Ανοικτά σήμερα: 10:00 π.μ. - 6:00 μ.μ.
Αποθήκευση
Τέλειος χώρος, άψογη ξενάγηση

Μοναδική εμπειρία, πραγματικά αξίζει να το επισκεφτείς. Το εισιτήριο κοστίζει 8 ευρώ, δυστυχώς δεν... διαβάστε περισσότερα

Η κριτική γράφτηκε πριν από 1 εβδομάδα
_L3947
Υπέροχη εμπειρία!

Πολύ ωραίο σαν ιδέα και πολύ καλή ξενάγηση! Η ξεναγός ήταν πολύ φιλική και ευχάριστη και ο χώρος... διαβάστε περισσότερα

elisavetp2019
μέσω κινητής συσκευής

Η κριτική έγινε: 25 Ιουλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Καλοστημένο αστικό σπίτι του 19ου αι. της εποχής της Βρεττανικής αρμοστείας. Ευγενικοί άνθρωποι, γλυκομίλητες ξεναγοί, γνώστες της ιστορίας του νησιού και με μεταδοτική ικανότητα. Φιλική και περιποιητική συμπεριφορά σε όλη τη διάρκεια της ξενάγησης! Το high light το τρατάρισμα με λικέρ τριαντάφυλλο από παραδοσιακή σπιτική κερκυραϊκή συνταγή 130 ετών που κρατείται μυστικό επτασφράγιστο, για να το ευχαριστηθεί κανείς μόνον εκεί! Προτείνεται ανεπιφύλακτα!

Ευχαριστούμε, Persefwnipitsaki
Η κριτική έγινε: 23 Ιουλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Ολα ήταν υπέροχα. Η ξεναγός μας εξήγησε τα πάντα με λεπτομέρεια. Είναι καταπληκτικό να βλέπεις τους ενοίκους του σπιτιού σε μορφή ρομπότ. Αξίζει να το επισκεφτείτε.

Ευχαριστούμε, F2753CE_
Η κριτική έγινε: 21 Ιουλίου 2021

Μια κερκυραϊκή οικογένεια στο 19ο αιώνα μας υποδέχθηκε σπίτι τους. Η κοντέσσα έπινε το τσάι της κάτω από το βλέμμα του άνδρα της, ενώ τα παιδιά τους παίζανε μουσική. Δεν θα πω τίποτε άλλο, απλώς επισκεφθείτε το χώρο. Πολύ καλοφτιαγμένο, λεπτομέρειες ενδιαφέρουσες. Ευγενικότατοι, απάντησαν όλες τις ερωτήσεις μας και η ξενάγηση με τη μορφή ιστορίας ήταν ευχάριστη όπως και το λικέρ τριαντάφυλλο, κερασμένο αφού ήμασταν επισκέπτες και η κοντέσσα δεν μπορούσε να μη μας τρατάρει.

Ευχαριστούμε, cris21paras
Η κριτική έγινε: 18 Ιουλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Μοναδική εμπειρία. Ο χώρος είναι ιδιαίτερα φροντισμενος και όμορφος και σε μεταφέρει στον 19 αιώνα με έναν ιδιαίτερο τρόπο. Όλα τα κορίτσια που εργάζονται εκεί και ιδιαίτερα η Αθηνά που μας έκανε την ξενάγηση ήταν ευγενεστατα και πολύ καλές στη δουλειά τους. Αξίζει να το επισκεφτεί κάποιος.

Ευχαριστούμε, Maria123hatzidaki
Η κριτική έγινε: 15 Ιουλίου 2021

Πολύ επιμορφωτική εμπειρία θα το ξαναέκανα αξίζει τα χρήματα του ευγενέστατη ξενάγηση απαντώντας σε όλες της ερωτήσεις μας

1  Ευχαριστούμε, 533giannhst