Η κριτική γράφτηκε 3 Φεβρουαρίου 2017

Έχω επισκεφτεί 2 φορές το ξενοδοχείο. Βρίσκεται ελαφρώς μετά το χωριό, κάτι που του εξασφαλίζει την ησυχία. Ο χώρος είναι προσεγμένος και το πράσινο δεσπόζει στον περιβάλλοντα χώρο. Η καθαριότητα είναι εμφανής τόσο στα δωμάτια όσο και στους κοινόχρηστους χώρους. Τα δωμάτια είναι άνετα και η οικοδέσποινα έχει φροντίσει για οτιδήποτε χρειάζεται. Μου έκανε εντύπωση ότι στο μπάνιο υπήρχαν αφρόλουτρο και σαμπουάν σε κανονικό μέγεθος, ακόμα και οδοντόκρεμα. Το κρεβάτι και τα μαξιλάρια είναι ότι καλύτερο έχω συναντήσει σε ξενοδοχεία, δε θες να σηκωθείς!!!!!!!!
Πρόκειται για οικογενειακή επιχείρηση, είναι όλοι πρόσχαροι, ευγενικοί και έτοιμοι να σου δώσουν πληροφορίες για τη γύρω περιοχή, σε κάνουν να νιώσεις μέλος της οικογένειας. Το προσωπικό δεν θα μπορούσε να είναι διαφορετικό από τους ιδιοκτήτες, είναι πάντα με το χαμόγελο και έτοιμο να σε εξυπηρετήσει.
Βέβαια αν με ρωτούσαν τι μου άρεσε πιο πολύ θα έλεγα το πρωινό. Η κυρία Ρένα επιμελείται η ίδια το πρωινό που κάθε μέρα είναι διαφορετικό και πλούσιο.

• Διαμονή: Αύγουστος 2016, ταξίδι με φίλους
2  Ευχαριστούμε, Athena Z
Ο/η Kostas D, General Manager του Irida Resort Suites, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 2 Αυγούστου 2017

Αξιότιμημη Κυρία Αθηνά
Ευχαριστούμε για τα πολλά καλά σας λόγια, την λεπτομερή πληροφόρηση για το τι θα βρεί ο Επισκέπτης στο συγκρότημα μας οπως οδοντόκρεμα, αφρόλουτρο, σαμπουάν σε κανονικό μέγεθος, το άνετο στρώμα, γοα το πλούσιο και καθημερινά διαφορετικό πρωϊνό μας, το αίσθημα της θαλπωρής που νοιώσατε, το χαμόγελο του προσωπικού. Ανυπομονούμε να σας έχουμε πάλι γρήγορα κοντά μας.

Η κριτική γράφτηκε 6 Σεπτεμβρίου 2016

Πεντακάθαρο, άνετο, μπροστά σε μια υπέροχη θάλασσα με ανθρώπους που σε κάνουν να νιώθεις σαν στο σπίτι σου. Όλος ο χώρος είναι περιποιημένος με μεράκι και το πρωινό υπέροχο. Θα ξαναπήγαινα χωρίς δεύτερη σκέψη.

• Διαμονή: Ιούλιος 2016, ταξίδι με φίλους
Ευχαριστούμε, Niki_Ado
Ο/η Kostas D, Manager του Irida Resort Suites, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 25 Ιανουαρίου 2017

Αξιότιμε επισκέπτη,
Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για τη διάθεση του χρόνου σας για να υποβάλετε την κριτική σας σχετικά με τη διαμονή σας στο Irida Resort Suites, και για την υψηλότερη βαθμολογία που λάβαμε. Ταυτόχρονα, είμαστε στην ευχάριστη θέση να προσφέρουμε επάξια στους επισκέπτες μας, μια ευχάριστη διαμονή. Εκτιμούμε πολύ τα σχόλιά σας και ανυπομονούμε να σας έχουμε ξανά κοντά μας στην επόμενη επίσκεψή σας στην Ελλάδα! Με εκτίμηση.

Η κριτική γράφτηκε 29 Αυγούστου 2016

Πολύ καλή εξυπηρέτηση, φιλικό και οικογενειακό περιβάλλον, άριστο σπιτικό πρωινό, πολύ καθαρά δωμάτια. Μειονεκτήματα η έλλειψη πισίνας και η όχι καλή θάλασσα μπροστά από το ξενοδοχείο (πρέπει να πας 100 μέτρα παρακάτω). Επίσης το wifi όχι πολύ σταθερό.

Διαμονή: Αύγουστος 2016, ταξίδι με οικογένεια
Η κριτική συλλέχθηκε σε συνεργασία με αυτό το ξενοδοχείο
Ευχαριστούμε, pit19762016
Ο/η Kostas D, General Manager του Irida Resort Suites, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 25 Ιανουαρίου 2017

Αξιότιμε επισκέπτη,
Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για τη διάθεση του χρόνου σας για να υποβάλετε την κριτική σας σχετικά με τη διαμονή σας στο Irida Resort Suites, και για την υψηλή βαθμολογία που λάβαμε. Ταυτόχρονα, είμαστε στην ευχάριστη θέση να προσφέρουμε επάξια στους επισκέπτες μας, μια ευχάριστη διαμονή. Εκτιμούμε πολύ τα σχόλιά σας, βελτιώσαμε το Wi-Fi και ανυπομονούμε να σας έχουμε ξανά κοντά μας στην επόμενη επίσκεψή σας στην Kυπαρισσία! Με εκτίμηση.

