Η κριτική γράφτηκε 28 Δεκεμβρίου 2017

Εξαιρετική Θέα, ευρύχωρο δωμάτιο, άμεση γειτνίαση με την παλαιά πόλη, γνωριμία με τα τοπικά έθιμα (κάλαντα, χορωδίες, φιλαρμονικές), ευγένεια στην εξυπηρέτηση, έλλειψη πάρκινγκ, ικανοποιητικό πρωινό, με ποικιλία, αλλά προσδοκούσα σε σχέση με την ποιότητα του ξενοδοχείου, περισσότερα τοπικά προϊόντα και συνταγές.

Διαμονή: Δεκέμβριος 2017, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Η κριτική συλλέχθηκε σε συνεργασία με αυτό το ξενοδοχείο
Ευχαριστούμε, 791spyridonk
Η κριτική γράφτηκε 5 Δεκεμβρίου 2017

Μου έδωσαν λάθος δωμάτιο που είχε χρησιμοποιηθεί. Φυσικά μου το άλλαξαν αμέσως. Ο ύπνος όχι και τόσο άνετος και τα μαξιλάρια ήταν ταλαιπωρημένα. Το πρωινό μέτριο και σίγουρα όχι για ξενοδοχείο 5 αστέρων. Το χειρότερο όμως ήταν το αγενές προσωπικό στην είσοδο του καζίνο.

• Διαμονή: Νοέμβριος 2017, ταξίδι σόλο
Ευχαριστούμε, billakos2004
Η κριτική γράφτηκε 24 Νοεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Ξεκινώντας από τα θετικά το ξενοδοχείο αποπνέει μία αρχοντιά αν και σε αρκετά μέρη φαίνεται η ηλικία του. Τα δωμάτια του είναι από τα μεγαλύτερα που έχω μείνει στην Κέρκυρα και η τοποθεσίας πανέμορφη. Το πρωινό καλό με την αίθουσα να έχει θέα στη θάλασσα και να ανοίγει το βλέμμα σου. Το WiFi συμπαθητικό και το προσωπικό ιδιαίτερα ευγενικό και χαμογελαστό.
Στο αρνητικό κομμάτι για εμένα ήταν το κρεβάτι το οποίο και κοντό το βρήκα για το ύψος μου (1,88) χτυπώντας τα πόδια μου στα ξύλινο τελείωμα του αλλά δεν ήταν και άνετο το στρώμα. Θα περίμενα κάτι καλύτερο είναι η αλήθεια σε τέτοιο ξενοδοχείο.
Επίσης αρνητική εντύπωση μου έκανε ότι το τασάκι στο μπαλκόνι ήταν γεμάτο αποτσίγαρα από τον προηγούμενο πελάτη.

Διαμονή: Νοέμβριος 2017, ταξίδι για επαγγελματικούς σκοπούς
Ευχαριστούμε, Chrysostomos
Η κριτική γράφτηκε 28 Οκτωβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Μοναδικό ξενοδοχείο, σε φανταστική τοποθεσία, με εξυπηρετικότατο προσωπικό.
Πολύ καλή κουζίνα ,καθαρό δωμάτιο 10 λεπτά
με τα πόδια απο την Λιστών . Τι άλλο να
ζητήσει κανείς για μια ολιγοήμερη παραμονή
στην Κέρκυρα;

Διαμονή: Οκτώβριος 2017, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, GEORGIOS P
Η κριτική γράφτηκε 28 Σεπτεμβρίου 2017

Ένα ξενοδοχείο κοσμημα. Είχα την τυχη να απολαυσω ενα δωματι με όλες τις συγχρονες ανεσεις και προδιαγραφές ποιοτητας. Μαρμάρινο μπάνιο, ξυλινο δάπεδο, άνετο δωμάτιο και ευρύχωρο. Το συγκεκριμένο ξενοδοχείο βρίσκεται στο κέντρο της πόλης και αποτελεί μια πολύ καλή επιλογή για διαμονή.

• Διαμονή: Οκτώβριος 2016, ταξίδι για επαγγελματικούς σκοπούς
Ευχαριστούμε, Panagiotis A