Η κριτική έγινε: 14 Ιουλίου 2020

Ήταν σίγουρα λαχείο. Δεν το περιμένεις να συναντήσεις, τέτοιο κατάλυμα, τέτοιους ανθρώπους, τέτοια ζεστασιά και φροντίδα.
Το μέρος φανταστικό, καλόγουστο, πανέμορφο, από το χώρο του πρωινού με την ωραία αυλή, πεντακάθαρο, μεγάλο σπίτι, σε κεντρικό σημείο, ένα βήμα από την παραλία, φωτεινό, μέχρι την υπέροχη βεράντα που υπάρχει στον πάνω όροφο.
Η κυρία Χαρά, δεν υπάρχουν λόγια να αποδώσουν το μεγαλείο του χαρακτήρα, την γλυκύτητα, την καλοσύνη, την οικογενειακή ατμόσφαιρα, την προσοχή...που σου δίνει αυτός ο υπέροχα χαμογελαστός άνθρωπος. Καταφέρνει με τον τρόπο της και τα κάνει όλα πιο μαγικά και υπέροχα.
Εν κατακλείδι, αξίζει να υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι, τέτοια καταλύματα που απογειώνουν τις αποδράσεις μας όσο δεν πιστεύεις ότι γίνεται...το συνιστώ ανεπιφύλακτα, είναι η παραμυθένια πινελιά στις διακοπές σας. Αν και πιστεύω πως είναι λίγο ένα τεράστιο ευχαριστώ και μπράβο στην γυναίκα αυτή για όλα αυτά που μας, θα σας προσφέρει... απίστευτη!!!

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2020
Ευχαριστούμε, O5373DR_
Η κριτική έγινε: 6 Ιουλίου 2020

Ήσυχο, καθαρό, περιποιημένο, άνετο δωμάτιο. Με κλιματισμό και χωρίς καθόλου θόρυβο, μολονότι κοντά σε μπαράκι. Περπατώντας από όλες τις παραλίες, στην καρδιά του Γαλαξιδίου με μοναδικό πρωινό! Θα ξαναέρθουμε σίγουρα!

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2020
Ευχαριστούμε, valk152
Η κριτική έγινε: 5 Ιανουαρίου 2020

Εξαιρετικο σε ολα!Πολυ καθαρο και φιλικο περιβαλλον απιστευτο σπιτικο πρωινο με υπεροχες πιτες και home made μαρμελαδες και γλυκα!Πολυ φιλικη υποδοχη και με μεγαλη χαρα μας κατατοπισαν για το που να παμε και πως να κινηθουμε στην γυρω περιοχη!Το συστηνω ανεπιφυλακτα!!!!

Ημερομηνία διαμονής: Ιανουάριος 2020
1  Ευχαριστούμε, Peloponisos-2020
Η κριτική έγινε: 28 Οκτωβρίου 2019

Ενα αλλιώτικο, αξέχαστο τριήμερο σε παλιό αρχοντικό σπιτι που συνδυάζει αρμονικά το χθες με το σήμερα.Πεντακάθαρο, προσεγμένο και φροντισμένο με μεράκι...Η οικοδέσποινα,κα Χαρά,μας σκλάβωσε κυριολεκτικά με την περιποίησή της,την ευγένειά της και τα καταπληκτικά της εδέσματα που απολαμβάναμε στο πρωινό μας...Σας ευχαριστούμε κα Χαρά!!!

Ημερομηνία διαμονής: Οκτώβριος 2019
2  Ευχαριστούμε, georgiavo
Η κριτική έγινε: 10 Οκτωβρίου 2019

Ευγενικό προσωπικό.Πεντακάθαρο δωμάτιο .Δίπλα στη θάλασσα .Κάθε μέρα διαφορετικό σπιτικό πρωινό με τοπικά προιόντα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟ ΒΡΑΒΕΙΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ!!!!Το Γαλαξείδι όλες τις εποχές ειναι πανέμορφο και σίγουρα το miramare το κάνει και φιλόξενο.

Ημερομηνία διαμονής: Οκτώβριος 2019
Ευχαριστούμε, ioanna t
Ο/η chrisoulapapalexi, Owner του Hotel Miramare, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 13 Οκτωβρίου 2019

Αγαπητή Ιωάννα ,
ευχαριστούμε πάρα πολύ για την υπέροχη κριτική .
Το ΒΡΑΒΕΥΜΕΝΟ μας πρωινό σερβίρεται το ίδιο και στα δυο μας τα καταλύματα , Γανυμήδης & Μιραμαρε οπως ακριβώς και η αυθεντική μας ελληνική φιλοκενία .
Θα χαρώ να σας ξαναδώ σε ένα από τα καταλύματά μας .
Χρυσούλα Παπαλέξη