eDreams
Priceline
Etrip
Travelocity
Η κριτική έγινε: 19 Ιουνίου 2018

Η τοποθεσία καταπληκτική και η θέα από το ξενοδοχείο πανέμορφη! Και πιο πολύ στο ηλιοβασίλεμα, που φαίνεται ο ήλιος μέσα από τα πεύκα, να πέφτει στην θάλασσα του Ιονίου! Αυτή είναι και η ιδανική ώρα να καθίσεις στο εστιατόριο/μπαρ.
Τα δωμάτια ευρύχωρα, όμορφα διακοσμημένα, με εξίσου υπέροχη θέα. Το προσωπικό ευγενέστατο και η καθαριότητα αποτελεσματική, μόνο που σε υψηλή περίοδο αργούν λίγο να έρθουν... Κάποια πράγματα χρειάζεται να τα ζητήσεις εάν λείπουν αλλά ανταποκρίνονται αμέσως.
Το πρωινό υπερπλούσιο, με ένα καινούργιο σπιτικό γλυκό κάθε μέρα! Η ημιδιατροφή κάπως υπερτιμημένη για τα πιάτα που αντιστοιχούν, ωστόσο οι μερίδες χορταστικές.
Η παραλία μπροστά στο ξενοδοχείο ένα από τα πλεονεκτήματα αλλά και ο χώρος γύρω από την πισίνα ιδανικός για χαλάρωση αγναντεύοντας το πέλαγος...

Συμβουλή για το δωμάτιο: Στους ορόφους είναι πιο ήσυχα αλλά στο ισόγειο έχουν πιο εύκολη πρόσβαση. Εσωτερικά είναι όλα εξ ίσου άνετα και φωτεινά!
Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2017
  • Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι με φίλους
1  Ευχαριστούμε, pulsars
Η κριτική έγινε: 7 Σεπτεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Μου χαλασε τις διακοπές. Από πού να ξεκινήσω και που να τελειώσω. Δεν αναβαν τα φωτα στο μπάνιο και ο εξαερισμος δεν δουλευε με αποτέλεσμα να μην βλέπεις τίποτα και να μυρίζει άσχημα το τηλ.του ντουζ ήταν τρύπιο. Τα φώτα επίσης στο υπνοδωμάτιο δεν άναβαν. Όταν τα ανάφερα στην ρεσεψιόν τα διορθωσανε, αλλά εμένα περιμένανε να τους τα πω ; Τώρα στο περιβάλλον χώρο του ξενοδοχείου τα πράγματα ήταν τραγικά. Τα παιχνίδια και οι δραστηριότητες που είχε για τα παιδιά ήταν σε πολύ πολύ κακη κατάσταση. Τρύπιο και σκισμένο το τραμπολινο ξεφουσκωτο και σκισμένο το φουσκωτό κάστρο οι κούνιες σκουριασμένες τα όργανα γυμναστικής χαλασμένα. Μία εικόνα εγκαταλείψεις και ντροπής. Το προσωπικό δεν είχε καμία σχέση με εξυπηρέτηση πελατών γιατί απλά δεν ήταν εκπαιδευμένοι για αυτό , τυχαία νεαρά άτομα που προσαθουσαν να κάνουν κάτι με αποτέλεσμα μη ικανοποιητικο. Το πρωινό πολύ πολύ φτωχό χωρίς να γεμίζουν ξανά ότι αδειαζε και ποιότητας.....χαλια . Και το βραδινό μπουφέ ήταν αυτό που σε έκανε να αναρωτιέσαι είμαι χαζός που πληρώνω 170€ για αυτό το δωμάτιο με ημιδιατροφη και;;;; το βραδινό λοιπόν ποιοτητα και γεύση κακή και πάλι όταν αδειαζε ένα ταψάκι έπρεπε να περιμένεις αρκετή ώρα αν θα το ξαναγεμιζαν. Αν πήγαινες νωρίς οκ έτρωγες αν αργουσες όμως.....περιμενες και περίμενες. Η ποιότητα που είπα κακή είναι γιατί ένα βράδυ είχε barbeque βραδιά και ήταν για γέλια. Δηλ.να τρως κατεψυγμένο καλαμάκι,κεφτεδακι,κεμπάπ και να σου βγάζει πανσετα για πα'ι'δακι εεε ντροπή που αυτό στον τόπο της γουρουνοπουλας και όχι μόνο αυτό το βράδυ και τα προηγούμενα ήταν το μπουφέ μη ικανοποιητικο (σαλάτες άδειες ψωμί τελειωμένο πιάτα λεκιασμενα....). Απογοήτευση και εκνευρισμό μου έδωσε αυτό το ξενοδοχείο που απορώ πως υπάρχει κάτι τέτοιο σε ένα πολύ ωραίο τόπο όπως είναι η Κυπαρισσία. Ντροπή.

