“Πολύ καλό!!”
Κριτική για: Ο Μπεμπέλης

Ο Μπεμπέλης
Περιγραφή: Παραδοσιακός χώρος που βρίσκεται στην καρδιά του χωριού και ξεκουράζει κάθε ντόπιο και επισκέπτη.Λειτουργεί όλους τους μήνες του χρόνου.
Η κριτική γράφτηκε 24 Σεπτεμβρίου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Cozy μαγαζί με ωραία ατμόσφαιρα. Πήραμε ένα ψαρονέφρι με λαχανικά κ ένα ψαρονέφρι αλά μπεμπέλης καθώς και μια φέτα ψητή με μέλι (συν δυο νερά), πληρώσαμε 36€, value for money κατά τη γνώμη μου με καλές μερίδες χορταστικές και γευστικές. Ευγενικό προσωπικό και bonus για το κέρασμα στο τέλος γλυκού! Θα ξαναπηγαίναμε

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2022
1  Ευχαριστούμε, mariakC2207GG

Η κριτική γράφτηκε 1 Ιουνίου 2022

Ένα εξαιρετικό εστιατόριο, με όμορφο περιβάλλον, πολύ ενδιαφέρουσες επιλογές στο μενού, άψογο σέρβις και τιμές λογικές για αυτό που προσφέρει. Πήγαμε δύο φορές, ό,τι και αν δοκιμάσαμε ήταν πεντανόστιμο. Επίσης, έχοντας επισκεφθεί και κάποια ακόμη εστιατόρια στην περιοχή, θεωρώ ότι είναι σαφέστατα η καλύτερη επιλογή για φαγητό....

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάιος 2022
2  Ευχαριστούμε, PENNY A
Η κριτική γράφτηκε 7 Μαΐου 2022

Καθαρό και πεντανόστιμο. Σημασία έχει η νοστιμιά και όχι τα γκουρμέ πιάτα. Τρως κανονικά και με γεύση που μας λείπει. Πολύ καλή περιποίηση και εξαιρετικά τα κεμενια (τοπική λιχουδιά σαν λαχανοντολμάς αλλά τυλιγμένο σε κρεμμύδι, κάτι που σημαίνει ότι είναι, φυσικά, βαρύ αλλά υπέρ αξίζει). Ήμασταν τυχεροί και βρήκαμε σε ένα από τα δύο εξωτερικά τραπέζια επειδή απλώς δε θέλαμε μέσα, αλλά το περιβάλλον στο εσωτερικό είναι πολύ όμορφο. Για μένα που έχω συνηθίσει σε πιο φθηνές τιμές μου φάνηκε τσιμπημένο αλλά κάπου εκεί κινούνται σε όλο το Γαλαξίδι και εν γένει τουριστικές περιοχές. Σύνολο 32 € για κεμενια 4 πενηντάρια τσιπουρο σαλάτα εξαιρετικούς ντοματοκεφτεδες αναμεικτους με κολοκυθοκεφτεδες (δε νομίζω να ξεχνώ κάτι)

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάιος 2022
1  Ευχαριστούμε, Compass634918
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαΐου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Νόστιμες και ισορροπημένες γεύσεις με τοπικά παραδοσιακά πιάτα.
Όμορφος χώρος, γρήγορη εξυπηρέτηση, πολύ ευγενικοί και συζητήσιμοι οι άνθρωποι του μαγαζιού.

Ημερομηνία επίσκεψης: Απρίλιος 2022
1  Ευχαριστούμε, Nafsica M
Η κριτική γράφτηκε 28 Απριλίου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Βρεθήκαμε για ένα διήμερο στο Γαλαξίδι και είπαμε να επισκεφθούμε τον Μπεμπέλη αφού είχαμε δει τις κριτικές... Οι γεύσεις εξαιρετικές και προσεγμένες, ο χώρος μικρός αλλά φιλόξενος και το προσωπικό ζεστό και φιλικό. Πραγματικά κάθε πιάτο είχε προετοιμαστεί με προσοχή, από τα πιο ιδιαίτερα (παραδοσιακά Κελέμια ή Χοιρινό Ψαρονέφρι με άσπρη σάλτσα) έως και τα πιο "απλά" (πχ κεφτεδάκια). Πλέον θα το έχουμε υπόψη μας και ως περαστικοί!!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Απρίλιος 2022
Ευχαριστούμε, ilias_soul

Ο Μπεμπέλης: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Γαλαξίδι, Δελφοί

Ο Μπεμπέλης: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!