ΙΩΑΝΝΗΣ ΧΩΡΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ
Αθήνα, Ελλάδα

ΤΟ ΤΕΛΕΙΟ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ

Κριτική για: Ξενοδοχείο Αλκυών
5,0 από 5 κύκλουςΗ κριτική γράφτηκε 31 Αυγ 2020
Ολα υπέροχα. ΄Ισως το καλύτερο ξενοδοχείο που έχω μείνει. Η θέα του, οι παροχές του, η εξυπηρέτηση, η θέση του, το πρωινό, οι κοινόχρηστοι χώροι του - όλα άψογα. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα. Όποτε ξαναπάω Μύκονο - χωρίς δεύτερη σκέψη - αυτό θα επιλέξω.
5,0 από 5 κύκλουςΚαθαριότητα
5,0 από 5 κύκλουςΕξυπηρέτηση
Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτή την κριτική;
368 €
    1.760 €
1.4 χλμ. από Ξενοδοχείο Αλκυών
Μύκονος (Χώρα): Δείτε περισσότερα ξενοδοχεία
Η κριτική έγινε: 7 Σεπτεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Μειναμε πολυ ευχαριστημενοι απο το ξενοδοχειο. Οι εγκαταστασεις ηταν καινουργιες, τα δωματια καθαρα, το ξενοδοχειο ομορφα στολισμενο με vintage χαρακτηρα χωρις να χανει ομως απο το παραδοσιακο χτισιμο της Μυκονου. Το προσωπικο παρα πολυ φιλοξενο. Φιλικο και προθυμο παντα να μας εξυπηρετησει και να μας υποδειξει πως και που ειναι καλυτερα να παμε για να δουμε τα αξιοθετα του νησιου αλλα και για να φαμε στα καλυτερα και πιο ησυχα εστιατορια. Η τοποθεσια του ξενοδοχειο ηταν σε υψωμα με θεα τη χωρα και με 10λεπτα περπατημα ημασταν στο κεντρο της πολης.

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2016
Ευχαριστούμε, 318antonish
Η κριτική έγινε: 5 Σεπτεμβρίου 2015 μέσω κινητής συσκευής

Η θέση του ξενοδοχείου είναι υπέροχη.
Το δωμάτιο μας πολύ ευρύχωρο και με εξαιρετική θέα στην θάλασσα 🌊. Το μπάνιο πολύ μεγάλο αλλά με ντους πολύ μικρό.
Το προσωπικό πολύ ευγενικό και εξυπηρετικο. Ήρθαν μας παρέλαβαν από το αεροδρόμιο. Μας πήγαν στο λιμάνι για να φύγουμε στην Τήνο.
Το συστήνω ανεπιφύλακτα.

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2015
Ευχαριστούμε, Daldogiannis
Η κριτική έγινε: 3 Σεπτεμβρίου 2014

πολυ όμορφα δωμάτια, καταπληκτική θέα, υπέροχο ηλιοβασίλεμα ακόμα κ απο την πισίνα. Το προσωπικό πολυ ευγενικό, φιλικοί και εξυπηρετικοί με το παραπάνω. Πολύ σημαντικό το οτι ήταν όλοι οι χώροι καθαροί, όχι μόνο το δωμάτιο. Περπατήσαμε ευκολα προς το κέντρο και γυρίσαμε το ιδιο ευκολα με τα πόδια. Σας ευχαριστούμε όλους περάσαμε υπέροχα.

Συμβουλή για το δωμάτιο: δωμάτιο με θέα
Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2014
Ευχαριστούμε, Zoi L
Η κριτική έγινε: 19 Οκτωβρίου 2013

Το καλύτερο ξενοδοχείο στην χώρα της Μυκόνου.Άνετα ευρύχωρα,μεγάλα καθαρά δωμάτια,ευγενικό,και φιλικό προσωπικό,απρόσκοπτη θέα πρός την θάλασσα,όλα τα δωμάτια με Wi-fi,και δορυφορική τηλεόραση.Έχω μείνει ευχαριστημένος,και ενθουσιασμένος.Από αξιολόγηση 1-10,εγώ προσωπικά το αξιολογώ με 11.

