Tripadvisor

“Εξαιρετικό εστιατόριο!”
Κριτική για: Strada

Strada
Κουζίνες: Μεσογειακή
Περιγραφή: Είναι το cafe-bar-restaurant στο κέντρο της Κοζάνης που άνοιξε νέους δρόμους στις γαστρονομικές σας αναζητήσεις στην πόλη. Εξαιρετικές προτάσεις μεσογειακής κουζίνας, εκλεκτή λίστα κρασιών και μεγάλη ποικιλία σε cocktails προσφέρονται κάτω από μια πρωτότυπη οροφή από... βιβλία! Σε συνδυασμό με τα ιδιαίτερα διακοσμητικά στοιχεία, το Strada σάς προκαλεί να ζήσετε μια εμπειρία υψηλής... αισθητικής!

Πρόσφατα επισκέφθηκα το εστιατόριο,και έμεινα γενικά πολύ ικανοποιημένος!Το φαγητό ήταν απίστευτο,γεύσεις που δεν βρισκείς αλλου,καλές μερίδες και πολύ καλα τιμολογημένο αν αναλογιστείς ειδικά και την ποιότητα του.Ο κατάλογος των κρασιών καλύβει όλα τα γούστα,το service αρκετά γρήγορο και οι σερβιτόροι πολύ φιλικοί.Η ατμόσφαιρα απο τη μουσική ως και τη διακόσμιση ηταν ζεστή,και γενικότερα η εμπειρία μου στο μαγαζί περιγράφεται μόνο ως ευχάριστη..Το προτείνω ανεπιφύλακτα!

2  Ευχαριστούμε, _T487FQ
Ο/η Sweet_GSK, Υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων του Strada, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: πριν από 4 εβδομάδες

Σας ευχαριστούμε πολύ για το χρόνο που διαθέσατε να καταγράψετε την πρόσφατη εμπειρία σας στο Strada restaurant wine & cocktails. Μας δίνει ιδιαίτερη χαρά να διαβάζουμε ότι οι πελάτες μας απολαμβάνουν τόσο το φαγητό τα κρασιά μας,τα ιδιαίτερα cocktails όσο και την εμπειρία στον χώρο μας. Ελπίζουμε να έχουμε την χαρά να σας εξυπηρετήσουμε σε μια επόμενη επίσκεψη στο εστιατόριο μας.

Η κριτική γράφτηκε 23 Ιανουαρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Πρόσφατα ήρθα να μείνω στην Κοζάνη λόγω δουλειάς και βρέθηκα τυχαία στο εστιατόριο strada. Ο χώρος είναι πολύ όμορφος, ζέστη ατμόσφαιρα, αρμονική διακόσμηση. Το σέρβις εξαιρετικό! Πολύ ευγενικοί όλοι με φιλικό χαρακτήρα, γνώση της δουλειάς κάτι που μου έκανε εντύπωση καθώς ήξεραν ακριβώς τι κρασί να μου προτείνουν με το φαγητό που επέλεξα και εν τέλη ήταν ακριβώς αυτό που ήθελα!! Το φαγητό ήταν απρόσμενα καθηλωτικό!!! Από το πρώτο πιάτο μέχρι και το γλυκό στο τέλος!! Δεν έχω γευτεί παρόμοιες γεύσεις ξανά!!! Εννοείτε πως θα το επισκεφτώ αρκετά σύντομα!! Το προτείνω ανεπιφύλαχτα χωρίς καμία αμφιβολία!!!

3  Ευχαριστούμε, Anastasia_paras
Ο/η Sweet_GSK, Υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων του Strada, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: πριν από 5 εβδομάδες

Η κριτική γράφτηκε 12 Ιανουαρίου 2020

Εξαιρετικό φαγητό πολύ πλούσιος κατάλογος υπέροχες γευσεις και πολυ καλο προσωπικο!!Συγχαρητηρια σ ολη την ομαδα !!!Το συνιστω!!!

1  Ευχαριστούμε, ΚΑΤΕΡΙΝΑ Β

Η κριτική γράφτηκε 9 Ιανουαρίου 2020

Πολύ ωραίος χώρος, νόστιμα πιάτα με μεγάλη ποικιλία για όλα τα γούστα! Παρόλο που ήταν γεμάτο, εξυπηρετηθήκαμε πολύ γρήγορα. Ένα μαγαζί που πρέπει να επισκεφτείτε και να δοκιμάσετε τα προτεινόμενα γλυκά!!

Ευχαριστούμε, Pegiou I

Η κριτική γράφτηκε 26 Δεκεμβρίου 2019

Το φαγητό ευχάριστη έκπληξη για μια μικρή πόλη. Η γεύση είναι κάτι περισσότερο από αυτό που περιμένεις.
Η εξυπηρέτηση στα όρια της αγένειας. Υπάρχει αρχικά μια αμηχανία και καμιά "κεντρικη" προσέγγιση. Ο καθένας, από την υποδοχή μέχρι το τέλος έχει τη δική του αντίληψη για την εξυπηρέτηση.
Η σερβιτόρα φέρνει λάθος πιάτο αλλά, παρατηρεί πως οι περισσότεροι, όταν τους πηγαίνει πιάτα που δεν έχουν παραγγείλει, και μαλλον δεν είναι σπάνιο, τα τρώνε(σε αντίθεση με εμάς!)
Απευθύνθηκε δύο φορές στου πελάτες σχολιάζοντας "βλέπω τα καθαρίσατε όλα" επειδή είχαμε φάει το φαγητό μας! Απαράδεκτο σχολιο, μη αποδεκτό, ακόμα και στο σουβλατζίδικο της γειτονιάς, πολύ περισσότερο σε ένα εστιατόριο που φαίνεται να θελει να ξεχωρίζει ως ένα αξιοπρεπές μερος. Ξεπέρασε τα όρια της αγένειας, βασικά ξεπέρασε τα όρια, μιλώντας κάθε φορά περισσότερο από όσο πρέπει και χωρίς καμία γνώση της δουλειάς!

Χωρίς λόγια....
Κρίμα όταν η κουζίνα έχει να πει τόσο ενδιαφέροντα πράγματα!

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2019
6  Ευχαριστούμε, anastasiakT1159QS

Strada: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Κοζάνη, Περιοχή Κοζάνης

Strada: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!