Η κριτική γράφτηκε 2 Αυγούστου 2017

Έχω έρθει στο Maritina αρκετές φορές στο παρελθόν.Αυτή τη φορά βρέθηκα για επαγγελματικούς λόγους.Το δωμάτιο που έμεινα ήταν από τα ανακαινισμένα του ξενοδοχείου,ο Κλιματισμός λειτουργούσε άψογα και ο χώρος της ταράτσας με την πισίνα μας ικανοποίησε πάρα πολύ.Σίγουρα έχουν γίνει αρκετά βήματα βελτίωσης των χώρων και ελπίζω να προχωρήσουν και στους υπόλοιπους . Το ενοχλητικό ήταν ο θόρυβος από το διάδρομο που είναι έντονος,άλλα κατά τα άλλα ήταν μια ευχάριστη διαμονή.

Συμβουλή: επιλέξτε ένα δωμάτιο από τα ανακαινισμένα,καθώς δεν είναι όλα!
  • Διαμονή: Ιούλιος 2017, ταξίδι για επαγγελματικούς σκοπούς
Ευχαριστούμε, Stella821
Ο/η Maritina I, Υπεύθυνος Σχέσεων με Πελάτες του Maritina Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 26 Αυγούστου 2017

Ευχαριστούμε για τα σχόλιά σας και για την προτίμησή σας. Είμαστε στην ευχάριστη θέση να διαβάσετε ότι σας άρεσαν τα δωμάτια αλλά και ο νέος μας χώρος μας "Πλειάδες" , σας ευχαριστούμε.
Λυπούμαστε βαθιά για τον θόρυβο.
Όσον αφορά αυτό, βεβαιωθείτε ότι όλες οι παρατηρήσεις λαμβάνονται σοβαρά υπόψη για τη βελτίωση της ποιότητας των υπηρεσιών και των εγκαταστάσεων που προσφέρουμε

Η κριτική γράφτηκε 25 Ιουλίου 2017

Πολύ φιλόξενο προσωπικο ,πλουσιο πρωινο , καθαριότητα χωρων ,πολύ ωραία πισινα στο ROOF GARDEN , ευκολία στις μετακινήσεις λογω κεντρου πολης , παρκινγκ σχετικά κοντινή απόσταση ,λειτουργια ολο τον χρονο με τις ιδιες προδιαγραφές κατάλληλο για επαγγελματικά ταξίδια .

Διαμονή: Απρίλιος 2017
Ευχαριστούμε, george1411
Ο/η Maritina I, Υπεύθυνος Σχέσεων με Πελάτες του Maritina Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 27 Ιουλίου 2017

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε θερμά που αφιερώσατε χρόνο για να μοιραστείτε την πρόσφατη εμπειρία σας στο ξενοδοχείο Maritina hotel.
Είμαστε ιδιαίτερα χαρούμενοι που είχαμε την τιμή να σας φιλοξενήσουμε στο ξενοδοχείο μας
είμαστε ιδιαίτερα χαρούμενοι που εκτιμήσατε τις εγκαταστάσεις μας.

Η κριτική γράφτηκε 22 Ιουλίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Έχω μήνει χωρίς υπερβολές σε εκατοντάδες ξενοδοχεία λόγο της δουλειάς μου σε ξενοδοχείο με χάλια πρωινό με κατσαρίδες στους διαδρόμους με πολύ ακριβές τιμές αλλά σε ξενοδοχείο που διατείνεται ότι έχει πισίνα και δεν έχει ούτε νερό για να κάνεις μπάνιο ούτε καν στην τουαλέτα και ταυτόχρονα δεν δουλεύει κατά τύχη και το αιρκοντισιον είναι αλήθεια ότι δεν μου έχει τύχει. Και όταν ρώτησα πώς θα κάνω μπάνιο ή απάντηση ήταν μια εξάδα εμφιαλωμένα νερά που τά προσφέρει το ξενοδοχείο δωρεάν.