Συμβουλή για το δωμάτιο: Όλα τα δωμάτια είναι καθάρα και ευρύχωρα.Δωμάτια με θέα την θάλασσα είναι πολύ καλά.Όλα τα δωμάτια έχουν το δικό τους μπαλκόνι ή αίθριο.Θα μείνετε ευχαριστημένοι.
Ημερομηνία διαμονής: Οκτώβριος 2013
  • Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι χωρίς παρέα
    • Ποιότητα
1  Ευχαριστούμε, Lefteris P
Η κριτική έγινε: 11 Οκτωβρίου 2012

Η Μύκονος είναι πραγματικά φανταστική. Κυρίως λόγω ανθρώπων αλλά και καλού τουρισμού. είναμε στο Ξενοδοχείο Αλκυών τέλη Αυγούστου και η επιλλογή της περιόδου δεν ήταν η καλύτερη λόγω του ότι το νησί έχει πολύ κόσμο και η εξυπηρέτηση γενικά είναι χαμηλότερη από άλλες εποχές.
Είχαμε κάποια προβλήματα (αλλά όχι σπουδαία) με το ξενοδοχείο Αλκυών. Περιμέναμε στο αεροδρόμιο μέσα στην ζέστη του Αυγούστου αλλά το αυτοκίνητο του ξενοδοχείου δεν ήρθε να μας πάρει. Βρήκαμε μετά από μισή ώρα ταξι που το μοιραστήκαμε με άλλα δυο άτομα από την Αυστραλία που θα έμεναν σε ένα διαμέρισμα κι έτσι τους ακολουθήσαμε.
Οταν φτάσαμε και παραπονεθήκαμε για το πρόβλημα αυτή, η Zefia η manager μας απάντησε ότι είναι Αυγουστος και αυτά συμβαίνουν. Το ξενοδοχείο έχει τέλεια θέα αλλά όχι και το δωμάτιο που μας έδωσαν. Ο κύριος λόγος που κλείσαμε το δωμάτιο ήταν η απίστευτη θεα που δυστυχώς δεν είχαμε, πάλι λόγω Αυγούστου. Το Αλκυών είναι πραγματικά Καθαρό ξενοδοχείο και πιστεύω ότι αν πηγαίναμε άλλη περίοδο όλα θα ήταν πολύ καλύτερα.
Ο δρόμος στην είσοδο του ξενοδοχείου πολύ βρώμικος γεμάτος σκουπίδια που είχαν μαζευτεί από καιρό και κανείς δεν τα μάζευε -ούτε από το απέναντι ξενοδοχείο. Αυτό ήταν πολύ λυπηρό γιατί ένα ζευγάρι Γερμανών φωτογράφιζε συνέχεια τα σκουπίδια και δεν ξέρω σε ποιό blog ή site ή μπορεί κι εδώ στο tripadvisor να δούμε αυτές τις άσχημες φωτγραφίες.
Γενικά το Αλκυών είναι λίγο Ακριβό για αυτά που προσφέρει, αλλά και πάλι μπορεί να οφείλεται στην υψηλή περίοδο που επιλλέξαμε να πάμε (δεν το ξανακάνουμε)

Η Μύκονος είναι απίστευτη και πετύχαμε και τον Πέτρο τον πελεκάνο στην μικρή βενετία. Επίσης το Νησί έχει πολλούς Γκει αλλά κανείς δεν μας ενόχλησε.

Να πάτε Από Απρίλιο έως Ιούνιο και μετά τις 10 Σεπτεμβρίου (τουλάχιστον αυτό μας συστήσαν οι ντόπιοι)

Συμβουλή για το δωμάτιο: Ζητήστε τα δωμάτια με θέα. Είναι φανταστικά. Προσοχή σε αυτά που δεν έχουν θέα.
Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2012
    • Ποιότητα