“Νόστιμα πιάτα, γρήγορη εξυπηρέτηση”
Κριτική για: Το Αλατοπιπερο

Το Αλατοπιπερο
Καλό για: Τοπική κουζίνα
Περιγραφή: Όπως το αλάτι και το πιπέρι εγγυώνται τη νοστιμιά σε κάθε γεύμα, έτσι και η παράδοση συναντώντας το μεράκι δε μπορεί παρά να προσφέρει μοναδικά γευστικά αποτελέσματα. Tο εστιατόριο- μεζεδοπωλείο Αλατοπίπερο είναι μια οικογενειακή επιχείρηση γι' αυτό και όλες οι γεύσεις,από το κρασί μέχρι το φαγητό προέρχονται από τη σπιτική κουζίνα και είναι φτιαγμένες από αγνά και ντόπια υλικά. Το μενού περιλαμβάνει συνταγές γνήσιες και αυθεντικές, ποικιλία ορεκτικών, φρέσκιες σαλάτες, λαχταριστούς μεζέδες και θαλασσινά όλα χειροποίητα και πολύ νόστιμα. Ένας ζεστός φιλόξενος χώρος έχει διακοσμηθεί παραδοσιακά, αναβιώνοντας τα παλιά κουτούκια και φέρνοντας μας στη μνήμη μυρωδιές από γνώριμα αγαπημένα πιάτα φτιαγμένα από τη μαμά ή τη γιαγιά μας. Η σχέση ποιότητας και τιμών θα σας καταπλήξει. Θα βρείτε το Αλατοπίπερο στην Προσαλένδου και Δονά, ανοικτά καθημερινά 18:00 με 01:00 εκτός Κυριακής.
Η κριτική γράφτηκε 22 Αυγούστου 2021

Η σερβιτόρα ευγενικότατη, η παραγγελία έγινε άμεσα, τα φαγητά ήρθαν αμέσως, οι τιμές χαμηλότερες σχεδόν από όσα συναντήσαμε στο νησί, μεγάλες μερίδες. Το συστήνω!

Ευχαριστούμε, _N6023DG

Η κριτική γράφτηκε 21 Αυγούστου 2021

Μας έφεραν το ψωμί μουχλιασμένο... Τα θαλασσινά ήταν όλα κατεψυγμένα Αύγουστο μήνα... Κακό service...

Ευχαριστούμε, H4825OE_
Η κριτική γράφτηκε 8 Αυγούστου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Φαγητα κατω του μετρίου. Μας ηρθε η παστιτσάδα με τον κόκορα ξαναζεσταμένη και ο κόκορας ειχε πιασει παγο στο κεντρο επειδη δεν ειχε ψηθεί καλα. Πολυ ευγενικό και πρόθυμο προσωπικο!

Ευχαριστούμε, Anna D
Η κριτική γράφτηκε 21 Ιουλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Υπέροχο μαγαζάκι , με εξαιρετικά πιάτα!!!! Παστιτσαδα και σοφριτο!!!! Οι ποσότητες υπέρ αρκετές !!!! Μας έκαναν να αισθανθούμε φιλικά!!!! Για τελείωμα μας κέρασαν και γλυκάκι, μια κίνηση που μας κέρδισε ακόμη παραπάνω!!! Φύγαμε από το μαγαζί και οι γεύσεις των πιάτων τριγυρνάει στο μυαλό μας!!!! Αααααα ... Και το βασικότερο οι τιμές φυσιολογικές!!!!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2021
Ευχαριστούμε, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ Δ
Η κριτική γράφτηκε 27 Σεπτεμβρίου 2020

Γρήγορο servis, νόστιμο σπιτικό φαγητό, πολύ καλές τιμές. Μπράβο. Ανεπιφύλακτα για οικογένειες! καθαρές τουαλέτες..

Ευχαριστούμε, 910tass

Το Αλατοπιπερο : Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Κέρκυρα, Ιόνια Νησιά
Κέρκυρα (Χώρα), Κέρκυρα

Το Αλατοπιπερο : Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

© 2022 TripAdvisor LLC Με την επιφύλαξη όλων των νόμιμων δικαιωμάτων.