Η κριτική έγινε: 9 Αυγούστου 2020

Μείναμε δύο εβδομάδες. Στα θετικά η θέση του, στην άκρη της παραλίας του Μαυροβουνίου στη Φοινικούντα, όπου είναι και το καλύτερο σημείο. Επίσης η άμεση ανταπόκριση στο αίτημα μας για τοποθέτηση λιόπανου, αφού μας δόθηκε μια από τις πιο ηλιόλουστες θέσεις. Πολύ καλό φαγητό στο εστιατόριο, πολύ καλές τιμές.
Όμως: ελλιπέστατη η καθαριότητα στις τουαλέτες. Παλιές τουαλέτες, παλιά ντους, βρώμικα σε διάφορα σημεία. Δύο διαφορετικές ημέρες χωρίς αντισηπτικό στην τουαλέτα, άλλη ημέρα χωρίς σαπούνι. Στην εποχή του κοροναιού, άλλα περιμένεις από ένα κάμπινγκ που φημίζεται για τις υπηρεσίες του.
Δεν θα ξαναπάμε. Στην ίδια παραλία διαπιστώσαμε ότι υπάρχουν καλύτερες επιλογές σε κάμπινγκ.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2020
Ευχαριστούμε, Despina T
Η κριτική έγινε: 6 Σεπτεμβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Πρώτη φορά σε κάμπινγκ και πραγματικά,ήταν πολύ όμορφα. Ήσυχα,μέσα στα δέντρα,η παραλία στα δύο λεπτά κυριολεκτικά, με τα πόδια. Καθαρή θάλασσα και άφηνες τα πράγματα σου για την επόμενη ημέρα και δεν στα πείραζε κανείς. Τρεις μέρες ήμασταν με το μαγιό.
Οι τιμές στην καφετέρια και στην ταβέρνα φυσιολογικές και όλοι ευγενέστατοι και φιλοζωοι ( που για εμάς,το πως φέρονται στα ζώα, γενικά,μας δείχνει ποιότητα χαρακτήρα).
Όλα καθαρά,όλα πολυ καλά. Χαλαρωσαμε.
Το μόνο θέμα που είχαμε και μας δυσκόλεψε αρκετά,είναι το ίντερνετ γιατί πολλές φορές,δεν είχαμε καθόλου πρόσβαση.
Κατά τα άλλα, σίγουρα,θα το επισκεπτόμαστε από εδώ και πέρα,κάθε χρόνο και του χρόνου και με τα σκυλάκια μας.

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, lia88888
Η κριτική έγινε: 3 Αυγούστου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ μικρό για να μας χωρέσει όλους. Η θέση που μας έδωσαν ήταν μικρή με ένα δέντρο στη μέση, με ελλειπή σκιά. Τα μυρμήγκια έκαναν παρέλαση. Μερικές θέσεις του δεν είναι καλές. Το φαγητό στο εστιατόριο καλό. Το κάμπινγκ σε γενικές γραμμές είναι πολύ οργανωμένο με καθαρές τουαλέτες, ντουζ και κουζίνα. Ιδανικό μόνο για οικογένειες. (αφού γίνεται χαμός από αυτές)

