Η κριτική έγινε: 14 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Κλείσαμε μια 3bedroom suite. Ήμασταν 2 οικογένειες με δυο μικρά παιδιά (3 και 1 χρόνων) η καθεμία.
Το ενα από τα τρία δωματια όπου κοιμόντουσαν τα παιδιά μας είχε μια έντονη μυρωδιά αρωματικού. Στη Τρίτη μερα διαπιστώσαμε οτι κάλυπτε τη μυρωδιά της μούχλας και της υγρασίας που είχε μεσα το δωμάτιο. Επίσης πίσω ακριβώς από το παράθυρο του ίδιου δωματίου βρισκόταν ο βόθρος όπου όταν τον καθάρισαν πνιγήκαμε από την δυσοσμία. Αφού κάναμε παράπονα την επόμενη μερα μας μεταφέρανε σε αλλο δωμάτιο.
Η σουίτα ήταν όμορφα διακοσμημένη αλλα πολυ κακοδιατηρημένη (σπασμένα τραπεζάκια, φωτιστικά).
Η καθαριότητα είχε τεράστιο πρόβλημα. Μετακινήσαμε το κρεβάτι να το κολλήσουμε στο τοίχο για να μην πέσουν τα παιδιά και βρήκαμε από κατω 3 διαφορετικά είδη αραχνών. Επίσης λόγω της ηλικίας το παιδιών και το γεγονός οτι το μεσημέρι κοιμούνται ζητήσαμε να καθαρίζεται η σουίτα 10-14 το πρωί. Από τις 7 μερες που είμασταν εκει τις τρεις δεν ήρθαν να την καθαρίσουν.
Όταν ζήτησα καθαρές πετσέτες σώματος μου φέρανε πολλές προσώπου και μου είπα οτι δεν έχουν αρκετές σώματος.
Σε γενικές γραμμές ήταν απογοητευτικό ξενοδοχείο, έχει πολυ κακές υπηρεσίες και δεν ήταν καθαρό, πράγματα ανεπίτρεπτα για ενα τόσο ακριβό κατάλυμα. Θα το χαρακτήριζα ως κακης ποιότητας ενοικιαζόμενο δωμάτιο με ωραία αισθητική.

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2017
1  Ευχαριστούμε, Vicky_ge
Ο/η AposMak, Γενικός Διευθυντής του Kappa Resort, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 17 Αυγούστου 2017

Καλησπέρα σας,
Καταρχήν θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε που επιλέξατε το Kappa Resort για τις διακοπές σας.
Επιτρέψτε μου να θεωρώ ότι ίσως μπερδέψατε λίγο τις έννοιες "Παροχές" και "Υπηρεσίες". Το προσωπικό μας είναι το στολίδι μας, άρτια καταρτισμένο, αφοσιωμένο στην λεπτομερή εξυπηρέτηση των πελατών μας και προφανώς ο βασικός λόγος της επιτυχίας μας μέχρι σήμερα.
Σας υπενθυμίζουμε ότι η 3 Bedroom Suite είναι κατάλληλη για να φιλοξενήσει μέχρι και 6 άτομα. Στη δική σας περίπτωση ωστόσο φιλοξενηθήκατε 8 άτομα παρά την επίμονη ένσταση που είχαμε κατά την διαδικασία της κράτησης σας.
Θεωρούμε άστοχο να χαρακτηρίζεται "βόθρος" ένας σωλήνας εξωτερικού χώρου. Προφανώς ήταν μια άτυχη στιγμή καθώς ανοίξατε το παράθυρό σας κατά τη στιγμή που επισκευάζαμε μία έκτακτη βλάβη.
Ανταποκριθήκαμε άμεσα στην υπόδειξη σας για ένα φθαρμένο φωτιστικό, κλπ.
Για να αισθανθείτε πιο άνετα, σας προτείναμε τη μεταφορά σας σε γειτονική σουίτα και τα πράγματα σας μεταφέρθηκαν χωρίς καθόλου να έχουν πακεταριστεί από εσάς.
Να είστε σίγουρη ότι λαμβάνουμε πολύ σοβαρά υπόψη την παρατήρηση σας για την καθαριότητα αν και προφανώς υπερβάλλατε. Όλες οι βίλες και οι σουίτες μας καθαρίζονται σε καθημερινή βάση. Δεν υπάρχει περίπτωση οι καμαριέρες μας να αφήσουν κατάλυμα χωρίς να το επισκεφτούν. Όσον αφορά το ωράριο καθαριότητας, το ορίζουμε από τις 08:00-16:00. Όπως καταλαβαίνετε είναι αδύνατον να εξυπηρετηθούν όλοι οι πελάτες στις ακριβείς ώρες που τους βολεύουν σε καθημερινή βάση.
Τουλάχιστον 4 φορές αναφέρατε επιδεικτικά στο προσωπικό μας το αντίτιμο της διαμονής σας το οποίο εντέλει θεωρώ πως για φιλοξενία 8 ατόμων είναι ο ορισμός του "value for money" .
Σε κάθε περίπτωση και πάλι θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για την επιλογή σας και την κριτική σας.

