“Φιλοξενο και ζεστο περιβάλλον”
Κριτική για: Ο Μπεμπέλης

Ο Μπεμπέλης
Περιγραφή: Παραδοσιακός χώρος που βρίσκεται στην καρδιά του χωριού και ξεκουράζει κάθε ντόπιο και επισκέπτη.Λειτουργεί όλους τους μήνες του χρόνου.
Η κριτική γράφτηκε 5 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Είχαμε κρατήσει το τραπέζι δίπλα στο τζάκι μας υποδέχτηκαν προτείνοντας μας να επιλέξουμε από κρασιά δικής τους παραγωγής από ελληνικές ποικιλίες .Το μενού είχε παραδοσιακά πιάτα ιδανικά για κρασομεζε όπως λαχανοντολμάδες και σπιτική πίτα. Εξαιρετικα φιλόξενο σέρβις σε τελείως ακαπνο περιβάλλον. Στο τέλος μας προσέφεραν υπέροχο σπιτικό και δικής τους επινόησης γλυκό από μούστο και καραμέλα και τσίπουρο δικής τους παραγωγής. Και μόνο για τα δύο τελευταία θα ξαναεπιστρεφαμε.

Ευχαριστούμε, vasia a

Η κριτική γράφτηκε 8 Φεβρουαρίου 2018

Είναι μια υπέροχη οικογενειακή ταβέρνα με εξαιρετικά όμορφο διακοσμημένο και ζεστό περιβάλλον. Η κουζίνα είναι εξαιρετικά ποιοτική, με νόστιμα πιάτα, συνταγές που είναι οικίες στην ελληνική οικογένεια.
Το φαγητό, το περιβάλλον και οι ιδιοκτήτες του θα σε κάνουν να χαλάρωσης να απολαύσεις όμορφα γευστικά πιάτα και να νιώσεις οικογενειακή ατμόσφαιρα.

Ευχαριστούμε, Pavlos M
Η κριτική γράφτηκε 5 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πολύς ντόρος για το τίποτα. Μέτρια τα φαγητά μικρές μεριδες. Μια μεριδα κοτσι 16€. Το μονο που μας άρεσε ηταν ο χώρος.

3  Ευχαριστούμε, Dimitris P
Η κριτική γράφτηκε 14 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Τα πιάτα που επιλέξαμε να φάμε,ήταν το ένα καλύτερο από το άλλο..ψητά, τηγανητά θαλασσινά, ψαρονέφρι, κοτόπουλο ήταν όλα τέλεια!! Ο χώρος και η διακόσμηση του μαγαζιού είναι υπέροχα! Οι ιδιοκτήτες είναι εξυπηρετικοτατοι και ευγενεστατοι! Σίγουρα θα ξαναπάμε!!!!!

Ευχαριστούμε, Giouli D
Η κριτική γράφτηκε 10 Ιανουαρίου 2018

Υπέροχος, ζεστός, φιλόξενος χώρος .Αν και ήταν ανήμερα μεσημέρι Χριστουγέννων η εξυπηρέτηση ήταν ταχύτατη, ευγένεια και προθυμία να απαντήσουν και να μας βοηθήσουν στην παραγγελία μας.Βέβαια είχαμε προνοήσει και κλείσαμε τραπέζι.Τα φαγητά χοιρινό με σέλινο και χοιρινό με δαμάσκηνο σε πήλινο ήταν πραγματικά ελαφριά και γευστικότατα. Χορταστικές μερίδες,σπιτικό φαγητό, ενώ εξαίρετη ιδέα η δυνατότητα δοκιμής τριών ειδών κρασιού για επιλογή.Επίσης διπλό κέρασμα επιδορπίου στο τέλος.Η γυναίκα του ιδιοκτήτη χαμογελαστή και εξυπηρετική , η κόρη τους άψογη στο σερβίρισμα.Ο κύριος Νίκος στην κουζίνα ετοίμαζε τις παραγγελίες και όταν τον γνωρίσαμε αργά περνώντας για απογευματινή βόλτα μας ευχαρίστησε και χάρηκε δείχνοντας πόσο εκτιμά τους πελάτες του.Συγχαρητήρια.

Ευχαριστούμε, elina2211

Ο Μπεμπέλης: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Γαλαξίδι, Περιοχή Φωκίδας

Ο Μπεμπέλης: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!