Η κριτική γράφτηκε 23 Αυγούστου 2016

Μείναμε στο Irida resort 5 βράδια αρχές Αύγουστου.
Ήσυχη περιοχή και ξενοδοχείο ότι πρέπει για ξεκούραση και εξορμήσεις στα κοντινά αξιοθέατα και παράλιες.
Το δωμάτιο ευρύχωρο λαμβάνοντας υπόψη ότι είχαν τοποθετηθεί και δυο παρκοκρεβατα για τα μικρά μας παιδιά. Το δωμάτιο βρίσκονταν δίπλα στον τεράστιο κήπο με γκαζόν και φυσικά ήταν η καλύτερη των παιδιών που δεν ξεκολλαγαν από την παιδική χαρά.
Ωστόσο η παραλία μπροστά από το ξενοδοχείο δεν είναι για μπάνιο κυρίως λογω της μεγάλης πέτρινης πλάκας που κάνει την πρόσβαση στη θάλασσα δύσκολη. Σε απόσταση όμως λιγότερη από 5 λεπτά αρχίζει η τεράστια παραλία του κόλπου της Κυπαρισσίας που είναι προστατευόμενη περιοχή natura για τις χελώνες caretta-caretta.
Το προσωπικό πολύ φιλικό και πάντα στην διάθεση μας.
Πρωινό πλούσιο και με σπιτικές πίτες και γλυκά.
Ένα πρόβλημα κακοσμίας από προβληματική αποχέτευση διορθώθηκε άμεσα.

• Διαμονή: Αύγουστος 2016, ταξίδι με οικογένεια
1  Ευχαριστούμε, ritmatsi

Αξιότιμε επισκέπτη,
Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για τη διάθεση του χρόνου σας για να υποβάλετε την κριτική σας σχετικά με τη διαμονή σας στο Irida Resort Suites, και για την υψηλή βαθμολογία που λάβαμε. Ταυτόχρονα, είμαστε στην ευχάριστη θέση και προσπαθούμε διαρκώς να προσφέρουμε στους επισκέπτες μας, μια ευχάριστη διαμονή. Εκτιμούμε πολύ τα σχόλιά σας, για το πλούσιο Πρωινό με τις σπιτικές πίτες και τα γλυκά, γιά το πολύ φιλικό και πάντα στην διαθεσή σας προσωπικό, τον τεράστιο κήπο μας με γκαζόν, που τα παιδιά δεν ξεκόλαγαν από την παιδική χαρά, για τα ευρύχωρα δωμάτιά μας. Ανυπομονούμε να σας έχουμε ξανά κοντά μας στην επόμενη επίσκεψή σας στην Κυπαρισσία! Με εκτίμηση.

Η κριτική γράφτηκε 12 Αυγούστου 2016

Τι μου άρεσε:
Η τοποθεσία του. 'Οσο πρέπει απομονωμένο. Μακριά από τις ταβέρνες και την κίνηση στο Καλό Νερό αλλά ταυτόχρονα σε απόσταση περπατήματος. Ήσυχο, παρά την παρουσία μικρών παιδιών. Εκπληκτικό ηλιοβασίλεμα.
Το πρωινό ήταν υπέροχο. Κάθε μέρα διαφορετικές χειροποίητες πίττες και γλυκά.
Πολύ καθαρό σε όλους τους χώρους.
Οικογενειακή επιχείρηση, με τους ιδιοκτήτες ευγενέστατους και εξυπηρετικούς για κάθε πληροφορία για την περιοχή.
Τι δεν μου άρεσε: η παραλία ακριβώς κάτω από το ξενοδοχείο δεν είναι η καλύτερη. Έχει όμως πολύ κοντά (1km) εκπληκτική αμμώδη και ερημική παραλία.
Συμβουλές: αν είστε ζευγάρι μην μείνετε στα ισόγεια διαμερίσματα. Επίσης αν θέλετε εκπληκτική θέα στην θάλασσα και στο ηλιοβασίλεμα ζητείστε διαμέρισμα στον 1ο όροφο με sea view. Αξίζει. Επίσης μην κλείσετε δωμάτιο μέσω internet. Καλύτερες τιμές με απευθείας συνεννόηση.

• Διαμονή: Ιούλιος 2016, ταξίδι με οικογένεια
2  Ευχαριστούμε, VasilisVr

Αξιότιμε επισκέπτη,
Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για τη διάθεση του χρόνου σας για να υποβάλετε την κριτική σας σχετικά με τη διαμονή σας στο Irida Resort Suites, και για την υψηλή βαθμολογία που λάβαμε. Εκτιμούμε πολύ τα σχόλιά σας, για το πλούσιο Πρωινό με τις κάθε μέρα διαφορετικές χειροποίητες πίττες και τα γλυκά, γιά τους ευγενέστατους και εξυπηρετικούς για κάθε πληροφορία για την περιοχή ιδιοκτήτες, την εκπληκτική θέα στην θάλασσα και στο ηλιοβασίλεμα, το πολύ φιλικό και πάντα στην διαθεσή σας προσωπικό, για τα ευρύχωρα καθαρά δωμάτιά μας. Ανυπομονούμε να σας έχουμε ξανά κοντά μας στην επόμενη επίσκεψή σας στην Κυπαρισσία! Με εκτίμηση.