Η κριτική έγινε: 8 Σεπτεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Άψογη φιλοξενία σε ένα καταπληκτικό περιβάλλον. Καθαρά καταλύματα με εξαιρετική θέα. Το προσωπικό πάντα προθυμο να εξυπηρετησει με χαμόγελο. Πιστεύω ίσως το καλύτερο που έχω επισκεφτεί. Ανυπομονώ για την επόμενη φορά....

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2016
1  Ευχαριστούμε, Stefanos N
Ο/η Elina S, Διευθυντής Πωλήσεων του Kappa Resort, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 16 Νοεμβρίου 2016

Ευχαριστούμε πολύ Στέφανε για τα καλά σου σχόλια!

Ευχόμαστε να σε φιλοξενήσουμε και τη νέα σεζόν!

Η κριτική έγινε: 8 Σεπτεμβρίου 2016

Έκλεισα σουίτα 4 ατόμων απευθείας από το Κ RESORT. Κατά την άφιξη μας διαπιστώσαμε ότι η πραγματική εικόνα είναι ακόμη πιο καλή από αυτή που φαίνεται στις φωτογραφίες. Όμορφο περιβάλλον, σύγχρονη διακόσμηση, και το διαμέρισμα μας άνετο για εμάς και τα δυο παιδιά μας. Ιδιαίτερα μας άρεσε το γεγονός ότι στην ιδιωτική πισίνα υπήρχε τμήμα ρηχό για τα παιδιά! Το προσωπικό πολύ φιλικό και το μενού του εστιατορίου ιδιαίτερα ποιοτικό. Καθίσαμε για φαγητό σε σημείο του εστιατορίου με πάρα πολύ ωραία θέα αλλά και δίπλα στην παιδική χαρά όπου έπαιζαν τα παιδιά!. Τα όποια μικρά αρνητικά μπορεί να διαπιστώσαμε δεν μας χάλασαν την όμορφη διάθεση!

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2016
Ευχαριστούμε, Έφη Κ

Ευχαριστούμε πολύ Έφη για το σχόλιο σου!

Χαιρόμαστε ιδιαίτερα που πέρασες όμορφα στο Resort μας!

Η κριτική έγινε: 23 Ιουνίου 2016

Καλοκαίρι 2015... Αξέχαστο.. Έμεινα σε σουίτα 2 ατόμων με ιδιωτική πισίνα (πολύ μεγάλη για ιδιωτική) και άνετη για 3 ενήλικα άτομα. Πολύ φιλικό προσωπικό αλλά ιδιαίτερα ευγενικό, νόστιμο φαγητό και δωμάτια πολύ μεγάλα, καθαρά και όμορφα διακοσμημένα. Καθημερινή καθαριότητα και στα δωμάτια αλλά και στη πισίνα, θέα στη θάλασσα. Ως μείον χωρίς όμως να ενοχλεί ιδιαίτερα το γεγονός της έλλειψης free πρωινού.. Το κόστος της σουίτας ή του σπιτιού είναι μεγάλο και η παροχή πρωινού χωρίς χρέωση θα ήταν κάτι ευχάριστο να υπάρχει. Έστω και περιορισμένου ... Παρόα αυτά αν πας, ζεις αξέχαστες στιγμές.

Συμβουλή για το δωμάτιο: Όλες οι σουίτες αλλά και τα σπίτια είναι σε πολύ καλή θέση,
Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2015
Ευχαριστούμε, Νάγια Κ

Αγαπητή Νάγια,
Σε ευχαριστούμε πολύ για το σχόλιο σου!
Χαιρόμαστε πολύ για τις όμορφες στιγμές που έζησες στο Kappa Resort.
Ευχόμαστε να σε φιλοξενήσουμε και πάλι τη νέα σεζόν!

Η κριτική έγινε: 24 Οκτωβρίου 2015

Εκανα κράτηση μέσω του ιστοτοπου, αλλα επικοινωνησα και με το καταλυμα για να μάθω καποιες επιπλεον πληροφορίες, οπου εξεπλάγειν ευχαριστα με την τόσο φιλική εξυπηρετηση απο τον υπάλληλο του καταλύματος οπου με ενημέρωσε για όλα οσα ηθελα να μαθω. Μείναμε στην σουιτα 3 υπνοδωματίων, η πισίνα είναι αρκετά μεγάλη, τα δύο μπάνια ευρυχωρα όπως και τα δωμάτια, η θέα μαγευτική, καθαρά τα δωμάτια. Εχει κάποια αρνητικά όμως το σαλόνι είναι λίγο μικρό, και στα υπνοδωμάτια δεν εχει τηλεοραση. Αλλα σιγουρα εαν μπορεσω θα το ξαναεπισκεφτω με την οικογενεια μου.

Ημερομηνία διαμονής: Οκτώβριος 2015
Ευχαριστούμε, ZAHO25