“Πολύ κακή συμπεριφορά. Και εντελώς προσβλητική ιδιοκτήτρια ”
Κριτική για: Marina's Tavern

Marina's Tavern
Η κριτική γράφτηκε 14 Σεπτεμβρίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Πραγματικά δεν μπορώ να φανταστώ στη ζωή μου να είχα χειρότερη μεταχείριση ως πελάτης από οποία επιχείρηση.
Πήγαμε τέλη Αυγούστου να φάμε μια παρέα 9 ατόμων και ένα βρέφος.
Αφού κάναμε μια παραγγελία η οποία περιλάμβανε και 2 σαλάτες και εφόσον η μια ήρθε λάθος ή μια από αυτές που ζητήσαμε δεν κάναμε κανένα θέμα.
Έτυχε όμως να υπάρχει σκουλήκι στη λάθος σαλάτα μέσα στη τομάτα.
Πάλι δεν κάναμε θέμα δεδομένου ότι μερικές φορές τυγχάνει ιδίως σε σαλάτα να έχεις και "τυχερά".
Ενημερώσαμε την σερβιτόρα με πολύ διακριτικοτητα για το συμβάν και μας αφαίρεσε το πιάτο που είχαμε βάλει την σαλάτα (και με ότι άλλο περιείχε το πιάτο όπως άλλο φαγητό).
Η σαλάτα (η υπόλοιπη) δεν έφυγε ποτέ από το τραπέζι και φυσικά δεν έγινε αντικατάσταση...
Στο κάτω κάτω της γραφής εγώ ήθελα να τη φάω και γιαυτό την ζήτησα...
Όταν ήρθε η ώρα του λογαριασμού μας ρωτήσανε αν όλα ήταν καλά...
Και εκεί αρχίζει το θέατρο του παραλόγου.
Κάναμε παράπονα πως το ελάχιστο που έπρεπε να γίνει είναι μια αντικατάσταση της σαλάτας και να εμφανιστεί ένας υπεύθυνος να ζητήσει μια συγνώμη (δεδομένου ότι δεν είχαμε κάνει και φασαρία).
Με τα πολλά δεν μας χρεώνουν τη σαλάτα (αναμενόμενο) και έρχεται η ιδιοκτήτρια να αρχίσει να κλαίγεται ότι έχει σπάσει και τα δύο πόδια της η μαγείρισσα της και προσπαθεί να τα βγάλει μονής της πέρα και ότι τα 2 παιδιά της έχουν covid... και άλλα κουλά (λες και με αφορούν τα προβλήματα της σε αυτή τη συναλλαγή ανταλλαγής υπηρεσιών με χρήμα)... με την ίδια λογική θα έπρεπε και εγώ να της πω τα δικά μου προβλήματα και να της δώσω λιγότερα λεφτά.
Παρόλα αυτά και ενώ εγώ προσωπικά είχα αρχίσει να ψάχνω να πληρώσω ακούω κάποια στιγμή μέσα στο παραλήρημα της να λέει ένα "ντροπή σας " και να αρχίζει να κράζει ότι ζητήσατε τρεις φορές τον υπεύθυνο (μια φορά αναφέρθηκε και μάλιστα χωρίς να τον ζητήσουμε, απλά ως αναφορά σωστής διαδικασίας).
Η όλη φάση συνεχίζεται και μέσα στο εσωτερικό του μαγαζιού όπου συνεχίζονται οι χαρακτηρισμοί από μεριά της και προσπαθώντας να της εξηγήσω ότι αυτή δεν είναι επαγγελματική συμπεριφορά...
Μέχρι που μετά από το σχόλιο "οι Έλληνες είστε οι πιο περίεργοι πελάτες".
Η απάντηση μου ήταν "να τοποθετήσετε ταμπέλα που να λέει ότι δεν δέχεστε Έλληνες" και θεώρησα ότι δεν έχει κανένα νόημα να συνεχίσω την συζήτηση.
Πραγματικά δεν έχω δει ποτέ ξανά τέτοιο ύφος και επίθεση από άλλο μαγαζί μπορείτε αν θέλετε να δείτε και άλλες κριτικές σχετικά που έχω κάνει.
Το φαγητό λοιπόν να πάμε και λίγο στην "δουλειά" που έφεραν στο τραπέζι μας.
Τα μισά πιάτα ήταν με σκληρό κρέας και αδιάφορα.
Η τομάτα που είχε το σκουλήκι ήταν από τις πιο νόστιμες που έχω φάει (σοβαρά τώρα το λέω αυτο)...
Και όπως συμφωνήσαμε με τη ιδιοκτήτρια πως για να βρήκαμε κάτι τέτοιο σημαίνει ότι είναι χωρίς φάρμακα!
Σε κάθε περίπτωση δεν το προτείνω για αρκετούς λόγους αλλά με κυριότερο ότι είναι μέτριο φαγητό με κακή συμπεριφορά...
Αυτά...
Ήθελα να ήξερα αφού είμαστε δύσκολοι και περίεργοι εμείς οι Έλληνες και όπως δηλώνετε δεν είστε τουριστικό μαγαζί πως επιβιώνει το χειμώνα?!?!?

