Ανοικτά σήμερα: 10:00 π.μ. - 6:00 μ.μ.
Αποθήκευση
Μοναδική εμπειρία!

Παρά πολύ ωραία και αναλυτική ξενάγηση. Η Αθηνά(ξεναγός) πραγματικά μας ταξίδεψε πίσω στο χρόνο και... διαβάστε περισσότερα

Η κριτική γράφτηκε πριν από 2 ημέρες
Αναστάσιος Π
Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
μέσω κινητής συσκευής
Casa Parlante υπέροχο!

Καλοστημένο αστικό σπίτι του 19ου αι. της εποχής της Βρεττανικής αρμοστείας. Ευγενικοί άνθρωποι... διαβάστε περισσότερα

Η κριτική γράφτηκε πριν από 5 ημέρες
Persefwnipitsaki
μέσω κινητής συσκευής

Πολύ επιμορφωτική εμπειρία θα το ξαναέκανα αξίζει τα χρήματα του ευγενέστατη ξενάγηση απαντώντας σε όλες της ερωτήσεις μας

Ημερομηνία εμπειρίας: Ιούλιος 2021
Ευχαριστούμε, 533giannhst
Η κριτική έγινε: 30 Σεπτεμβρίου 2020

Ήταν μια μοναδική εμπειρία. Κυριολεκτικά ένα ταξίδι στον χρόνο στην Κέρκυρα του 19ου αιώνα με την ξεναγό μας Λένα να κάνει αυτή την εμπειρία ακόμα πιο υπέροχη. Ο χώρο υπέροχος και προσεγμένος, τα εκθέμετα και παρουσίαση μοναδικά, ενώ καθόλη την διάρκεια της ξενάγησης επικρατούσε ένα ευχάριστο και φιλόξενο κλίμα. Αξίζει να το επισκεφτείτε.

Ημερομηνία εμπειρίας: Σεπτέμβριος 2020
Ευχαριστούμε, Σοφια Γ
Η κριτική έγινε: 31 Αυγούστου 2020

Ένα ταξίδι στον χρόνο, κατά το οποίο μάθαμε πολλά και ενδιαφέροντα πράγματα για τη κοινωνία της τότε εποχής. Επίσης, δεν έλειψε καθόλου η αίσθηση της φιλοξενίας αλλά και το ευχάριστο κλίμα! Και όλα αυτά σε πολύ λογικές τιμές! αξίζει να το επισκεφθείτε

Ευχαριστούμε, ilianaque
Η κριτική έγινε: 29 Αυγούστου 2020

Πραγματικά μοναδική εμπειρία! Ταξιδέψαμε στην Κέρκυρα του 19ου με οδηγό μας την εξαιρετική ξεναγό Λένα, που έκανε την πορεία μας μέσα στο πρωτότυπο αυτό μουσείο ακόμη πιο υπέροχη! Μας προσέφερε λικέρ κατά την είσοδο μας δίνοντάς μας μια μικρή γεύση της τότε εποχής, μας πέρασε από όλα τα δωμάτια του μουσείου φέρνοντας μας κάθε φορά όλο και πιο κοντά στο να μεταφερθούμε δια μαγείας στις μέρες που στο σπίτι δεν κατοικούσαν οι κινούμενες κούκλες αλλά τα ζωντανά πρόσωπα της τότε εποχής. Ένα φανταστικό ταξίδι στον χρόνο!

Ευχαριστούμε, FaniVakali
Η κριτική έγινε: 21 Αυγούστου 2020

Απίστευτο ταξίδι στο χρόνο... πολύ καλή δουλειά και προσεγμένη... και τα εκθέματα και η παρουσίαση ήταν μοναδική... χαρήκαμε πολύ την γνωριμία με την οικογένεια του κοντε Σπύρου...

Ευχαριστούμε, ritsat2018