“Κατώτερο των προσδοκιών ”
Κριτική για: Diamantis

Diamantis
Η κριτική γράφτηκε 11 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ακούγοντας καλές κριτικές είπαμε να πάμε να δοκιμάσουμε.. Κλασική ψαροταβέρνα περασμένης δεκαετίας.
Μειωμένο προσωπικό που προσπαθούσε να καλύψει τις ανάγκες του μαγαζιού τρέχοντας.. Πραγματικά αν και σε ιδιαλιακό σημείο πάνω στο κύμα, η εικόνα τραπεζιών που έμεναν αμάζευτα με αποφάγια και σερβιτορους να τρέχουν δεν συντελεί σε κάτι τέτοιο.
Τα φαγητά όχι τίποτα περισσότερο από τα συνηθισμένα. Κατεψυγμένα καλαμάρια και μέτριες σαρδέλες.. Πατάτες φρέσκιες αλλά σαν αγγουράκια αψητες. Η εικόνα πηγαίνοντας τουαλέτα με στιβασμενα πιάτα με αποφάγια πάνω σε ένα πάγκο, όταν γύρω κυκλοφορούν αδέσποτες γάτες δεν προϊδεάζει για καθαριότητα.
Επίσης δεν υπάρχει και η δυνατότητα πρόσβασης σε αυτές για άτομα με κινητικά προβλήματα.
Σαν κερασάκι στην τούρτα η κλασική αποφυγή να κοπεί απόδειξη.

Ευχαριστούμε, e_tavros

Η κριτική γράφτηκε 11 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Χαλκιδική των 80's κοντεύοντας το 2020.. πιάτα ξεπερασμένα.. κανένα μενού.. καμία φαντασία.. γκαρσόνια ιδρωμένα που προσπαθούν να καλύψουν τα κενά.. αγχωτική ατμόσφαιρα κυνηγώντας την παραγγελία και την μηδενική εξυπηρέτηση..
Κρίμα στο όνομα.. βάλτε νέα στάνταρ.. σεβαστείτε.. και εξυπηρετήστε γιατί η κάθε έξοδος του Έλληνα πλέον είναι πολυτέλεια.

1  Ευχαριστούμε, georkats
Η κριτική γράφτηκε 5 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Φάγαμε ένα βράδυ Τρίτης, παραμονή 15Αυγουστου, κι ενώ φτάσαμε σε προχωρημένη ώρα, μας υποδέχτηκαν με χαμόγελο. Καθίσαμε σε τραπέζι με θέα την θάλασσα και αμέσως ήρθε ένας πολύ ευγενικός κύριος, ίσως από τους ιδιοκτήτες, όπου μας εξήγησε το μενού και προφορικά ενώ μας είχαν δώσει και τους καταλόγους. Μας έκανε ιδιαίτερη εντύπωση ότι μας ανέφερε ποια είδη ήταν κατεψυγμένα και ποια φρέσκα ενώ ΔΕΝ βάφτισε το θράψαλο καλαμάρι ώστε να γνωρίζουμε τι θα φάμε. Το οποίο τελικά και παραγγείλαμε ψητό και ήταν πολύ καλό. Επιπλέον, μας ανέλυσε τι λάδι χρησιμοποιείται και πού καθώς και για τις πατάτες που κόβονται στο χέρι ή τις δικές τους σαλάτες. Παραγγείλαμε μουσμούλι το οποίο ήταν φρεσκότατο και σκουμπρί φρέσκο, το οποίο αν και μας το άργησαν λίγο, καθόλου δεν μας πείραξε αφού μας αποζημίωσε η γεύση του και συνόδευσε τέλεια το δεύτερο ουζάκι. Από σαλάτες μας έφτιαξαν μια μίξη βλήτα, παντζάρια και κρίταμο πολύ γευστικά ενώ και το μυδοπιλαφο ήταν πολύ νόστιμο με τα διάφορα μυρωδικά του κι ελαφρύ στην γεύση. Το service εξαιρετικό καθ'όλη την διάρκεια του γεύματος με τους σερβιτόρους πρόθυμους κι εξυπηρετικούς με ευγένεια. Οι τιμές αναμενόμενες για Χαλκιδική, όχι κάτι απαγορευτικό και σίγουρα η ποιότητα ήταν αντίστοιχη. Σίγουρα θα ξαναέρθουμε και το προτείνω ανεπιφύλακτα σε κάθε καλοφαγά.

1  Ευχαριστούμε, 471nerinap
Η κριτική γράφτηκε 22 Ιανουαρίου 2018

Για πολλά πολλά χρόνια ο Διαμαντής προσφέρει εξαιρετικά πιάτα με φρέσκα ψάρια αλλά και ελληνική κουζίνα. Μπροστά στη θάλασσα την πανέμορφη της αγαπημένης μας Σίβηρης.

Ευχαριστούμε, Konstantinidou
Η κριτική γράφτηκε 20 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πρόκειται για ένα εξαιρετικό εστιατόριο στην Σιβηρη της Χαλκιδικής
Η θέση του εξαιρετική
Ειδίκευση στο ψάρι και τα θαλασσινά
Κλασική ελληνική ψαροταβέρνα
Τα ψάρια του ολόφρεσκα
Το σέρβις εξαιρετικό
Τα φαγητά του πάντα νόστιμα
Πολύ καλή επιλογή από ντόπια ΚΡΑΣΙΑ
Οι τιμές του πολύ καλές
Ο ιδιοκτήτης Οδυσσέας πάντα πρόθυμος και φιλικός
Αγαπάει αυτό που κάνει Το κάνει με πολύ μεράκι

Ανεπιφύλακτα σας την προτείνω

1  Ευχαριστούμε, KOSTANTINOS P

Diamantis: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ποσείδι, Κασσάνδρα

Diamantis: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!