“Ανοστο φαγητο, ακριβο για την ποιοτητα του”
Κριτική για: Mourayio

Mourayio
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Πρωινό, Κρατήσεις
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Πρωινό, Κρατήσεις
Η κριτική γράφτηκε 29 Μαΐου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Ακριβο για το φαγητο που προσφερει.. Μια μεριδα σουβλακι χοιρινο κ μια σουβλακι κοτοπουλο, μια φετα φουρνου κ μια κοκα κολα, 40 ευρω. Ανοστο το φαγητο κ μικρες μεριδες. Το μονο θετικο η τοποθεσια

2  Ευχαριστούμε, Charoula N

Η κριτική γράφτηκε 4 Απριλίου 2015

Σταθερή αξία στο νησί κοσμεί τον Γιαλό της Μυκόνου πολλές δεκαετίες με παρααδοσιακά εδέσματα και εξαιρετικές λιχουδιές. Ιδανικό μέρος για καφέ.

Ευχαριστούμε, MICHAEL P
Η κριτική γράφτηκε 3 Σεπτεμβρίου 2014

Αν και έχω επισκεφθεί αρκετές φορές τη Μύκονο δεν είχε τύχει να φάω στο συγκεκριμένο εστιατόριο μέχρι πριν λίγες μέρες. Αυτό που με έκανε να θέλω να γράψω μια κριτική είναι κυρίως ότι όλα τα πιάτα που δοκιμάσαμε ήταν φρεσκότατα, σαλάτες, θαλασσινά, γλυκά, τα πάντα! Κάτι που δεν το βρίσκεις εύκολα στα τουριστικά μέρη, όπου λόγω φόρτου εργασίας οι περισσότεροι καταφεύγουν στις εύκολες κατεψυγμένες λύσεις. Παράλληλα, ο κατάλογος διαθέτει ποικιλία για όλα τα γούστα και οι γεύσεις...εξαιρετικές! Για την καθαριότητα και την εξυπηρέτηση ό,τι και να πω θα'ναι λίγο, Ο Κώστας,ο ιδιοκτήτης είχε πολύ πλάκα, η Ειρήνη στο μπαρ φτιάχνει τα καλύτερα κοκτέιλ αλλά και όλα τα παιδιά μας έκαναν να νιώσουμε σαν στο σπίτι μας! Εκτός, λοιπόν από καλό φαγητό, γραφική τοποθεσία και καταπληκτική θέα, περάσαμε τέλεια και αυτό οφείλεται στους ανθρώπους του μαγαζιού. Ευχαριστούμε για όλα!!! See you next summer!!!!

Ευχαριστούμε, Elena G
Η κριτική γράφτηκε 19 Αυγούστου 2014

Στο πέρασμά μας από τον γυαλό, με θέα τα βαρκάκια και τα κυκλαδίτικα σπιτάκια, καθήσαμε στο Μουράγιο.Το φαγητό έξω είναι πολύπλοκο θέμα.Έχει να κάνει και με τις γεύσεις αλλά και με το service.Τί να το κάνεις αν είναι νόστιμο το φαγητό και αγενές το προσωπικό ή άψογο το προσωπικό και χάλια ή μέτριο το φαγητό ..
Εδώ λοιπόν, ο συνδυασμός είναι πετυχημένος.Το φαγητό σπιτικό, μαγειρεμένο από ελληνίδα μαμά και τα παιδιά κεφάτα, χαμογελαστά και πρόθυμα να σε κάνουν να νιώσεις καλοδεχούμενος.
Οι σαλάτες φρέσκιες, οι μερίδες κιμπάρικες και το καλύτερο αφρόγαλα στον καπουτσίνο για το τέλος!Στις τρελές υπογλυκαιμίες, η μαμά έχει φροντίσει και για παραδοσιακά γλυκά ταψιού!!

Ευχαριστούμε, Αθηνά Ζ
Η κριτική γράφτηκε 5 Ιουλίου 2014 μέσω κινητής συσκευής

Πήγα με τον άντρα μου και φίλους στην παραλία της Μυκόνου.Και κάτσαμε σε ένα εστιατόριο που μας είχαν συστήσει.Φαγαμε θαλασσινά με πάστα καταπληκτικά νομίζω οτι δεν έχω φάει πιο ωραίο πιάτο.Η θέα Ειναι πολυ όμορφη και τόσο ήσυχα που δεν θέλαμε να φύγουμε.Ολα πολυ όμορφα όπως και ο μπακλαβάς της κυρίας Μαρίας!!!Ραντεβου εκει...

Ευχαριστούμε, Pely L

Mourayio: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Μύκονος (Χώρα), Μύκονος

Mourayio: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!