Tripadvisor

“Κύριος και κυρία”
Κριτική για: 718 Uptown Dine and Wine

718 Uptown Dine and Wine
Η κριτική γράφτηκε πριν από 3 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Άριστο παρά πολύ καθαρό παρά πολύ καλή εξυπηρέτηση σε πολύ καλή τοποθεσία ευχάριστο περιβάλλον με παρά πολύ καλή θέα και οι ιδιοκτήτες παρά πολύ ευγενικοί και πρόσχαροι και το φαγητό πολύ νόστιμο

Ευχαριστούμε, VASILIA841958
Ο/η nicosc718, Public Relations Manager του 718 Uptown Dine and Wine, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: πριν από 2 εβδομάδες

Σας ευχαριστούμε VASILIA84 1958 για την επίσκεψη σας στο 718, και για τον χρόνο που θυσιάσατε για να μοιραστείτε την εμπειρία σας. Είναι μεγάλη η χαρά μας που φανήκαμε αντάξιοι στις προσδοκίες σας.

Ήμασταν μόνοι μας! Σε ένα εξαιρετικό σαλόνι, ευρύχωρο, φωτεινό, όπως ακριβώς το φαντάζεται κάποιος που λατρεύει τη διαδικασία ενός γεύματος. Για κάποιο λόγο δεν υπήρχε ψυχή στο μαγαζί, Πέμπτη βράδυ. Prive εξυπηρέτηση, με ευγενείς αλλά και ενημερωμένους σερβιτόρους γιατί τους βάλαμε δύσκολα, αν και δεν μπορούμε να κρίνουμε σωστά, λόγω του ότι είχαν "πέσει" επάνω μας. Τίμια αλλά υπερτιμημένη κάρτα, τόσο στο φαγητό όσο και στην πλούσια Wine List. Οι αφροί μελιτζάνας και η σάλτσα κρασιού (κάτι σαν μαδέρα), ήταν πάνω από 3 - 4 μέρες στο ψυγείο και το καταλάβαινες εύκολα. Τα κρέατα με άριστα το 5 παίρνουν 3, στο ψήσιμο αλλά όχι στις κοπές, ειδικά του Fillet Mignon. Θα ξαναπάμε για να τους κρίνουμε καλύτερα.

Ευχαριστούμε, dimitris363

Αγαπητέ μας κύριε dimitris363, καταρχάς σας ευχαριστούμε που επισκεφθήκατε το εστιατόριο μας. Δυσκολεύομαι να προσεγγίσω την κριτική σας γιατί δεν μου είναι ξεκάθαρα κάποια πράγματα, π.χ. Το γεγονός ότι κάποιος σερβιτόρος είναι κατά ομολογία σας και ευγενείς και ενημερωμένος, πως μπορεί να αναιρεθεί από το είχαν «πέσει» επάνω μας; Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω, και με απόλυτο σεβασμό προς το πρόσωπο σας, από που προκύπτει το αφρός μελιτζάνας; και το ήταν πάνω από 3-4 μέρες στο ψυγείο; Επίσης το θα ξαναπάμε για να τους κρίνουμε καλύτερα, αφήνει κάποια ερωτηματικά. Αυτό είναι το ζητούμενο;

Πολύ ωραίος χώρος και καταπληκτικό φαγητό. Ότι δοκιμάσαμε ήταν πεντανόστιμο. Το συστήνω ανεπιφύλακτα για κρέας (μην παραλείψετε να δοκιμάσετε την πανσέτα!) Τιμές ανάλογες των παροχών και της εξυπηρέτησης.

Ευχαριστούμε, Gchri
Η κριτική γράφτηκε 9 Ιανουαρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε πρώτη φορά στο μαγαζί και μείναμε απόλυτα ευχαριστημένοι. Ωραίος χώρος, ζεστός, με θεα, πολύ καλή εξυπηρέτηση από τους σερβιτόρους. Ότι φάγαμε γευστικά ήταν εξαιρετικό, από το rib eye, το burger, τα μανιτάρια και τις βελουτέ σούπες κολοκύθας. Οι χρόνοι και της κουζίνας στην ώρα τους και με σωστη σειρά. Τιμές ανάλογες της ποιότητας και της εμπειρίας. Το μονο αρνητικό η μη ύπαρξη εύκολου παρκαρίσματος. Θα ξαναπάμε παντως να δοκιμάσουμε και άλλα πιάτα τους. Μπράβο !!!

Ευχαριστούμε, Ioannis_Koutsis

Σας ευχαριστούμε Ioannis_Koutsis για τα καλά σας λόγια. Να ξέρετε ότι η ομάδα του 718 καταβάλει κάθε δυνατή προσπάθεια να παρέχει υψηλά standard και στην εξυπηρέτηση και στην ποιότητα φαγητού. Αναγνωρίζουμε το πρόβλημα που υπάρχει κάποιες φορές στο παρκάρισμα, και προσπαθούμε να βρούμε μια λύση. Και πάλι ευχαριστούμε.

Η κριτική γράφτηκε 8 Ιανουαρίου 2020

Επισκεπτόμενοι τη Θεσσαλονίκη για τις γιορτές, επιλέξαμε το 718 για την παραμονή των Χριστουγέννων...Πραγματικά θα τη θυμόμαστε αυτή την βραδιά..Το φαγητό ήταν Ε Ξ Α Ι Ρ Ε Τ Ι Κ Ο!! Γευτήκαμε ίσως το πιο καλοφτιαγμένο tartar που έχουμε φάει ποτέ τόσο εντός όσο και εκτός Ελλάδας. Τα κρέατα ήταν άψογα ψημένα και ακριβώς όπως τα είχαμε ζητήσει..Οι σαλάτες και οι συνοδευτικές σως ασυναγώνιστες..Μπήκα στον πειρασμό να ζητήσω τη συνταγή από το σεφ τον οποίο συγχαρήκαμε από καρδιάς. Το προσωπικό πολύ ευγενικό και φιλόξενο με ωραίες προτάσεις. Ο χώρος έχει εκλεπτυσμένη αισθητική και προσφέρει εξαιρετική θέα. Την παραμονή των Χριστουγέννων δειπνήσαμε υπό τους ήχους μιας εξαιρετικής μπάντας . Η ωραιότερη έκπληξη ήταν οι ιδιοκτήτες τους οποίους είχαμε την τύχη να γνωρίσουμε. Ένα αληθινά χαμογελαστό ζευγάρι που μας έκανε να νοιώσουμε σαν το σπίτι μας. Τελειώσαμε την υπέροχη βραδιά μας στην επίσης καλαίσθητη μπάρα του εστιατορίου. Το 718 είναι είναι ένα εστιατόριο που πρέπει οπωσδήποτε να επισκεφτεί όποιος αναζητά το fine dinning.

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, Villy D D
Ο/η nicosc718, Guest Relations Manager του 718 Uptown Dine and Wine, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: πριν από 2 εβδομάδες

Σας ευχαριστούμε παρά πολύ Villy D D, είναι πολύ μεγάλη η χαρά μας που είχαμε την τιμή να σας φιλοξενήσουμε στο εστιατόριο μας. Τα κολακευτικά σας λόγια θα μας συντροφεύουν κάθε μέρα.

718 Uptown Dine and Wine: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Θεσσαλονίκη, Περιοχή Θεσσαλονίκης

Θεσσαλονίκη, Περιοχή Θεσσαλονίκης

718 Uptown Dine and Wine: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!