“Είναι ευτυχία να υπάρχει ένα τέτοιο μέρος στο νησί μας!”
Κριτική για: Pomo d'Oro Corfu

Pomo d'Oro Corfu
Κουζίνες: Μεσογειακή
Η κριτική γράφτηκε 6 Σεπτεμβρίου 2021

Πήγαμε για ένα ρομαντικό δείπνο. Η υποδοχή πολύ καλή, ωραίος χώρος, ωραίος κόσμος. Το κάθε πιάτο ξεχωριστό, αυτό που ξεχώρισε ήταν ο μπακαλιάρος, απλά θεϊκός, τα γλυκά, θα μπορούσα να φάω άλλα τόσα! Είμαστε ευτυχείς που μπορούμε να πάμε σε ένα μέρος που ξεχειλίζει πάθος γι' αυτό που κάνουν, από τον σεφ μέχρι τον τελευταίο σερβιτόρο!

1  Ευχαριστούμε, christoforos46

Η κριτική γράφτηκε 31 Αυγούστου 2021

Επισκεφθήκαμε το εστιατόριο για να γιορτάσουμε μια ιδιαίτερη στιγμή μας ως ζευγάρι. Ο εξωτερικός χώρος ήταν καλός και το προσωπικό ευγενικό, αν και λιγότερο επαγγελματικό για το είδος του εστιατορίου. Η σαλάτα με το πεπόνι και το νούμπουλο ήταν πολύ καλή. Τα πιάτα στημένα καλά, αλλά τόσο το αρνάκι όσο και το μοσχάρι αδιάφορα. Ειδικά το μοσχάρι, και για το μέρος του ζώου που προέρχονταν (χτένι), ήταν εσωτερικά τελείως στεγνό. Το γλυκό, σοκολάτα με εσπεριδοειδή, είχε πολύ καλή εμφάνιση, αποτελούνταν από μία μπάλα σορμπέ λεμόνι, που ήταν πολύ καλή, και από μία πάστα σοκολάτας εντελώς αδιάφορη. Θεωρώ το εστιατόριο, για τις τιμές που έχει ότι είναι υπερεκτιμημένο. Αυτό όμως που μας προκάλεσε ιδιαίτερη εντύπωση ήταν ότι αφού πληρώσαμε το λογαριασμό δεν βρέθηκε κάποιος από το προσωπικό να μας πει μια καληνύχτα.

2  Ευχαριστούμε, 346gasc
Η κριτική γράφτηκε 20 Αυγούστου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Τα ορεκτικά ήταν πολύ ωραία αλλά το κυρίως δεν με ενθουσίασε συγκριτικά με την τιμή του.
Το προσωπικό φιλικό και ευγενέστατο.

3  Ευχαριστούμε, mariamoschou96
Η κριτική γράφτηκε 20 Αυγούστου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ καλό προσωπικό και εξυπηρέτηση. Όμορφη τοποθεσία , αλλά δυστυχώς όχι εξαιρετικό φαγητό. Η σαλάτα με το πεπόνι μας άρεσε, καθώς και η παραλλαγή των γεμιστων ήταν ενδιαφέρον πιάτο αλλά τίποτα μοναδικό. Τέλος δεν μείναμε ευχαριστημένοι από το μοσχάρι(κυρίως). Καμια ιδιαίτερη γεύση, βαρετό πιάτο. Η κριτική μου είναι αυστηρή καθώς λόγω άλλων κριτικών και τιμών ο πήχης ήταν αρκετά ανεβασμένος. Ολα τα πιατα ήταν τέλεια στημένα αλλά αυτό δεν είναι το μόνο ζητούμενο. Θα έδινα και άλλη ευκαιρία.

2  Ευχαριστούμε, disturb_reality
Η κριτική γράφτηκε 14 Αυγούστου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Υπέροχη εξυπηρέτηση πολύ υψηλού επιπεδου! Το μενού από τον σεφ απίστευτο! Γεύσεις φανταστικές πολύ νέες και αρκετά «μαστερσεφικο»! Ακριβό αλλά αξίζει κάθε ευρώ! Μόνο με κράτηση γενικά αλλιώς δεν βρίσκεις με τίποτα! Απλά φανταστικό και όλα ήταν λες και έτρωγες σε εστιατόριο υπερπολυτελείας! Το μόνο αρνητικό δεν έχει πολύ δροσιά χρειάζεται ένα ανεμιστήρα στον εξωτερικό χώρο!

Ευχαριστούμε, Maria V

Pomo d'Oro Corfu: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Κέρκυρα (Χώρα), Κέρκυρα
Κασσιόπη, Κέρκυρα

Κέρκυρα (Χώρα), Κέρκυρα
Κάτω Κορακιάνα, Κέρκυρα

Pomo d'Oro Corfu: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!