Διαμονή: Ιούλιος 2017, ταξίδι για επαγγελματικούς σκοπούς
Ευχαριστούμε, Kostas M

Αγαπητέ πελάτη

Σας ευχαριστώ για την κριτική. Χαρακτηρίσατε το ξενοδοχείο μας ως "αισχρό", λυπούμαστε βαθιά για αυτό.
Θα ήθελα να σας τονίζω ότι την ημέρα που ήρθατε δυστυχώς το νησί της Κω υπέστη το μεγαλύτερο σεισμό που έχει γίνει ποτέ... το ξενοδοχείο δεν υπέστη καμία ζημία παρά μόνο δεν υπήρχε νερό και αυτό όχι από δική μας βλάβη αλλά από το κεντρικό δίκτυο ύδρευσης.
Όπως σας τόνισα και κατά την άφιξη σας ολόκληρη η πόλη της Κω δεν είχε νερό για 3 ήμερες.
Και όσο αφορά το θέμα της πισίνας, για λόγους ασφαλείας (για την δική σας ασφάλεια) η πισίνα έμεινε εκτός λειτουργιάς για λίγες μόνο ημέρες.
Για το κλιματιστικό σας ενημέρωσα και στην άφιξή σας ότι δεν λειτούργει εάν δεν είναι κλειστά τα παράθυρα...
Θα ήταν χαρά αλλά και τιμή μας να σας υποδεχθούμε για μια ακόμη φορά στο Maritina Hotel όπως και στην ολοκαίνουριο roof garden.

Η κριτική γράφτηκε 16 Ιουλίου 2017

Στο κεντρο της Κω , μεγαλο προβλημα αν θελεις να παρκαρεις κοντα στο ξενοδοχειο, υπαρχει κοινοτικο παρκινκ στα 500 μετρα περιπου αλλα αν εχεις βαλιτσες και αρκετα πραγματα ειναι λιγο προβλημα, το ξενοδοχειο ειναι σε βολικο σημειο αν θες να κινηθεις στο κεντρο , ανετο δωματιο χωρις πολυτελειες και αρκετα παλαιομενα επιπλα , το δυσκολο για εμενα ήταν για μια ακομα φορα οτι δεν υπηρχε υποστρωμα ....βασικοι κανονες υγειηνης θεωρω σε πολυσυχναστα ξενοδοχεια οπως αυτο, απο εξυπερετηση ηταν ολα ενταξει , και αν και στο κεντρο και γεματο δεν ακουγοταν φασαρια ουτε απο δωματια ουτε απο δρομο, για την τιμη του εν μεσο τουριστικης σεζον ηταν ενταξει.

Διαμονή: Ιούλιος 2017
Ευχαριστούμε, katestavr

Αγαπητέ επισκέπτη,
Ευχαριστούμε για τα σχόλιά σας, να είστε βέβαιοι πως όλα τα σχόλια λαμβάνονται σοβαρά υπόψη προκειμένου να βελτιώσουμε την ποιότητα των υπηρεσιών & εγκαταστάσεων που προσφέρουμε.
Για άλλη μια φορά, σας ευχαριστώ για όλα τα σχόλιά σας.

Η κριτική γράφτηκε 15 Ιουλίου 2017

κοντά στο κέντρο της πόλης, στην παραλιακή λεωφόρο με τα εστιατόρια και τα μπαρ αλλά και στο σταθμό υπεραστικών λεωφορείων της Κω. Πολύ βολική τοποθεσία για όποιον δεν χρησιμοποιεί αυτοκίνητο ή μηχανή.
Πρωινό πλούσιο και φρέσκα υλικά! Μπορεί κανείς να ξεκινήσει τη μέρα του τρώγοντας είτε ένα κλασικό σάντουιτς είτε ντόπια μαρμελάδα Μυρτίλο είτε ακόμα ποικιλία φρούτων και χειροποίητη σπανακόπιτα.
Το δωμάτιο ήταν καθαρό και σχετικά άνετο, δεδομένου ότι μιλάμε για ξενοδοχείο πόλης. Αυτό το οποίο μου άρεσε στο μπάνιο του δωματίου ήταν η ντουζιέρα κατασκευασμένη από το ίδιο λευκό υλικό του νιπτήρα και της λεκάνης της τουαλέτας και από γυάλινα συρόμενα πορτάκια. Ειδικά τα γυάλινα πορτάκια είναι πολύ καλύτερα από την αηδιαστική πλαστική κουρτίνα! Κρεβάτια άνετα. Το μπαλκονάκι επαρκές, θα έλεγα, για να απλώνουμε τις πετσέτες και τα μαγιό. Οι τιμές στο mini bar του δωματίου προσιτές.
πολύ εξυπηρετικό προσωπικό! Ολοι από τις κοπέλες στην υποδοχή και στο πρωινό μέχρι ακόμα και τον τεχνικό που ήρθε την πρώτη μέρα στο δωμάτιο μας να διορθώσει κάτι στο μπάνιο ήταν πάντα δίπλα μας.
Αν επισκεπτόμουν ξανά το νησί ίσως ξανά έμενα στο ξενοδοχείο αυτό!

• Διαμονή: Ιούλιος 2017, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, Stavroula K
Μετάφραση Google

Thank you for choosing to spend your holidays with us at Hotel Maritina and to spend time sharing your experiences.
We are delighted to read that your stay was so good, 'excellent service' thank you for your kind words, we are very proud of our wonderful team.
Our best wishes to all of us at Maritina Hotel.