Tripadvisor
Ορνός
Η κριτική έγινε: 23 Αυγούστου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Ενα φιλοξενο μερος με απλη μυκονιατικη διακοσμηση το οποιο ομως δεν υστερει σε τιποτα οσο αφορα της παροχες και το servis σε σχεση με αλλα ξενοδοχεια.πολυ κοντα στην παραλια του ορνου μπορει καποιος να παει με τα ποδια για μπανιο και να επιστρεψει για ξεκουραση στην ησυχη πισινα του.πολυ καθαρο.επισης σε αποσταση αναπνοης ειναι μια απο τις καλυτερες παραλιες για kite serf.θα ξαναερχομουν σιγουρα.πολυ ευγενικο προσωπικο εχεις την αισθηση οτι εισαι πραγματικα στο σπιτι σου.

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2016
2  Ευχαριστούμε, S-agora_1975
Η κριτική έγινε: 4 Μαΐου 2016

Σε πολύ βολικό location στον Ορνό, δίπλα στην Χώρα της Μυκόνου αλλά μακριά από τον θόρυβο και την κίνηση της Χώρας, προσφέρεται για χαλάρωση και ξεκούραση τις ώρες που θέλει ο καθένας.
Γενικά ταξιδεύω πολύ συχνά και έχω μείνει σε αναρίθμητα ξενοδοχεία και μπορώ να πω ότι το Corfos Hotel είναι ίσως το καθαρότερο ξενοδοχείο στο οποίο έμεινα ποτέ.
Πολύ εξυπηρετικό και φιλικό προσωπικό. Πλήρες πρωινό που θα καλύψει όλα τα γούστα (αν και εκ πρώτης όψεως φαίνεται φτωχό).
Μοναδικό αρνητικό, ένα προβληματάκι που υπάρχει με το parking ειδικά όταν το ξενοδοχείο είναι fully booked.
Πρόταση βελτίωσης: Τα μονά κρεβάτια θα μπορούσαν να είναι λίγο μεγαλύτερα.
Δυστυχώς δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη εάν το ξενοδοχείο είναι value for money καθώς έκλεισα το δωμάτιο από web offer σε εξαιρετικά χαμηλή τιμή και δεν είμαι σίγουρος για τον τιμοκατάλογο στο high season.

Ημερομηνία διαμονής: Μάιος 2016
  • Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι με φίλους
Ευχαριστούμε, ioannisr2014
Η κριτική έγινε: 5 Μαΐου 2014

Μείναμε μόλις ένα βράδυ. Ιδιαίτερα φροντισμένοι εξωτερικοί χώροι, ευγενικό και εξυπηρετικό προσωπικό. Το δωμάτιο ήταν πεντακάθαρο και αρκετά ευρύχωρο. Ήμασταν τυχεροί γιατί δεν φύσαγε, πράγμα σπάνιο για την Μύκονο. Το πρωί αργήσαμε να ξυπνήσουμε και παρότι είχε τελειώσει η ώρα του πρωϊνού, μας πρόσφεραν καφέ, κέηκ, σπιτική μαρμελάδα και άλλα καλούδια. Συστήνεται ανεπιφύλακτα για όσους θέλουν ένα ήσυχο και όμορφο ξενοδοχείο, δύο χιλιόμετρα από την Χώρα.

Ημερομηνία διαμονής: Μάιος 2014
  • Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι με φίλους
3  Ευχαριστούμε, AthensIoannis
Η κριτική έγινε: 13 Ιουνίου 2013

Περάσαμε την 5η επέτειο μας στο νησί και από την στιγμή που πατήσαμε το πόδι μας στο ξενοδοχείο Corfos πραγματικά ξεκίνησε η απόλαυση! Οι παροχές του ξενοδοχείου, λαβαίνοντας υπόψη την κατηγορία του, ήταν πολύ καλές (αν και έχουμε μια μικρή ένσταση για το γεγονός ότι δεν υπήρχε ντουζιέρα δίπλα στην πισίνα) και το σέρβις κάτι παραπάνω από άψογο. Για ότι χρειαστήκαμε, η ρεσεψιόν ήταν πάντα πρόθυμη να μας εξυπηρετήσει φιλικά, κι αυτό μας έκανε ιδιαίτερη εντύπωση. Θα θέλαμε να ξαναεπισκεφτούμε το νησί στο μέλλον και σίγουρα θα επιλέγαμε το Corfos για την διαμονή μας.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2013
Ευχαριστούμε, Fotis T
Η κριτική έγινε: 19 Ιουλίου 2012

Το ξενοδοχείο είναι υπέροχο, η τοποθεσία είναι λίγο χάλια διότι είναι λίγο μακριά απο χώρα και αναγκαστικά πρέπει να πάρεις ταξί η λεωφορείο... Τα δωμάτια πολυ καθαρά και το σέρβις υπέροχο ειδικά ο Παναγιωτης που είναι πολυ ευγενικός και πολυ καλός σε αυτο που έκανε! Ευχαριστούμε πολυ ελπίζουμε να ξανά επισκεφθούμε ξανά το ξενοδοχείο

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2012
2  Ευχαριστούμε, athensladova