“Το καλύτερο ψάρι που φάγαμε στη ΓΑΡΙΤΣΑ”
Κριτική για: Ταβέρνα Αλεξάκης

Ταβέρνα Αλεξάκης
Καλό για: Τοπική κουζίνα, Οικογένειες με παιδιά
Η κριτική γράφτηκε 11 Ιουνίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Ότι καλύτερο στο νησι φανταστικό ψάρι (μιλοκοπι,λαυράκι και ζαργανα ) από τα καλύτερα που έχω δοκιμάσει πραγματικά φρέσκα Αφού ο σερβιτόρος μασ φώναξε στη κουζίνα να μας δείξει τα ψάρια της μέρας και διαλέξαμε εμείς τη θα φάμε πραγματικά πολύ καλή.!

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2019
1  Ευχαριστούμε, Dalardha

Η κριτική γράφτηκε 2 Ιουνίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Ο Αλεξάκης δικαιολογη το τίτλο του ως η καλύτερη ταβέρνα στην περιοχή.
Εμεινα στην Κέρκυρα για 10 μερες και μπορώ να πω πως το καλύτερο μου γεύμα το εφαγα εκει,επισκέφτηκα την ταβέρνα 4 φορές και της 4 φορες έμεινα ικανοποιημένος.
Έφαγα ποικιλία θαλασσινών, παίδακια,παστιτσαδα και αρνάκι στην γάστρα σίγουρα θα μου μείνουν οι γεύσεις του.
Σίγουρα οποτε ξανα επισκεφτώ την κερκυρα θα παω εκει

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2019
5  Ευχαριστούμε, iordanis_varoufakis
Η κριτική γράφτηκε 30 Απριλίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε για φαγητό δεύτερη μέρα του Πάσχα. Ζήτησα ένα τραπέζι για έντεκα άτομα. Μας έβαλαν ένα τραπέζι πολύ κοντά στην ορχήστρα και μας ενοχλούσε ζήτησα πολύ ευγενικά αν γίνεται να μας ετοιμάσουν ένα τραπέζι απέναντι μπροστά από το μαγαζί. Μέχρι εδώ όλα καλά. Παραγγείλαμαι σχετικά γρήγορα. Μετά από 50 λεπτά περίπου μας ενημέρωσαν ότι δέν υπάρχουν τα μαγειρευτά φαγητά (4 μερίδες). Όταν κάναμε παράπονα μας είπε το αφεντικό με ύφος ότι λόγω των ημερών έχουν αρκετές ελλείψης και να μην παραπονουμασται γιατί όταν ζητήσαμε να μας αλλάξουν τραπέζι έχασε 20 λεπτά από την εργασία του. Και το κερασάκι στην τούρτα. Όταν πήγα να πληρώσω με κάρτα μου είπε ότι το μηχάνημα είναι χαλασμένο εδώ και δύο μέρες. ΝΤΡΟΠΉ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΟΥΡΙΣΤΑΣ. Δέν πρόκειται να ξαναπάω.

Ημερομηνία επίσκεψης: Απρίλιος 2019
1  Ευχαριστούμε, louzis
Η κριτική γράφτηκε 2 Αυγούστου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Δεν έχω λόγια να χαρακτηρίσω αυτή τη ταβέρνα. Απορώ που είναι το υγειονομικό . Εκτός ότι όσα παραγγείλαμε ήταν άθλια περνώντας μας για τουρίστες που θα τους τα πάρουν μια φορά αλλά και αλλά πιάτα που είδα είχε από ψάρια σε κατάσταση αποσύνθεσης καμένα και ποιος ξέρει ποσών μερών μέχρι κρέατα μπριζόλες χοντρές ωμές με πολύ γαρνιτούρα δίπλα να καλύψει τα κερατά του. Να μην πω για τον λογαριασμό γιατί για τέσσερα άτομα μας πήρε ένα παιδί . Δεν το προτείνω .

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2018
2  Ευχαριστούμε, ΓΙΩΡΓΟΣ Π
Η κριτική γράφτηκε 8 Ιουλίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Φρέσκο φαγητό, πολύ ποιοτικό και αυτό θα το διαπιστώσετε επειδή έχει πιάτα που αλλάζουν ανάλογα με το τι καλό υπάρχει αυτή την εποχή διαθέσιμο.
Πολύ ευγενικός και σοβαρός ο ιδιοκτήτης

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2018
Ευχαριστούμε, papadalex30

Ταβέρνα Αλεξάκης: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Κέρκυρα (Χώρα), Κέρκυρα

Ταβέρνα Αλεξάκης: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!