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2017
5  Ευχαριστούμε, MELETIS K
Η κριτική έγινε: 7 Σεπτεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Κλεισαμε δωματιο απο τον Ιουνιο για αρχες Σεπτεμβριου για 2 εβδομαδες ,με πολυ συγκεκριμενα αιτηματα (1ος οροφος,θεα θαλασσα).Ενω ειχα επικοινωνησει μαζι τους 3 φορες για να επιβεβαιωσω αυτα που ζητησαμε η απαντηση τους ηταν "βεβαιως οτι ειπαμε ισχυει" χωρις να μου λενε τι ειπαμε.Με αποτελεσμα να παμε στο ξενοδοχειο για τις πρωτες μας διακοπες με το 3 μηνων μωρο μας και:
1-το δωματιο ηταν στο ισογειο(και καλα επειδη ηταν μεγαλυτερο)
2-η θεα θαλασσα ηταν η μιση γιατι μπροστα μας ειχαμε το σπιτακι που εφτιαχναν φαγητο.(η απαντηση στο τηλεφωνο ηταν πως ολα τα δωματια βλεπουν την θαλασσα)
Και παμε στα πιο σοβαρα:
1-Τριχες πεταμενες μεσα στην τουαλετα
2-Λερωμενες πετσετες , σεντονια και μαξιλαροθηκες
3-Σκουριασμενα ολα στην τουαλετα
4-Τα υδραυλικα μαυρα χαλια.Θορυβος λες και εφευγε πλοιο.Και απο το διπλα δωματιο φυσικα.ΤΟ ΜΩΡΟ ΞΥΠΝΟΥΣΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.
5-Το στρωμα ετριζε.Οι πορτες ετριζαν.
Ναι οκ οι ιδιοκτητες ειναι ευγενικοι αλλα απαραδεκτο το ξενοδοχειο για τα χρηματα που ζητησανε και ζητανε και προκαταβολη 3 ημερων.Επισης απαραδεκτο πρωινο και βρωμα απο υγρασια.

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2017
2  Ευχαριστούμε, 528christosv
Η κριτική έγινε: 13 Αυγούστου 2017

Η τοποθεσια είναι υπέροχη και προσφερεται για οσους θελουν να ησυχασουν και ν'απολαυσουν την φυση!
Τα δωματια ευρύχωρα και το μπαλκόνι επισης. Το προσωπικό πολύ ευγενικό και η καθαριότητα του ξενοδοχείου αρκετά καλη.
Η διαμονή μου ηταν μία πολύ καλή εμπειρία και θα ξαναπάω σίγουρα.
Ιδανικό για οικογένειες με μικρά παιδια!!

Συμβουλή για το δωμάτιο: Τα δωματια με θέα την θαλασσα πολύ καλά αλλα με αρκετο ηλιο από το μεσημερι και μετα!
Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2017
Ευχαριστούμε, Nikolaidouvivian
Η κριτική έγινε: 2 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Μείναμε στο ξενοδοχείο τις τελευταίες μέρες του Ιουλίου.
Το δωμάτιο μεγάλο, όπως και το μπαλκόνι, όμως οι υδραυλικές εγκαταστάσεις είναι, επιεικώς, άθλιες. Σκουριασμένες βρύσες, γεμάτες άλατα και ακανόνιστη ροή νερού. Κάθε φορά που θέλαμε να πλύνουμε τα χέρια μας, γέμιζε νερά το μπάνιο. Ο λοιπός εξοπλισμός απλώς κακός. Ντουλάπια φουσκωμένα από την υγρασία, βρώμικα, που σε απέτρεπαν από το να τα χρησιμοποιήσεις για να βάλεις δικά σου πράγματα.
Οι κυρίες που καθάριζαν έκαναν πραγματικά πολύ καλή δουλειά, όμως μισή ώρα μετά τον καθαρισμό του δωματίου είχες την αίσθηση ότι το μέρος ήταν βρώμικο. Υπήρχε μια απαίσια μυρωδιά αποχέτευσης, που δεν μπορούσε με τίποτα να καλυφθεί από το αποσμητικό χώρου, το οποίο χρησιμοποιούσαν συνεχώς. Τα δωμάτια γέμιζαν συνεχώς από μικρά μαύρα μυγάκια, ακόμα και όταν κρατούσες τα παράθυρα κλειστά.
Η πισίνα μεγάλη, με θαλασσινό νερό και πολλά παιχνίδια για τα παιδιά.
Το πρωϊνό τόσο αδιάφορο, που δεν μας ενέπνευσε να δοκιμάσουμε την κουζίνα του ξενοδοχείου και για μεσημεριανό ή δείπνο.
Θεωρώ πως η τιμή του, 135€ την βραδιά για 4κλινο, με τίποτα δεν ανταποκρίνεται σε αυτά που προσφέρει.
Δεν θα το συνιστούσα σε φίλους και, σε καμμία περίπτωση, δεν θα έμενα ξανά σε αυτό το ξενοδοχείο.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2017
2  Ευχαριστούμε, Elena M