλέξατε εμάς για την διαμονή σας στην Καλαμάτα. Ευελπιστούμε να σας ξαναδούμε σε μελλοντική επισκέψη σας στην όμορφη πόλη της Καλαμάτας.

Η κριτική έγινε: 11 Σεπτεμβρίου 2020

Εξαιρετικό, ολοκαίνουργιο και πολύ φιλικό. Πολύ καθαρό και δίπλα στην παραλία. Τηρούν όλα τα μέτρα για κορονοιό. Η πισίνα πεντακάθαρη. Σίγουρα θα ξαναπάω. Ίσως η καλύτερη επιλογή στην περιοχή και για εκδρομή και για δουλειά.

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2020
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι για επαγγελματικούς λόγους
Ευχαριστούμε, Christodoulis

Η κριτική έγινε: 24 Απριλίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Έιχαμε κάνει κράτηση 3/3/20 για τις ημέρες του Πάσχα και λόγω κορονοϊού εννοείται πως έκλεισε το ξενοδοχείο και ακυρώθηκε η κρατήσω και τα χρήματα δεν μας τα επέστρεψαν ποτέ .
Μάλιστα γράψανε απάντηση σε email ότι μας τα επέστεψαν τα χρήματα αλλά ειπαν ψέματα .
Άθλια τακτική και δεν αρμόζει σε ξενοδοχείο της κλάσης που θέλει να πλασάρεται .
Επόμενο βήμα εξώδικο και ξεκινάμε με δικηγόρους ...

Ημερομηνία διαμονής: Απρίλιος 2020
Ευχαριστούμε, thanioan
Η κριτική έγινε: 31 Δεκεμβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφτηκαμε αυτό το ξενοδοχείο στην Καλαμάτα. Το ξενοδοχείο βρίσκεται μπροστά σε έναν πολυσύχναστο δρόμο με μεγάλη κίνηση και θόρυβο όλη την ημέρα. Τα δωμάτια που βλέπουν πάνω στον δρόμο αυτό έχουν πολύ θόρυβο και όχι ιδιαίτερα καλή ηχομόνωση. Επίσης είναι πολύ παγωμένα το χειμώνα χωρίς το κλιματιστικό να κάνει ιδιαίτερη δουλειά. Για 5 αστερο ξενοδοχείο έχω να πω πως απογοητεύτηκα τόσο από την καθαριότητα τα τζάμια ήταν λερωμένα όπως και η πόρτα του δωματίου, το πάπλωμα ήταν πολύ βάρη που μας έπιασε η μέση μας αλλά και το πρωινό είχε μπαγιάτικα λαλάγγια ( τοπικό προιον). Άρα λοιπόν ένα ξενοδοχείο με θόρυβο, όχι καλή καθαριότητα, και με μπαγιάτικα προϊόντα στο πρωινό. Το προσωπικό οφείλω να πω πως ήταν ευγενικό. Δεν θα το ξαναπροτιμισω.

Ημερομηνία διαμονής: Δεκέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, xaratsatsaragou

Καλησπέρα σας,
Λαμβάνουμε πολύ σοβαρά υπόψιν την γνώμη του κάθε επισκέπτη μας και σας διαβεβαιώνουμε ότι θα προσπαθήσουμε να βελτιώσουμε τις παροχές του ξενοδοχείου μας ώστε να η διαμονή σας να είναι ευχάριστη στο εγγύς μέλλον.
Η Διεύθυνση

Η κριτική έγινε: 24 Οκτωβρίου 2019

Έμεινα τρείς βραδιές στο εν λόγω ξενοδοχείο με την σύζυγό μου και μείναμε απόλυτα ικανοποιημένοι από την διαμονή μας εκεί. Η παραλία της Καλαμάτας ( η οποία είναι υπέροχη) είναι εύκολα προσβάσιμη με τα πόδια από το ξενοδοχείο. Το πρωινό είναι αρκετά ικανοποιητικό και οι χώροι του ξενοδοχείου είναι πεντακάθαροι. Βέβαια να σημειωθεί ότι το ξενοδοχείο είναι ολοκαίνουριο. Η πισίνα είναι πάρα πολύ μικρή και νομίζω ότι δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί από ενήλικες. Το μόνο μειονέκτημα που θα μπορούσα να σημειώσω είναι ο θόρυβος στα μπροστινά δωμάτια από τον δρόμο, ο οποίος έχει αρκετή κίνηση.

Συμβουλή για το δωμάτιο: Επιλέξτε δωμάτια που δεν είναι μπροστά στον δρόμο.
Ημερομηνία διαμονής: Οκτώβριος 2019
1  Ευχαριστούμε, Makis1954
Ο/η IliasM203, Διευθυντής του Garden City Resort, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 10 Νοεμβρίου 2019