Priceline
StayForLong90 $
eDreams79 $
getaroom.com95 $
Η κριτική έγινε: 6 Ιουλίου 2019

θα ξεκινησω απο το μοναδικο θετικο που ειναι ενα κ μοναδικο: βρισκεται κοντα στο κεντρο, βολικο σημειο. Απορω πως βγαλαν τις φωτογραφιες που εχουν στο ιντερνετ για να το διαφημισουν. Αν ειστε διατεθημενοι να δωσετε 60+ ευρω τη βραδια, προφανως κ θα πρεπει να νοικιασετε καπου αλλου. Το συγκεκριμενο ξενοδοχειο δεν εχει ανακαινιστει ποτε, κ οπως εμαθα απο ντοπιους ηταν οι παλιες φοιτητιμες εστιες. Παιζει να εχουν ακομα κ τα επιπλα των φοιτητων. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ Κ ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΗ ΒΡΩΜΑ. Πχ οταν πρωτομπηκα βρηκα μια τουαλετα με ακαθαρσιες προηγουμενου. Το προσωπικο ειναι απιστευτα αγενες (η κυρια με τα καστανα μαλλια δηλαδη), οι αλλοι ειναι απλα ανιδεοι. Το εκλεισα τηλεφωνικα κ εδωσα προκαταβολη. Οταν αντικρισα το δωματιο ηθελα να κλαψω απο τα νευρα μου, μετα απο φασσαρια μου δωσαν ενα αλλο κ μου ειπαν οτι θα μου δίναν ακομα ενα αλλο την επομενη μερα. (προφανως επειδη ειπα θα φυγω κ ουτε τα λεφτα διναν πισω, αν κ κανονικα δικαιουμαι επιστροφη χρηματων, κ επειδη δεν αξιζει ουτε 25 ευρω τη βραδια). Εν τελει επειδη εκατσα προφανως, μου το ανεβαλαν απο μερα σε μερα αυτη με τα καστανα αρχισε να φωναζει κ να με ειρωνευεται ("το αλλο δωματιο ξεχασε το, δε παιζει") οταν της ειπα οτι τη μερα που μου ειπε περιμενα το αλλο δωματιο που συμφωνησαμε. Τελος παντων χρειαζεται οπωσδηποτε απεντομωση, βρηκα κατσαριδα κ τη σκοτωσα πανω απο το κρεβατι (κ τη πεταξα στο καδο να τη δουν γιατι επεμεναν οτι αποκλειεται), ανακαινιση κ επίβλεψη απο το υγειονομικο. Ειναι ακαταλληλο κ επικινδυνο μερος!!! Δε ξερω τι να πρωτοσχολιασω, προσπαθω να ειμαι κ συνοπτικη. Θα πω για το πρωινο πριν κλεισω, ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΒΡΩΜΑ βρωμοκοπαγε ολος ο χωρος, ολα γαριασμενα σαν τρωγλη, ηταν κ σε υπογα, ολο το κτηριο εσωτερικα σε προδιαθετει αρνητικα, αλλα ξερουν τι εχουν κανει: εχουν φτιαξει μονο την εισοδο ομορφη κ απο μεσα ειναι ολο σαπιο. Ολα βρωμικα παιζει να τα ξεπλενουν με ζεστο νερο σκετο, ο καφες βγαινει απο ενα βαρελι μεταλικο που εχει κ σκουρια, σιχαθηκα μονο που το ειδα. Κουραστηκα να γραφω κ εχω αλλα τοσα να πω. Συγχυστηκα παλι τωρα. ΤΡΑΓΙΚΟ Κ ΣΙΧΑΜΕΡΟ ΑΠΛΑ. Εκτος κ αν ειστε εντομολαγνοι, μοναδικη ευκαιρία!!

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2019
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι χωρίς παρέα
Ευχαριστούμε, Maria M
Η κριτική έγινε: 26 Μαΐου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Πολυ καλή τοποθεσια για να γυρισεις με τα ποδια την Πόλη της Κέρκυρας. Τα μπροστινα δωμάτια εχουν θεα το νεο λιμανι. Τα πισω καμία.Το ξενοδοχείο ειναι απο τα πιο παλια της πόλης και σίγουρα χρειάζεται ανακαίνιση. Επειδή είναι ανοικτό ολο το χρόνο το προτιμούν πολλοί αντιπρόσωποι και επαγγελματίες. Το πρωινο εχει τα βασικά για 3* αλλά σοβαρό μείον ειναι ότι ο μόνος καφές που σερβίρεται είναι ο φίλτρου.

