Η κριτική έγινε: 1 Ιουλίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Μικρή οικογενειακή μονάδα, η οποία δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από τα μεγάλα συγκροτήματα. Φιλοξενηθήκαμε στο ξενοδοχείο ένα τριήμερο με τα δυο παιδιά μας. Το Κάπα resort καταδεικνύει τη διαφορά μεταξύ «διαμονής» και «φιλοξενίας».
Παιδιά και ενήλικες απολαύσαμε την υπέροχη θέα στο Τορωναίο κόλπο από την ιδιωτική πισίνα του δωματίου!
Τα παιδιά παίξανε χωρίς επίβλεψη στην παιδική χαρά αφού το περιβάλλον εμπνέει την εμπιστοσύνη και την ασφάλεια της παλιάς μας γειτονιάς η οποία ήταν πάντα γεμάτη παιδικά χαμόγελα.
Εκείνο όμως που πραγματικά κάνει τη διαφορά είναι η ποιότητα, η ευγένεια και ο επαγγελματισμός του προσωπικού. Συγχαρητήρια σε όλους για την ποιότητα των υπηρεσιών που προσφέρετε!

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2018
Ευχαριστούμε, 818apostolosf
Ο/η Elina S, Υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων του Kappa Resort, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 19 Οκτωβρίου 2018

Αγαπητέ κ.Απόστολε

Ευχαριστούμε για τα πολύ καλα σας λόγια για το ξενοδοχείο μας.
Τα παιδιά είναι πολύ σημαντικό κεφάλαιο για όλους εμάς εδώ στο Kappa Resort
Ημαστε πολύ χαρούμενοι διαβάζοντας οτι περάσατε τέλεια

Χαιρετισμούς στην οικογένεια σας

Θα χαρούμε να σας φιλοξενήσουμε και πάλι στο μέλλον

Ελίνα Σαφαρίδου
Υπεύθυνη Δημοσίων Σχέσεων

Η κριτική έγινε: 6 Σεπτεμβρίου 2017

Κινούμενοι τουριστικά στο πρώτο πόδι, αποφασίσαμε οικογενειακά να επισκεφτούμε το συγκρότημα για καφέ.
Απογευματάκι στο μπαράκι και κάτω από τον ίσκιο της ελιάς, εντυπωσιαστήκαμε από την θέα και την απόλυτη ηρεμία.
Από το προσωπικό ενημερωθήκαμε ότι υπάρχει βραδιά μπάρμπεκιου, και μας πρότειναν να συμμετάσχουμε.
Πραγματικά το βράδυ, ικανοποιημένοι από, τις ιδιαίτερες γεύσεις της κουζίνας, το ρομαντικό περιβάλλον υπό το φως κεριών, τον επαγγελματισμό και την άψογη εξυπηρέτηση του προσωπικού, υποσχεθήκαμε στους εαυτούς μας να το επαναλάβουμε σύντομα.

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2017
Ευχαριστούμε, NikosV498
Ο/η Elina S, Director of Sales του Kappa Resort, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 28 Νοεμβρίου 2017

Αξιότιμε Πελάτη,

Σας ευχαριστούμε που επισκεφθήκατε το Kappa Restaurant και που αφιερώσατε το χρόνο σας για να γράψετε αυτήν την κριτική.

Εκτιμούμε ιδιαίτερα την άποψη σας για τις γεύσεις του εστιατορίου καθώς και για τον επαγγελματισμό του προσωπικού μας.

Σας περιμένουμε να εξερευνήσετε όλο τον χώρο του Resort και να απολαύσετε εξίσου τις ανέσεις των βιλών και σουιτών μας που στην πλειοψηφία τους έχουν ιδιωτικές πισίνες προσφέροντας μοναδική εμπειρία.

Θα χαρούμε πολύ να σας ξαναδούμε στο Kappa Restaurant και Kappa Resort!

Με Εκτίμηση,
Σαφαρίδου Ελίνα
Υπεύθυνη Πωλήσεων

Η κριτική έγινε: 14 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Κλείσαμε μια 3bedroom suite. Ήμασταν 2 οικογένειες με δυο μικρά παιδιά (3 και 1 χρόνων) η καθεμία.
Το ενα από τα τρία δωματια όπου κοιμόντουσαν τα παιδιά μας είχε μια έντονη μυρωδιά αρωματικού. Στη Τρίτη μερα διαπιστώσαμε οτι κάλυπτε τη μυρωδιά της μούχλας και της υγρασίας που είχε μεσα το δωμάτιο. Επίσης πίσω ακριβώς από το παράθυρο του ίδιου δωματίου βρισκόταν ο βόθρος όπου όταν τον καθάρισαν πνιγήκαμε από την δυσοσμία. Αφού κάναμε παράπονα την επόμενη μερα μας μεταφέρανε σε αλλο δωμάτιο.
Η σουίτα ήταν όμορφα διακοσμημένη αλλα πολυ κακοδιατηρημένη (σπασμένα τραπεζάκια, φωτιστικά).
Η καθαριότητα είχε τεράστιο πρόβλημα. Μετακινήσαμε το κρεβάτι να το κολλήσουμε στο τοίχο για να μην πέσουν τα παιδιά και βρήκαμε από κατω 3 διαφορετικά είδη αραχνών. Επίσης λόγω της ηλικίας το παιδιών και το γεγονός οτι το μεσημέρι κοιμούνται ζητήσαμε να καθαρίζεται η σουίτα 10-14 το πρωί. Από τις 7 μερες που είμασταν εκει τις τρεις δεν ήρθαν να την καθαρίσουν.
Όταν ζήτησα καθαρές πετσέτες σώματος μου φέρανε πολλές προσώπου και μου είπα οτι δεν έχουν αρκετές σώματος.
Σε γενικές γραμμές ήταν απογοητευτικό ξενοδοχείο, έχει πολυ κακές υπηρεσίες και δεν ήταν καθαρό, πράγματα ανεπίτρεπτα για ενα τόσο ακριβό κατάλυμα. Θα το χαρακτήριζα ως κακης ποιότητας ενοικιαζόμενο δωμάτιο με ωραία αισθητική.