3  Ευχαριστούμε, Thermomangr

Η κριτική γράφτηκε 10 Σεπτεμβρίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

..εξαιρετικα τα παντα,υπεροχο φαγητο,δεν αφηνεις τπτ,ολα πεντανοστιμα ειδικα τα τοπικα πιατα,ευγενεστατο προσωπικο,η Κυρια Μαρινα ενας υπεροχα ομορφος ανθρωπος και ευγενεστατη!!!μακαρι να μεναμε μονιμα Κερκυρα να πηγαιναμε συνεχεια!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2021
Ευχαριστούμε, Vasilis M
Η κριτική γράφτηκε 5 Σεπτεμβρίου 2021

Είμαστε Κερκυραίοι και δεν περιμέναμε ποτέ το μαγαζί αυτό να καταφέρει να μας κάνει να μην ξαναπατήσουμε ποτέ το πόδι μας εκεί.Τι να πρωτο σχολιάσω ,το απαράδεκτο προσωπικό που κάνει σέρβις εκεί, την αδιαφορία της ιδιοκτήτριας πραγματικά απ’όπου και να το πιάσω λυπάμαι πάρα πολύ πήγα πρώτη φορά και φυσικά δεν θα ξαναπάω όπως εγώ και όλος ο κύκλος μου.Το ότι το φαγητό ήταν απαίσιο ήταν το λιγότερο ,περισσότερο μας πείραξε η αδιαφορία και η αγένεια όλων εκεί.

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2021
3  Ευχαριστούμε, Evaggelos1961
Η κριτική γράφτηκε 27 Αυγούστου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Ποιότητα+απόλαυση+ατμοσφαιρα=εγγύηση για μια υπέροχη βραδιά. Που??? Μα στο ταβερνάκι της Μαρίνας φυσικά. ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ κουζίνα, η Μαρίνα η αρχόντισσα της κουζινας, και ιδιοκτήτρια της ταβέρνας, και ο Σπύρος ο σύντροφος της, φιλικοι και εξυπηρετικοι, σε κερδίζουν από την πρώτη τους κουβέντα. Είναι MUST και προτείνουμε ανεπιφύλακτα σε κάθε επισκέπτη του νησιού, να ζήσουν έστω μια φορά, την εμπειρία και την απόλαυση της επίσκεψης στο Ταβερνακι της Μαρίνας.
Μαρίνα - Σπύρο σας ευχαριστούμε και σας αγαπαμε. ❤️

1  Ευχαριστούμε, Nikos_Takimi
Η κριτική γράφτηκε 22 Αυγούστου 2021

Μετά από μια βδομάδα στην Κέρκυρα και σε μαγαζιά που υποτιθεται πηγαιναμε με 5 ολόκληρα αστέρια και τρώγαμε επιεικώς απαράδεχτα για 5/5 είπαμε να πάμε και σε πιο χαμηλή βαθμολογία!!!!
Πρώτον:
Μπραβο στο Σερβις !!!!απιστευτο χιούμορ ,πολύ καλή εξυπηρέτηση γρηγορη και πραγματικο ενδιαφέρον αν φαγαμε καλά
Δεύτερον :
Γραφική τοποθεσία απιστευτα μέσα στα Καντούνια με τελεια μουσική ,μουσικό χαλί ισα ισα έναν ρομαντισμό απίστευτο!!!
Τρίτον
Μερίδες μεγάλες πεντανόστιμες κι ακόμη και την σκορπίνα -που για τα δικά μας δεδομένα ήταν αρκετά πικάντικη -ήταν καταπληκτική!!!
Το θέμα είναι να ξεχωρίζει ο καθένας όχι μόνο υποκειμενικά αλλά αντικειμενικά ένα πιάτο !!!π.χ το αλάτι είναι τελείως υποκειμενικό ή το ποσό καυτερό είναι κάτι !!!!!
Το πιάτο με τα μανιτάρια είναι απλα το καλύτερο στη ζωη μου !!!!τρωω κι Ελλάδα κι εξωτερικό ζυμαρικά ήταν το ΠΡΩΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΠΟΥ ΣΤΑ ΖΥΜΑΡΙΚΑ ΜΕ ΣΑΛΤΣΑ ΜΑΝΙΤΑΡΙΩΝ ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΜΟΥΡΧΕΛΑ Ή ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΙΑ ΕΙΔΟΣ ΜΑΝΙΤΑΡΙΟΥ ΣΠΑΝΙΟ ΚΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΓΕΥΣΤΙΚΟ!!!!οποιος φάει δεν πρόκειται να ξαναφάει κάτι άλλο ποτέ!!!!
Τέταρτο
Γνωρίσαμε την κυρία Μαρινα η οποία ήταν μια απίστευτη τυπισσα γεμάτο γέλιο και πρόθυμη να μας πει κι αλλά μαγαζιά να πάμε να φάμε!!!!
Άρχισα να πιστεύω ότι όλα αυτά τα αστέρια καποιες φορές δίνονται επι πληρωμής ή κακοπροαίρετα !!!
Αυτό το μαγαζί 4,5 ή 4,2 που έδωσε άλλο site ήταν απαράδεχτο!!!!!!!!!!!!

1  Ευχαριστούμε, O5606IQ_

Marina's Tavern: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Κέρκυρα (Χώρα), Κέρκυρα

Marina's Tavern: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!