Ημερομηνία διαμονής: Μάιος 2019
1  Ευχαριστούμε, gerkots
Η κριτική έγινε: 13 Απριλίου 2019

Το βασικό για μένα στα ξενοδοχεία είναι η καθαριότητα. Το city marina λοιπόν ήταν πολύ καθαρό και φιλικό στις οικογένειες. Η κυρία Άλμπα πολύ ευγενική και εξυπηρετική. Η τοποθεσία δε ιδανικότατη... 5 λεπτά με τα πόδια από τη πλατεία Σπιανάδα και τη Λιστόν.

Ημερομηνία διαμονής: Μάρτιος 2019
Ευχαριστούμε, eirinikontou
Η κριτική έγινε: 8 Απριλίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Τρομερή απογοήτευση. Το προσωπικό ήταν αγενέστατο, ειρωνικό και άφαντο! Αρνήθηκαν να αλλάξουν τα λερωμένα σεντόνια απαντώντας πως ο ολοφάνερος λεκές ήταν φθορά. Μέσα και στα 3 βράδια που έμεινα συνάντησα μόνο 2 καθαριστριες.. Τα δωμάτια ήταν πολύ διαφορετικά μεταξύ τους στο μέγεθος και στην διαρρύθμιση , μικρά κελιά, με τεράστια διαφορά από τις δημοσιευμένες φωτογραφίες. Έλαβα δωμάτιο στο ισόγειο, με παράθυρο πάνω στον δρόμο, τόσο χαμηλό που μπορούσα ανεμπόδιστα να βγω από εκεί στο πεζοδρόμιο! Η επίπλωση παλαιά και φθαρμενη,έχει να αλλαχτεί από την εποχή του λίθου, το ψυγείο υπολειτουργούσε και ήταν άδειο, μερικές πόρτες άλλων δωματίων δεν έκλειναν, άφαντο το κλειδί στην πόρτα του μπάνιου και το καλύτερο για το τέλος, πρώην αποθήκες που μετατράπηκαν σε δωμάτια με υπερυψωμενες πόρτες! Όσον αφορά το πρωινό, σερβιρόταν σε μια υπόγεια χωρίς παράθυρα αίθουσα και αποτελούταν από μετρημένα στα δάχτυλα του χεριού, κακης ποιότητας προϊόντα. Μια περίεργη μυρωδιά κυρίευε το ξενοδοχείο, που εμφάνιζε σημεία εγκατάλειψης τόσο στην χώρο υποδοχής, λόγου χάρη το παρατημένο bar, όσο και στα δωμάτια. Το bar στην ταράτσα του ξενοδοχείου δεν λειτουργεί εδώ και καιρό. Το μοναδικό θετικό ήταν η τοποθεσία του, ιδανική για κάθε ταξιδιώτη,μπροστά στην θάλασσα, λίγα λεπτά περπατήματος μακριά από το κέντρο της Κέρκυρας.

Μία τρωγλη όπως αναφέρθηκε και σε προηγούμενη κριτική.. Καμία αναλογία τιμής - αξίας, πλήρης απογοήτευση, ικανή για την καταστροφή της εμπειρίας σε αυτό το τόσο όμορφο και ξεχωριστό νησί. Μην το προτιμήσετε, υπάρχουν άλλα ξενοδοχεία στο κέντρο της πόλης. Ας ξυπνήσει επιτέλους κάποιος από εκεί μέσα και διαβάσει τις απόψεις των πελατών του..

Ημερομηνία διαμονής: Απρίλιος 2019
1  Ευχαριστούμε, Λεωνίδας Π
Η κριτική έγινε: 24 Αυγούστου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Σε ωραία θέση μπροστά στη θάλασσα με θέα το λιμάνι. Αυτό βέβαια αφορά τα μπροστινά δωμάτια. Αν και παλιό το κτίριο ειναι ανακαινισμένο διατηρωντας κάποια απο τα παλιά του έπιπλα. Καθαρό με εξυπηρετικο προσωπικό. Δεν είναι όλα τα δωμάτια ίδια. Έχουν διαφορετική επίπλωση. Π.χ. έχει διχωρο με κανονικά τα μονά κρεβάτια και άλλο με ράντζα. Παρόλα αυτά τα διχωρα, αν και δεν μείναμε, είναι πολύ ωραία για οικογένεια. Το δικό μας δίκλινο ήταν μικρό και με παράθυρο. Υπέροχη θέα βέβαια αλλά σίγουρα αυτά με το μπαλκόνι είναι καλύτερα. Το πρωινό βασικο.Πάρκινγκ αν είσαι τυχερός βρίσκεις είτε ακριβώς από κάτω ή στο χώρο του λιμανιού επισης κοντά. Οποίο καντουνι και να ακολουθήσεις δεξιά ή αριστερά βρίσκεσαι μέσα στην παλιά πόλη. Είναι σε εξαιρετικό σημείο.

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2018
Ευχαριστούμε, olyn2014