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2017
1  Ευχαριστούμε, Vicky_ge
Ο/η AposMak, Γενικός Διευθυντής του Kappa Resort, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 17 Αυγούστου 2017

Καλησπέρα σας,
Καταρχήν θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε που επιλέξατε το Kappa Resort για τις διακοπές σας.
Επιτρέψτε μου να θεωρώ ότι ίσως μπερδέψατε λίγο τις έννοιες "Παροχές" και "Υπηρεσίες". Το προσωπικό μας είναι το στολίδι μας, άρτια καταρτισμένο, αφοσιωμένο στην λεπτομερή εξυπηρέτηση των πελατών μας και προφανώς ο βασικός λόγος της επιτυχίας μας μέχρι σήμερα.
Σας υπενθυμίζουμε ότι η 3 Bedroom Suite είναι κατάλληλη για να φιλοξενήσει μέχρι και 6 άτομα. Στη δική σας περίπτωση ωστόσο φιλοξενηθήκατε 8 άτομα παρά την επίμονη ένσταση που είχαμε κατά την διαδικασία της κράτησης σας.
Θεωρούμε άστοχο να χαρακτηρίζεται "βόθρος" ένας σωλήνας εξωτερικού χώρου. Προφανώς ήταν μια άτυχη στιγμή καθώς ανοίξατε το παράθυρό σας κατά τη στιγμή που επισκευάζαμε μία έκτακτη βλάβη.
Ανταποκριθήκαμε άμεσα στην υπόδειξη σας για ένα φθαρμένο φωτιστικό, κλπ.
Για να αισθανθείτε πιο άνετα, σας προτείναμε τη μεταφορά σας σε γειτονική σουίτα και τα πράγματα σας μεταφέρθηκαν χωρίς καθόλου να έχουν πακεταριστεί από εσάς.
Να είστε σίγουρη ότι λαμβάνουμε πολύ σοβαρά υπόψη την παρατήρηση σας για την καθαριότητα αν και προφανώς υπερβάλλατε. Όλες οι βίλες και οι σουίτες μας καθαρίζονται σε καθημερινή βάση. Δεν υπάρχει περίπτωση οι καμαριέρες μας να αφήσουν κατάλυμα χωρίς να το επισκεφτούν. Όσον αφορά το ωράριο καθαριότητας, το ορίζουμε από τις 08:00-16:00. Όπως καταλαβαίνετε είναι αδύνατον να εξυπηρετηθούν όλοι οι πελάτες στις ακριβείς ώρες που τους βολεύουν σε καθημερινή βάση.
Τουλάχιστον 4 φορές αναφέρατε επιδεικτικά στο προσωπικό μας το αντίτιμο της διαμονής σας το οποίο εντέλει θεωρώ πως για φιλοξενία 8 ατόμων είναι ο ορισμός του "value for money" .
Σε κάθε περίπτωση και πάλι θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για την επιλογή σας και την κριτική σας.

Η κριτική έγινε: 8 Σεπτεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Άψογη φιλοξενία σε ένα καταπληκτικό περιβάλλον. Καθαρά καταλύματα με εξαιρετική θέα. Το προσωπικό πάντα προθυμο να εξυπηρετησει με χαμόγελο. Πιστεύω ίσως το καλύτερο που έχω επισκεφτεί. Ανυπομονώ για την επόμενη φορά....

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2016
1  Ευχαριστούμε, Stefanos N
Ο/η Elina S, Διευθυντής Πωλήσεων του Kappa Resort, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 16 Νοεμβρίου 2016

Ευχαριστούμε πολύ Στέφανε για τα καλά σου σχόλια!

Ευχόμαστε να σε φιλοξενήσουμε και τη νέα σεζόν!

Η κριτική έγινε: 8 Σεπτεμβρίου 2016

Έκλεισα σουίτα 4 ατόμων απευθείας από το Κ RESORT. Κατά την άφιξη μας διαπιστώσαμε ότι η πραγματική εικόνα είναι ακόμη πιο καλή από αυτή που φαίνεται στις φωτογραφίες. Όμορφο περιβάλλον, σύγχρονη διακόσμηση, και το διαμέρισμα μας άνετο για εμάς και τα δυο παιδιά μας. Ιδιαίτερα μας άρεσε το γεγονός ότι στην ιδιωτική πισίνα υπήρχε τμήμα ρηχό για τα παιδιά! Το προσωπικό πολύ φιλικό και το μενού του εστιατορίου ιδιαίτερα ποιοτικό. Καθίσαμε για φαγητό σε σημείο του εστιατορίου με πάρα πολύ ωραία θέα αλλά και δίπλα στην παιδική χαρά όπου έπαιζαν τα παιδιά!. Τα όποια μικρά αρνητικά μπορεί να διαπιστώσαμε δεν μας χάλασαν την όμορφη διάθεση!

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2016
Ευχαριστούμε, Έφη Κ

Ευχαριστούμε πολύ Έφη για το σχόλιο σου!

Χαιρόμαστε ιδιαίτερα που πέρασες όμορφα στο Resort μας!