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2019
Ευχαριστούμε, mark1laz
Η κριτική έγινε: 29 Ιουνίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Συνήθως δε γράφω αρνητικές κριτικές αν δεν υπάρχει πραγματικά σοβαρός λογος.
Είχαμε ξαναεπισκεφτεί το συγκεκριμένο camping πριν 2 χρόνια και είχαμε περάσει υπέροχα. Πραγματικά, η φετινή μας επιλογή δεν είχε δυστυχώς καμιά σχέση με τότε.
Από πού να ξεκινήσω; Από την ποιότητα στο εστιατόριο; Καταρχάς, δεν ήταν ίδια. Δεύτερον, με είχαν διαβεβαιώσει ότι καθημερινά υπάρχει και vegetarian φαγητό. Εννοούσαν μπριάμ. Μόνο. Κάθε μέρα. Από την άλλη μεριά, το προσωπικό του camping ήταν λίγο και... δυσεύρετο! Ειδικά τις μεσημεριανές ώρες, που ήθελες σαν άνθρωπος να πιεις έναν καφέ στην καφετέρια. Και αναρωτιέμαι... Γιατί έχουν ανοιχτή την καφετέρια αν δεν υπάρχει κάποιος άνθρωπος να παραγγείλεις έναν καφέ; Όσο για τα δωμάτια, η καθαρίστρια έμπαινε κάθε δύο μέρες, χωρίς μάλιστα να αλλάξει σεντόνια. Στις 5 μέρες, σεντόνια δεν αλλάχτηκαν ποτέ! Συγχαρητήρια!!!
Το πιο σημαντικό για μένα όμως, ήταν το θέμα του internet. Όταν είχα κλείσει το δωμάτιο (τον Απρίλιο), είχα ρωτήσει αν υπάρχει internet, επειδή το χρειαζόμουνα για τη δουλειά μου και με είχαν διαβεβαιώσει τηλεφωνικώς ότι υπήρχε κανονικά WiFi για σύνδεση στο internet. Φτάνοντας εκεί, δεν μπορούσαμε ούτε καν να συνδεθούμε στα κινητά μας. Έκανα τα παράπονα μου στη ρεσεψιόν και το μόνο που κατάφερα να πάρω ήταν μια αναρώτηση της, "Κι εγώ αυτό σκεφτομαι. Τι θα κάνουμε τον Ιούλιο και τον Αύγουστο, που το camping θα είναι γεμάτο κόσμο;"
Τέλος, είχαμε κλείσει για 7 μέρες και ζητήσαμε να φύγουμε στις 5. Μας υποχρέωσαν να πληρώσουμε το 50% των 2 επόμενων ημερών.
Πραγματικά, ντροπή!

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2019
1  Ευχαριστούμε, panagiotisk703
Ο/η camping f, Διευθυντής του Φοίνικες - Κάμπινγκ & Δωμάτια, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 3 Ιουλίου 2019

Καλησπέρα σας.
Ευχαριστούμε για την κριτική σας και λυπούμαστε για τη δυσάρεστη διαμονή που είχατε στο χώρο μας.
Την περίοδο του Ιουνίου το κάμπινγκ δεν είναι ακόμα πλήρως στελεχωμένο, εξού και η έλλειψη προσωπικού που παρατηρήσατε τις μέρες εκείνες.
Όσον αφορά τον καθαρισμό των δωματίων, η μη αλλαγή σεντονιών/πετσετών οφειλόταν σε λάθος συνεννόηση με τις καθαρίστριες. Σε όλα μας τα δωμάτια γίνεται αλλαγή κλινοσκεπασμάτων ανά τρεις νύχτες.
Σχετικά με την ποιότητα του internet στο χώρο μας, δυστυχώς την περίοδο που μας επισκεφτήκατε αντιμετωπίζαμε σοβαρό πρόβλημα σύνδεσης στο διαδίκτυο, το οποίο και λύθηκε τις επόμενες μέρες με τη βοήθεια τεχνικού. Σε κάθε περίπτωση δεν μπορούμε να εγγυηθούμε για την ποιότητα του σήματος καθώς ο τηλεπικοινωνιακός πάροχος προσφέρει στην περιοχή -προς το παρόν- χαμηλής ταχύτητας συνδέσεις.
Και πάλι λυπούμαστε για την άσχημη εμπειρία που είχατε κατά τη διάρκεια των διακοπών σας.

Με φιλικούς χαιρετισμούς

Η κριτική έγινε: 13 Σεπτεμβρίου 2018

Δίπλα σε μια υπέροχη παραλία, πολλές οικογένειες (τα παιδιά βρίσκουν αμέσως παρέα), καλό φαγητό σε λογικές τιμές. Άψογοι στην καθαριότητα. Σκιά παντού (μείναμε με μεγάλη σκηνή στη θέση Α4). Ίσως λίγα τα ντους, αλλά τέλος Αυγούστου δεν είχαμε μεγάλο θέμα. Πολύ εξυπηρετικό το προσωπικό.

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2018
Ευχαριστούμε, vallout